Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar iyi forumlar, başkasının sorusunun arasına girdiysem kusura bakmayın. Aklımda 2 tane amfi var ve arasında kaldım. Vox pathfinder 10 mi alsam yoksa blackstar fly 3 mi? Vox büyüklük açısından daha cazip geliyor bana blackstar sanki oyuncak gibi fakat blackstarın efekt çoğunluğu var. Sizce hangisini alsam?

Arkadaşlar iyi forumlar, başkasının sorusunun arasına girdiysem kusura bakmayın. Aklımda 2 tane amfi var ve arasında kaldım. Vox pathfinder 10 mi alsam yoksa blackstar fly 3 mi? Vox büyüklük açısından daha cazip geliyor bana blackstar sanki oyuncak gibi fakat blackstarın efekt çoğunluğu var. Sizce hangisini alsam?
Amfilerin biri pilli, biri pilsiz. Blackstar'ın o kadar ufak olması pilli yani at cebe kafana esen yerde çal mantığı içerdiği için, tabi prizle de çalışabiliyor ama kutu içeriğine dahil değil. Eğer mobil bir durum söz konusu değilse ve bütçe 500 civarı ise ikinci el blackstar id core 10 amfiye bakabilirsin.

4-5 Yıl beni götürebilecek bir amfi arıyorum arkadaşlar. Şuan elektro gitarım SX STL50 Telecaster. Duman-mor ve ötesi tarzı çalacağım.İkinci el maalesef alamam. İleride Squier Classic Vibe 50s Telecaster alacağım için sonradan bir daha amfi almak yerine şimdi güzel bir amfi alıp devam etmek istiyorum. Vox VT40+, ID:Core 40V2 modelleri arasında kaldım. Önerilerinizi bekliyorum.

Vox VT20x kullanıyorum VT+ serisinin yeni cenerasyonu aynı 12AX7 lambası var. Şunu diyebilirim; ID:Core 10v2 da var elimin altında, vox vt20x her açıdan daha iyi blackstardan. Ama kayıt alacam vs diyorsan blackstar direk ses kartı işi görüyor o özelliği iyi.

Peki VT40+, Boss KTN50, ID:Core 40V2 üçlüsünden hangisini önerirsiniz
Beklentin nedir? Ona göre o beklentiyi iyi karşılayacak olan birini önerelim... o kadar farklı amfiler ki söylediklerin.
Bence Katana 100 al. Hatta ben satıyorum ilanım var ama benden alma... şimdi burada malımı satıyor gibi olmayayım. Zaten ilanda da yazdım Zuhal'de süper kampanya var git al K100 olsun bitsin madem 2. ele güvenmiyorsun.

Beklentin nedir? Ona göre o beklentiyi iyi karşılayacak olan birini önerelim... o kadar farklı amfiler ki söylediklerin.
Bence Katana 100 al. Hatta ben satıyorum ilanım var ama benden alma... şimdi burada malımı satıyor gibi olmayayım. Zaten ilanda da yazdım Zuhal'de süper kampanya var git al K100 olsun bitsin madem 2. ele güvenmiyorsun.
Amfiden beklentim clean tonları güzel olsun ve aşırı fazla gain overdrive gerek yok metal falan çalmayacağım.Vintage, Alternatif rock, rock, anadolu rock tarzı diyebilirim

Özelliklerini incele, demo'larını izle, soruların varsa foruma sor, şu şu kafama takıldı, bu bu yapar mı vs ... ben sana K50 desem ne olacak onu mu alacaksın? Bu kadar hap cevap olmaz, yön gösterdik işte o yönde bir ilerle hele, yeni soru varsa cevaplarız. Mesela de ki, fx loop olsun mu, gain'de kırılma hangisinde daha doğal, kısık seste ton kayboluyor mu, eq ayarları yeterince hassas mı, vs vs ... onu mu alayım bunu mu alayımla nereye kadar... hadi buyur, Orange Crush al o zaman diyeyim :)

Özelliklerini incele, demo'larını izle, soruların varsa foruma sor, şu şu kafama takıldı, bu bu yapar mı vs ... ben sana K50 desem ne olacak onu mu alacaksın? Bu kadar hap cevap olmaz, yön gösterdik işte o yönde bir ilerle hele, yeni soru varsa cevaplarız. Mesela de ki, fx loop olsun mu, gain'de kırılma hangisinde daha doğal, kısık seste ton kayboluyor mu, eq ayarları yeterince hassas mı, vs vs ... onu mu alayım bunu mu alayımla nereye kadar... hadi buyur, Orange Crush al o zaman diyeyim :)
Siz de haklısınız. Biraz araştırma yapayım o zaman. Sorularım olunca yazarım.

Geri