Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Amfinin yüksek wattlı olması sadece volume değil ton farkı da yarattığını duymuştum ondan sordum hocam. Siz ID Core mu tercih ederdiniz yoksa Katana mı? Bir de kaç watt tercih ederdiniz?
Hayır. Bu dedikleriniz öncelikle lambalı amfiler için geçerlidir. Çok genel ve kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorsunuz ve daha büyük-daha fazla vs. ile gereksiz yere ilgileniyorsunuz. Daha yüksek wattlı amfi alan arkadaşlar o amfinin sesini açıp kullanabilecek ve daha çok da sahnede çalan kişilerdir. Yüksek watt amfi aldınız diyelim. Pek siz evde amfiyi ne kadar açacaksınız ?
Yeni başlayanlar çok sık yapıyor bu hataları. İhtiyacınız olan şeyi alın derim ve kendiniz deneyip görün-duyun öncelikle,

faa.JPG

Böyle bir sepet yaptım akşama almayı planlıyorum onun yerine bu daha iyi dediğiniz bir şey var mı ?
Ana ürün amfi olduğu için buraya mesaj yazmak istedim.

Arkadaşlar müzik dünyasına yeni giriş yapıyorum ibanez rg370dx GP1 model gitar aldım. Şuan evde kullanabileceğim bir amfi arıyorum. Efekt olarak kullanışlı bir amfi arıyorum. Genelde Rock metal tarzı çalmak istiyorum. Fiyat olarak 400 civarında param var. O yüzden 2.el alacağım. Önerilerinizi paylaşır mısınız?

131475 eklentisini görüntüle

Böyle bir sepet yaptım akşama almayı planlıyorum onun yerine bu daha iyi dediğiniz bir şey var mı ?
Ana ürün amfi olduğu için buraya mesaj yazmak istedim.

Kablo ve standın yerine şöyle bir şey alabilirsin. Hem daha ekonomik hemde daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Kablo ve standın yerine şöyle bir şey alabilirsin. Hem daha ekonomik hemde daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
Teşekkür ederim dikkate alacağım abi.

1500 TL civarı alınabilecek amfiler hangileridir? Stratcoaster gitar için. Blackstar id core 40 var aklımda. Daha iyi bir seçim var mıdır?
İkinci el alamıyorum maalesef imkanım yok.

1500 TL civarı alınabilecek amfiler hangileridir? Stratcoaster gitar için. Blackstar id core 40 var aklımda. Daha iyi bir seçim var mıdır?
İkinci el alamıyorum maalesef imkanım yok.
Kesinlikle KATANA 50 ama 1800 lira 300 daha bulabilir misiniz bilmem tabi. Yoksa id coreler gayet güzel bu arada 40 ve 15 30 arasında bildigim kadarıyla ses seviyesi harici bir fark yok. Ev içinse direkt 15liği alıp bütçeyi daha da rahatlatabilirsiniz.

Ev kullanımı için daha mı iyi olur Katana?
Şimdi şöyle ev için derken katanada 0.25v seçeneği var ses baya düşüyor ama bu blackstar sesi kısılmıyor anlamına gelmiyor. Bana göre ve genel olarak gördüğüm kadarıyla katanalar en iyi fiyat/performans amfilerinden bir tanesi. Eğer siz diyorsanız ki ben sadece evde çalacağım çok aşırı bir para harcamadan pratik yapacağım amfi lazım boss katana mini alabilirsiniz mesela. Ha yok biraz daha yüksek sesli bir şey istiyorum çok para vermek istemiyorum diyorsanız blackstar 15 alabilirsiniz. Yani demek istediğim şey şu size: Blackstar 15 ile Blackstar 40 arasında ses farkı var sadece. Yani ses yüksekliği ama fiyat farkı çok fazla. Evde çalıyorsanız zaten sesi açamayacaksınız. Grubunuz vardır falan o zaman 40lık alabilirsiniz umarım demek istediğimi anlamıssınızdır. Yani ister katana alın ister blackstar 10 alın ister 40 alın. Hepsi ev için uygun. Ama mesela 40lık blackstar alıp sesini 15lik kadar kullanacaksanız daha fazla para vermek gereksiz olmaz mı ? Genel olarak katana 50 aldım ben mesela evde çalıyorum ses yüksekliği 15lik amfi gibi ama ha ne olur ileriyi düşünüp aldım modelleme özellikleri için aldım. Ha birazda pişmanım boss mini almadığıma çünkü bir yerde gereksiz yere 1800 lira verdim.

Şimdi şöyle ev için derken katanada 0.25v seçeneği var ses baya düşüyor ama bu blackstar sesi kısılmıyor anlamına gelmiyor. Bana göre ve genel olarak gördüğüm kadarıyla katanalar en iyi fiyat/performans amfilerinden bir tanesi. Eğer siz diyorsanız ki ben sadece evde çalacağım çok aşırı bir para harcamadan pratik yapacağım amfi lazım boss katana mini alabilirsiniz mesela. Ha yok biraz daha yüksek sesli bir şey istiyorum çok para vermek istemiyorum diyorsanız blackstar 15 alabilirsiniz. Yani demek istediğim şey şu size: Blackstar 15 ile Blackstar 40 arasında ses farkı var sadece. Yani ses yüksekliği ama fiyat farkı çok fazla. Evde çalıyorsanız zaten sesi açamayacaksınız. Grubunuz vardır falan o zaman 40lık alabilirsiniz umarım demek istediğimi anlamıssınızdır. Yani ister katana alın ister blackstar 10 alın ister 40 alın. Hepsi ev için uygun. Ama mesela 40lık blackstar alıp sesini 15lik kadar kullanacaksanız daha fazla para vermek gereksiz olmaz mı ? Genel olarak katana 50 aldım ben mesela evde çalıyorum ses yüksekliği 15lik amfi gibi ama ha ne olur ileriyi düşünüp aldım modelleme özellikleri için aldım. Ha birazda pişmanım boss mini almadığıma çünkü bir yerde gereksiz yere 1800 lira verdim.
Anladım teşekkürler. İleriye dönük bir seçim mantıklı olmuş bence.

Merhaba arkadaşlar, Bir adet kafa amfi almayı düşünüyorum(JVM210h vb.), bunun sebebi combo amfi taşımaktan yorulmuş olmam. fakat çalacağım mekanlardaki kabinler pek kaliteli değil gene de düzgün ton almak mümkün mü? Şu an mesa bogie rect-o-verb 50 kullanıyorum.

Özetle iyi kafa amfi-kötü kabin ile combo amfiye yakın ton almak mümkün olur mu? Daha önce sorulmuştur muhtemelen ama bulamadım maalesef.

Kafa amfi önerilerine de açığım max 2000 dolar.

Elektro gitara yeni başlicam ve bir arkadaşım distortion amfi al overdrive olanlardan çok daha iyi olur dedi ve beni bir karmaşaya soktu.Maddi olarak verebileceğim en fazla 750tl şuan.letgoda Ibanez amfiler var arkadaşın dediği gibi distortion amfisi alsam mı bilemiyorum.çalmak istediklerim ise Steve Vai, Carlos Santana, metallica, Slash,avenged sevenfold, en önemlisi ise Randy Rhoads.Gitarım Jackson js22.sizce ikinci el distortionlu bi Ibanez mi yoksa 0 bi blackstar Lt echo 10 veya 15 mi almalıyım ?

İkinci el blackstar id 10 v2 al ama sıfırı 800 lirayken v1'ini bile 650-700 isteyen çakallardan alma. Maksimum 550 ver, o fiyata bulamazsan sıfır alman daha mantıklı.

Ayrıca drive ya da dist amfisi yoktur, amfide sadece drive olur. Dist ise efektir, efektli amfi ise amfinin üstünde de bulunabilir.

Geri