Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ev için modellemelilerde düiük bütçede id core serisi üstüne tanımamam.Hele bilgisayara bağlayıp ısf olayını kurcalarsanız amfi tadından yenmez bir hale geliyor arkadaşlar.Düşük bütçede size öneririm ikinci elleri 500/700 civarı satılıyor sanırsam.

Clean kanalı güzel ve mumkünse çok karakteristik(vox,marshall gibi ) olmayan, pedal platformu gibi de kullanilabilecek bir amfi alın. Evde sırf amfi ile her istediğiniz tarzda ton almak çok çok zor, bunu unutmayın.

Belirtilen bütçedeki amfiler hakkında çok tecrübem yok. Deneyip bakmak lazım. Laney Cube 10 ya da 12r bir seçenek olabilir. Biraz daha yukarlara çıkılırsa Laney in L5T si baya güzel. Line6 in DT25 i de fena amfi değil. Ya da klasik olarak Blues jr falan gayet iş gorecek amfiler. Dedigim tarife uymuyor ancak tiny terrorler de belli bir işi fena yapmıyor ama o yaptığı işten başka birşey beklememek lazım

Hocam ne önerirsiniz o halde?

Son düzenleme:
Selamlar, Epiphone Les Paul Custom Pro için Vox VT40X mi yoksa Vox AV30 mu daha iyi gider? Apartmanda yaşıyorum fakat bazen apartmanda sadece biz kalıyoruz o zamanlar sesli sonlayacağım.

10 wattlık ucuz dandik amfiden roland cube 40xl'a geçme fikrim var. metal gitaristiyim, jazz ve blues ile işim olmaz. sizce tercih etmeli miyim? maksimum fiyatım 1300 tl civarı, 2. el alacağım. bir de roland cube 40xl ile 40gx arasında fark var mı? metal konusunda 40xl beni idare eder mi?

10 wattlık ucuz dandik amfiden roland cube 40xl'a geçme fikrim var. metal gitaristiyim, jazz ve blues ile işim olmaz. sizce tercih etmeli miyim? maksimum fiyatım 1300 tl civarı, 2. el alacağım. bir de roland cube 40xl ile 40gx arasında fark var mı? metal konusunda 40xl beni idare eder mi?

GX yeni jenerasyon ama bence eski toprak XL'lerin yerini tutmadı. Sadece metal değil her tür için oldukça iyi amfidir XL serileri bence.

Başlangıç için amfi bakıyorum. Fender Mustang 1 V2 ile Fender g dec 3 arasında kaldim. Ikisi de Fender fuse programını destekliyor ve aynı amfi modellemelerine sahipler. G dec farklı olarak hazır olarak gelen ritim özelliği mevcut. Daha önce deneyen kullanan varsa hangisini tercih etmeliyim şuan ikisi de 1250 TL . Bir diğer düşündüğüm konu yurtta kaldığım için o amfileri taşımak oldu sırf taşınabilirlik için blackstar id core 10 mu alsam diye de bir düşüncem var. Siz olsanız hangisini tercih ederseniz. Fenderler taşınmaya değer mi ?

Fender'ler eski olmanın yanı sıra çok kötü amfiler. Eğer ana kriter hesaplı ve taşınabilir olması ise ID Core. Bütçe yükseltirim daha iyisi olsun dersen THR. Bunun dışında google search ... o mu olsun bu mu olsun sonu you önerilerin.

Geri