Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar epiphone gitar için marshallmg30gfx mi boss katana 50 mi daha iyi olur?
Ben katana 50 mk2 yi tercih ederdim.Ev kullanıcısı olduğunuzu varsayarak daha kullanışlı olduğu kanaatindeyim.

Yeni başladığınızı varsayarak uzun bir süre efekt pedalı almanıza da gerek kalmaz.Yazılımı vasıtasıyla 60dan fazla efekti kullanabiliyorsunuz.Nasipse kendisinden, yazın ben de alacağım.Zuhal de 2400₺.

Güzel bir tüplü amfi bakıyorum 2.el fiyatları 2000i geçmezse çok uygun olur önereceğiniz amfilerde send return (loop) olmasına dikkat ediyorum şimdiden teşekkürler

Blackstar HT5R kullanıyorum tonları gayet güzel, fakat çalmak istediğiniz türe göre de değişir. Klasik rock, blues tarzı tonları için çok ideal bir tonu var fakat daha sert müzik türleri çalacaksanız mutlaka daha iyi amfiler vardır.

Konuyla alakali olarak, sahnede kullanmak uzere DSL 40 watt modeli hosuma gitti ancak tek speaker olmasi biraz dusunduruyor. (Simdiki amfim valvestate 2x12 speaker). Amfiyi kendim tasidigim icin, taksi ile tasimasi uygun birsey (oncelikle Marshall mumkunse 2 speaker) ne onerebilirsiniz?

Blackstar HT5R kullanıyorum tonları gayet güzel, fakat çalmak istediğiniz türe göre de değişir. Klasik rock, blues tarzı tonları için çok ideal bir tonu var fakat daha sert müzik türleri çalacaksanız mutlaka daha iyi amfiler vardır.
Bu durumu görüp Ht Metal 5 diye bir amfi daha çıkarmış Blackstar. Metalci adam için bu amfi çok daha iyi düz ht5'e oranla. Ama tahmin edersiniz ki bunun dezavantajı ise blues ve klasik rock için pek güzel tonlar bulunmuyor. Düşük gainde pek başarılı değil. İki amfiyi de toplam 4 yıl kullandım, 2.5 yıldır da metal versiyonunu kullanıyorum.

Pazar günü bu DSL201 Limited Edition LC model amfiyi MG30 fiyatı civarına aldım, elimde Master Reverb 30 var (ki genel olarak 80lerin efsane solid state amfilerinden biri olarak bilinir) ama DSL201'in yanında oyuncak gibi kaldı. DSL20 buna yakın bi amfiyse kesinlikle affetmeyin derim.
20200107_082141.jpg

Abilerim merhabalar.

Aklımda 2 plan var ama net bir karar veremiyorum.Size danışmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Öğrenciyim ve bu yıl okulla birlikte çalışarak para biriktiriyorum.3000/3200 gibi bir bütçem bulunuyor.Planlarımdan bahsetmeden önce kısaca tarzımdan bahsedeyim.

Genellikle büyük bir ağırlıkta blues çalarım.Srv favorimdir ton ve tuşe olarak kendisini örnek almaya çalışıyorum.Onun dışında Roy Buchanan tarzı bi clean de kullanıyorum.yüksek gainleri seviyorum.Blues dışında çok fena Hendrix hastasıyım aynı şekilde çok deli Pink Floyd hastasıyım.Buralara da kaçıyorum yani.Güzelde bi stratım var.

Aklımda şöyle 2 plan mevcut.

1. boss katana 50mk2 alıp ga fc footswitch ve wah pedalımla kullanmak.

2.Boss gt8 (ikinci el) alıp buna uyumlu bir amfi almak.(aklımda şimdilik ikinci el blackstar ht5r var belki fender champion 100)

Hangi seçenekten daha iyi bir verim alırım.Malumunuz analog setup dizmeye gücüm yok.Ev kullanıcısıyım ama yakın süreçte sahneye atılma imkanım var.

Abilerim merhabalar.

Aklımda 2 plan var ama net bir karar veremiyorum.Size danışmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Öğrenciyim ve bu yıl okulla birlikte çalışarak para biriktiriyorum.3000/3200 gibi bir bütçem bulunuyor.Planlarımdan bahsetmeden önce kısaca tarzımdan bahsedeyim.

Genellikle büyük bir ağırlıkta blues çalarım.Srv favorimdir ton ve tuşe olarak kendisini örnek almaya çalışıyorum.Onun dışında Roy Buchanan tarzı bi clean de kullanıyorum.yüksek gainleri seviyorum.Blues dışında çok fena Hendrix hastasıyım aynı şekilde çok deli Pink Floyd hastasıyım.Buralara da kaçıyorum yani.Güzelde bi stratım var.

Aklımda şöyle 2 plan mevcut.

1. boss katana 50mk2 alıp ga fc footswitch ve wah pedalımla kullanmak.

2.Boss gt8 (ikinci el) alıp buna uyumlu bir amfi almak.(aklımda şimdilik ikinci el blackstar ht5r var belki fender champion 100)

Hangi seçenekten daha iyi bir verim alırım.Malumunuz analog setup dizmeye gücüm yok.Ev kullanıcısıyım ama yakın süreçte sahneye atılma imkanım var.
50 W almani tavsiye etmem. Send and return olmadigi icin looper taktiginda clean crunch tonlarin karisacak. Alirsan 100W al

Geri