Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

7 yildir gitar caliyorum ayrimini yapiyorum sadece ucuza lambali alacagima transistorlu mu alsam dedim. bircok da pedalim var o soylediginiz amfiler efektli zaten oyle bir seye ihtiyacim yok

Ht 20 sikar mi peki. Efektleri kullanmasam derken. Zaten efekt yok diye biliyorum ht1’de. Katana alirsam pedallari hic kullanmiycam bosa gidicek diye dusundum. Yok zaten pedallarla ugrasmazsin derseniz oyle de dusunebilirim

Marshall dsl serisi öneririm ihtiyaca göre 5 ya da 15 -20 Watt aralığında. Pedallar ile iyi anlaşır. Clean ve drive katları çok başarılı. Effect loob mevcut alette. Delay, chours gibi pedallarınızı oradan girebilirsiniz. Kombo ve kafa modelleri mevcut aletin.

pek anlamiyorum amfilerden

Böyle ifade ettiğiniz için modellemeli önerdim. Bu arada elinizde pedal olsun olmasın yukarıda @solitude71‘in de belirttiği gibi bu amfiler her koşulda ht-1’den üstündür. Gerçek lambalı duyumuna çok yakın olmalarının haricinde ilerisi için evde kayıt projelerinde kullanmak bakımından da çok iş gören amfiler katana da tvp serisi de.

Yıllardır ht-5 ile çalıyorum günlük olarak ve pedallarla ne kadar iyi anlaşırsa anlaşsın stereo efektler için aynı anda iki amfi kullanamadıktan sonra bir tadı yok benim için.

Drive katı da ht serisinin genelinde koyu, dağınık ve kapalı bir karaktere sahip. Çok uğraştırıyor toparlamak için. Önce boostla, sonra eq ekle, noise oluştu hadi bu sefer tonu yemeyen bir supressor/gate bul... Kısaca; bence bu kadar eziyete ve maliyete değmez.

İyi akşamlar.

Evet iste bunlari bilmiyorum. Usb cikislari var galiba bunlarin. Sade bi sey ariyorum pedallarimi da devreye sokmak istiyorum cunku. Bunlar harici efektsiz usb li bi sey varsa daha iyi olur diye biliyorum. Efekt uzerine efekt kotu olmaz mi

Evet iste bunlari bilmiyorum. Usb cikislari var galiba bunlarin. Sade bi sey ariyorum pedallarimi da devreye sokmak istiyorum cunku. Bunlar harici efektsiz usb li bi sey varsa daha iyi olur diye biliyorum. Efekt uzerine efekt kotu olmaz mi
Katana incele. Ben yazı yazdım destan gibi ona bak.... efektlerini kapat sırf pedalla kullan, Katana’nın en büyük özelliği neredeyse bu zaten.

Eyvallah hocam. Bi de sacma olacak ama surekli amfi ayari degistiriken belim agriyo. Onu yukseltebilecegimiz bi sey var midir. Alti da bos olsun ki daha iyi akustik elde edebileyim. Yoksa kucuk bi masaya koyarim da

Ev kullanıcısının bütçem 1500 TL metalden bluesa kadar her türlü müziği çalarım. Bu bütçeyle vox vt40+ almayı düşünüyorum. çoğu kişi iyi diyor sizce nasıl ?

Geri