Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Zaten gitara yeni başlıyormuşsunuz kesinlikle amfi yerine ses kartı alın ve bilgisayarınızdan açacağınız pluginler ile çalın. Yeni başlamasanız da aynı şeyi önerirdim. Amfi msütakil eviniz yoksa pişmanlıktır benim için.

Hocam
Zaten gitara yeni başlıyormuşsunuz kesinlikle amfi yerine ses kartı alın ve bilgisayarınızdan açacağınız pluginler ile çalın. Yeni başlamasanız da aynı şeyi önerirdim. Amfi msütakil eviniz yoksa pişmanlıktır benim için.
hocam bilgisayarım pek iyi değil açıkçası.Apartman dairesinde oturuyorum fakat en son kat ve alt komşumuz fazla evde durmayan birisi o konuda pek sıkıntım yok yani.

Orta düzey bir bilgisayarın bile yeterli olacağını düşünüyorum. İşlemci ve Ram orta düzeydeyse mutlaka düşünün. Amfiyi satıp Amplitube 4 kullanmaya başlamasaydım gitarı bırakmak üzereydim.

merhaba, yaklaşık 2 yıldır ibanezin 10w amfisiyle gitar çalıyorum ondan kurtulmanın zamanının geldiğini düşünüyorum, ev kullanıcısıyım aklımda vox vt40+ vardı ama youtubeda joyo bantamp hibrit kafa amfileriyle ilgili birçok inceleme videosu gördüm sesi dinlediğim kadarıyla oldukça güzeldi fx loopun olması da beni bi hayli çekti araştırdığım kadarıyla pedallarla iyi anlaşıyor thomannden 1000 tl gibi bi fiyata geliyor. yanına bi kabinle beraber 2000 tl gibi fiyata gelmiş olacak. daha sonra da zevkime göre pedal dizmeye başlayabilirim. araştırdığım kadarıyla voxun amfisi de gayet güzel ama ilerde bana yetmeyeceğini düşünüyorum. en azından fx loop yardımıyla farklı preamplar ve efektleri tecrübe edebililirim. gözden kaçırdığım bi yer varmı sizinde bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum. Bu arada blues, rock ve black sabbath iron maiden gibi metal gruplarının şarkılarını çalmayı seviyorum.

Herkese selam. Yamaha aes 720 elektro gitarıma başlangıç için ucuz ama idare edebilecek türden bir amfi arıyorum. Arctic Monkeys, Duman, Adamlar, bazı metal, rock gruplarının şarkılarını ve Popüler güzel şarkıları (Believer, Lost on you gibi) çalmak ve tonunu yakalamak isterim. Virüsten dolayı sıkışığız, başlangıç için idare edebilecek türden 2. el ve uygunu söylerseniz sevinirim.

Squier Strat kullanıyorum, ev için amfi alacağım. Aklımda olanlar: Vox VT20x, Vox VT40+ ve Fender Mustang I V2. Öneriniz hangisi olur?

Son düzenleme:
Merhaba haftalardir kafama takildi iki amfi arasinda kaldim genellikle metal caliyorum ama zaman zaman clean tonlarda kullaniyorum biss katana 50 mi almaliyim yoksa line6 spider30 mu kafam patlicak düşüne düşüne internette zibilyon tane video kafam katanaya yatiyor ama bi sorayim dedim

Evde bazen düşük seste, bazen ise -apartmanın boş kaldığı ve evde tek olduğum zamanlarda- yüksek seslerde kullanacağım bir amfi alacağım. Vox'un VT40+, VT20X ve AV15 modellerinden birini düşünüyorum ve üçünde de power level olması da başta yazdığım isteği karşılıyor. Fiyatları aşağı yukarı aynı hepsinin. Üçünü de beğendim fakat şunu alsan daha iyi olur dediğiniz var mı?

Son düzenleme:
Merhabalar bir süredir amfi arayışındayım 2 seçeneğe kadar düştüm. Yamaha Thr10 ile boss katana serisi arasında kaldım.Yeni başladım.usa deluxe strat aldım ve yoğunlaşmak istediğim müzik tipi genel olarak blues ve rock ağırlıklı zaman zaman hard rock. Yamaha thr10 ve thr10x serileri ile boss katana artist veya 100 mkii serileri arasında kaldım.Ev kullanıcısıyım ve apartmanda yüksek ses sorun olacaktır.Önerilerinize açığım.

Merhabalar bir süredir amfi arayışındayım 2 seçeneğe kadar düştüm. Yamaha Thr10 ile boss katana serisi arasında kaldım.Yeni başladım.usa deluxe strat aldım ve yoğunlaşmak istediğim müzik tipi genel olarak blues ve rock ağırlıklı zaman zaman hard rock. Yamaha thr10 ve thr10x serileri ile boss katana artist veya 100 mkii serileri arasında kaldım.Ev kullanıcısıyım ve apartmanda yüksek ses sorun olacaktır.Önerilerinize açığım.
Bunların hiçbiri ile apartman sorunu yaşamazsın. Başka kriterlere göre seçmen gerek. THR ve Katana için forumda uzun uzun inceleme yazdım aratıp okuyabilirsin.

Vox vxii 30w/orange crush 20rt/blackstar id core 10
Bu amfiler arasında kararsız kaldım rock metal ağırlıklı çalıyorum evde kullanacağım ve efektleri öğrenmek istiyorum , orange da çok efekt yok fakat metal tonları daha tatmin eder gibi (amfileri gidip deneme şansım yok)

fx loop u olan, evde kullanılabilecek 0 veya 2.el 1500- 2500 lira arası amfi önerebilirmisiniz.

beklentiler : clean tonları güzel olsun. önüne bir overdrive takarak od kanalını boostlayıp hafiften iyi metal-ritim tonlarıda alabileceğim bir amfi.

Ortamı sakinleştirelim. Yeni başlayana da, pratik amfisi arayana da oyum Blackstar'dan yana.
Uygun fiyatlı arıyorsanız ID:Core serisi, orta karar ise ID:TVP serisi, yok illa içinde lamba olsun yoksa ben rahat edemem diyorsanız HT-5 alın geçin pişman olmazsınız.
Ben yurttayım veya evde yan odadan duvara sopa vuruyorlar gibi bir durumunuz var ise Blackstar FLY bile durumu kotarır, canavar gibi cayır cayır namıssız... Çantaya at oraya buraya götür... Büyük amfi alıp kulaklık çıkışını kullanmaktansa bunu kullanmayı tercih ederim. (Ettim de zaten 😁)
Yamaha THR ve Boss Katana da yabana atılacak seçenekler değil. Lakin Blackstar'dan bir tık pahalı olabilirler. Onları kullanan / inceleyen arkadaşlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Onları kullanan / inceleyen arkadaşlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Geçen gün amfi bakarken Mooer markasının çıkardığı SD30 ve SD75 amfileri gözüme çarptı. Led ekran, kablosuz footswitch ve Mooer preamp modelleme teknolojisini içeriyor olması ilgimi çekti açıkçası. Deneme şansı bulan veya inceleyenler yardımcı olabilir mi acaba?

Geri