Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

sahneye çıkmayacaksanız veya stüdyoda grupla çalışmayacaksanız amfi almayın. geçti o zamanlar, onbeş yirmi sene öncesinde kaldı o işler. size (bana) ne amfiden. hayatımın en boş yatırımlarındandır. aktif çaldığım dönemler dahil.

beatles konseri mi bu.

evinde blackstar mkii ht club 40 watt, 20 watt orange crush RT, blackstar mini fly amfileri olan biri olarak sana tavsiyem, güzel bir stüdyo monitör hoparlör alıp guitar rig gibi bir program kullanman. en temizi en uzun soluklusu böyle olacaktır.

Şöyle yapmaya karar verdim Vox amplug 2 metal almayı düşünüyorum bir süre bununla çalarım daha sonra aux çıkışlı girişli bir amfi ile kombolayabilirim böyle bir şey uygun mu?

Arkadaşlar herkese selamlar! Bir kaç amfi arasında kaldım doğrusu, Blackstar ID Core, Vox VT40+ ve VT20x. RG370DX'e modifikasyon yapmayı düşünüyorum (Manyetik vs. vs.), gerektiğinde tatlı tatlı clean tonlara (""duman tonu abiğ eyeeaa"") gerektiğinde ise sert tonlara çıkmak istiyorum. Bilgisayardan kayıt yapmak benim için tatlı bir şey, ancak başka bir yerde çalmak için tümden bilgisayarı taşımak hiç hoşuma gitmiyor... Sizce bu amplerden hangisini tercih etmeliyim? Bütçe ortalama 1.500-1.600 civarı.

Her gördüğüm amfi ile ilgili konuya boss katana yazmazsam içimde kalıyor. Bence boss ktn da bakabilirsiniz.
Ah hocam pahalı olmasa alırdım... Aslında thomanndan bir şekilde alıp kamyoncu abilerimize getittirirsek 1800 liraya geliyor 🤣
VT40+ ve VT20x serisi arasında çok fazla ses farkı var mı bilmiyorum deneyenler onu da belirtirse çok müteşekkir olurum. VT40+ alıp yanına ses kartı da alabilirim çok işimi görür.

vt20+ kullanmıştım. Hoparlörü kaliteli değildi, yüksek gain üstüne treble potansını biraz açınca cızırtı yapmaya başlıyordu. Tek lambanın etkisi güzel ama üstündeki onlarca pedal ve amfi simülasyonu sadece satış taktiği, hiçbir işlevselliği yok. ID Core tavsiye ediyorum, 20 wattlık olan modelinde footswitch de vardı. Efektleri de güzel, hoparlörü de o seviye için kaliteli. V2 ve V3'de yeni eklemeler de var gibi, bi araştırın.

Boss katana mini güzel bir pratik amfisi. Tonları güzel. Beklediğinizden daha yüksek sesi var. Volume 12 den sonra rahatsız edici bir hal alabilir evde. Ses de bozuluyor zaten. Çok yönlü bir amfi sayılmaz. Sadece delay var. 3 band eq var. Ama çok hassas eq beklememek lazım. 3 kanal. Clean iyi. Distortion da güzel, fazlasıyla yeterli. Crunch sevmedim. Kulaklık çıkışı harika. Aux var. Adaptörsüz geliyor, 9v normal pedal adaptörüyle çalışıyor. Pille de çalışır. Çok sağlam. Pedallarla işi olan bir amfi değil tabiki. Rec out var direk kayıt için. Tatmin edici değil. 3 tane lambalı amfim var en çok bunu kullanıyorum çünkü çok pratik. Diğer amfiyi bilmiyorum ama katanaya şans verilebilir bu fiyat bandında. Bulunabilirse 2. El id tvp15 çok daha iyi olabilir.

Şu iki seçenekten birini almayı düşünüyorum.
amatörce ev ortamında dıngırdatıp neşelenmek amacım.

sert tınılar elde etmek istiyorum

bu gitarlarla güzel bir kombinasyon oluşturabileceğini düşündüğünü hangi marka ve model anfileri önersiniz?
15w olsa yeter diye düşünüyorum.

Gitarların fiyatı fazla bence. Floyd rose tremolo da sıkıntı dışında bir şey değil bence. Bütçenizi pahalı gitar alarak bitirirseniz alacağınız 15w amfi ile güzel tonlsr alamazsınız. Amfi>gitar olacak şekilde almanız daha doğru olur ve daha iyi tonlar alırsınız. İyi amfi kötü gitar , kötü amfi iyi gitardan daha iyi ton verir. Boss ktn 50mk2 alsanız kalan parayla gitar alsanız gitar da iyi bir şey bulunur kalan parayla. Daha güzel ve çeşitli ton alırsınız.

Şu iki seçenekten birini almayı düşünüyorum.
amatörce ev ortamında dıngırdatıp neşelenmek amacım.

sert tınılar elde etmek istiyorum

bu gitarlarla güzel bir kombinasyon oluşturabileceğini düşündüğünü hangi marka ve model anfileri önersiniz?
15w olsa yeter diye düşünüyorum.
RGT6 orada stokta gözükmüyor, mydukkan'da 5800 lira. Ek olarak bir de amfi alınacağına göre bütçe minimum 7000 lira sanırım. Ben olsam şu alttaki gitarı alırdım, sahibi güvenilirdir. Gitar da tertemiz duruyor ve fiyat uygun. Ek olarak tüm ayarları luthier tarafından yapılmış. İlan sahibinin eski ilanlarından gördüğüm kadarıyla düşük action (tel yüksekliği) sevdiği için fretlere de işlem yaptırıyordu. Bu da öyleyse fiyat daha da uygun hale gelir. Kendisi bilgi vermek isterse diye etiketleyeyim. @justaperfectday

Bu gitarı alıp, bir de üstte denildiği gibi Katana gibi bir amfi alınırsa çok güzel bir set dizilmiş olur.

RGT6 orada stokta gözükmüyor, mydukkan'da 5800 lira. Ek olarak bir de amfi alınacağına göre bütçe minimum 7000 lira sanırım. Ben olsam şu alttaki gitarı alırdım, sahibi güvenilirdir. Gitar da tertemiz duruyor ve fiyat uygun. Ek olarak tüm ayarları luthier tarafından yapılmış. İlan sahibinin eski ilanlarından gördüğüm kadarıyla düşük action (tel yüksekliği) sevdiği için fretlere de işlem yaptırıyordu. Bu da öyleyse fiyat daha da uygun hale gelir. Kendisi bilgi vermek isterse diye etiketleyeyim. @justaperfectday

Bu gitarı alıp, bir de üstte denildiği gibi Katana gibi bir amfi alınırsa çok güzel bir set dizilmiş olur.

Aynen doğru yazmışsınız hocam 😊. Bu gitar da tüm diğer gitarlarım gibi alışık olduğum düşük action için detaylı luthier bakımından geçti. Çok güzel gitardır. Sapi neredeyse dümdüz, alt telde 0.8-0.9 mm, ust telde 1.2 - 1.3 mm gibi tel yüksekliği var. Sapi zaten çok sevdiğim Schecter 20 - 22 mm sap.

Son düzenleme:
Amfinin sadece ses çıkarttığını bilen birisiyim o yüzden haklarında hiçbir şey bilmiyorum diyebilirim. 2. el arayışındayım bütçem 1000 TL. Çaldığım tarzlar fazla sert değil diye düşünüyorum en fazla ac-dc çalarım (1000 de 1) ama genelde blues backing tracklerinde dolaşırım. Clean sesleri daha iyi , tatlı , hoş olan bir amfi arıyorum kısaca. Bütçeme göre "FENDER MUSTANG I V2" , "FENDER CHAMPİON 20" , "MARSHALL VS15R" uygun amfiler. VS15R'in sarı sitedeki ilanında güzel bir kayıt var beni tatmin etti ve forumdaki aldığı yorumlar da iyi görünüyor. Bunların birbirlerine göre avantajları dezavantajları nedir(hem bilgilenmiş olayım) yazarsanız sevinirim. Varsa başlangıç seviye önerileriniz onları da yazarsanız sevinirim.

Adio air gt bir süre kullanıp satmıştım. Aslında güzel bir amfi fakat performansına göre fiyatı biraz fazla. Ben 1300 liraya falan almıştım, şimdi 3000 civarı sanırım.

Usb ile direk kayıt özelliği berbat, sevmedim. Mızıl mızıl bir dijital distortion vardı. Bana göre değil.

Modellemeleri fena değil ama bence bazı modellemeler gereksiz gibi gelmişti. Şu an tam hatırlayamasamda 1 tane clean kanalı harikaydı, rectifier mı ne vardı, mesa modellemesi olabilir, o da iyiydi. Bir de marshall modellemesi olan brit800 fena değildi.

Volume olarak boyutuna göre epey yüksek. Bluetooth vardı aux için, ne kadar gerekli bilemiyorum ama pratik bir özellikti, backing track vs için.

Headphone çıkışı güzel, kaliteli. Fiyat performans ürünü mü, bence hayır. Onun yerine katana mini çok daha ucuz ve fiyat performans açısından daha tatmin edici bence. İlla o paralara çıkılacaksa thr serileri düşünülebilir. Yada 2. el düzgün birşeyler bakılabilir.

Bunlar benim düşüncelerim tabi, mümkünse gene deneyip değerlendirmekte fayda var. Zevkler ve renkler.

Geri