Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba. İkinci elini 500 lira civarı bulabileceğim amfi önerir misiniz? Rock, alternatif rock parçaları için istiyorum. Arctic Monkeys, Metallica, Duman, Adamlar, Pilli Bebek gibi gibi grupların şarkıları için... Gitarım Yamaha AES 720.

merhaba 90's death metal calabilecegim bi amfi onerir misiniz.
JCM800, 900 ve önüne Tube Screamer veya Metal Zone
Marshall Valvestate 8100
Peavey 6505
Diezel VH4
Peavey Supreme 160
Peavey Bandit ve Boss HM-2
Ampeg VH-140c
Randall RG100
Mesa boogie ne varsa
ADA MP-1

diye gider liste, bulabilirsen ve alabilirsen bunlardan birini al

amacın ne, bütçen kaç veya elde edemediğin ne? Bugün piyasadaki çoğu amfi ile (yumuşak karakterli olanlar hariç) hemen hemen herşeyi çalarsın zaten.

Merhaba, hobi amaçlı yeni başlayan için tavsiye rica ediyorum yine. En düşük id core 10 v2, bütçemin en üstü ise Vox vt20x.

İşten anlamadığım için telefon ile preset olayı kolaylık ve öğrenme açısından çekici geliyor.

Bu aralıkta tavsiyeniz olur mu?

Merhabalar gitarım bugün kargolandı amfi arayışına geçtim yeni başlayan birisi olarak genelde çalmak istediğim tarz Rock, Hard Rock belki metal olarak yönelmeyi düşünüyorum ancak zamanla tarzım nereye yönelir o onu bilmiyorum 1000 1500 TL arası amfilere bakıyorum Antalyada yaşadığım için katana 50 MK1 buldum garantisiz(1700 TL) sizce uygun olur mu istediğim sesler için yoksa şuna bir bak dediğiniz modeller var mı?

Merhabalar
Gitarim Schecter Omen Extreme 6
Blackstar id core modelleri gibi hem kendi içinde efektleri olan değiştirilmeye açık ve ses kartı olarakta kullanılabilen bir amfi önerir misiniz ?
Bu overdrivede id core 10 dan hacim olarak biraz daha etkili olabilecek bir amfi arayışındayım 2. El alacağım boss ktn yi inceledim yalniz 2. Eli 2600 olmuş ben o kadar çıkamıyorum. 1500 limit diyebilirim. İd core 20 de piyasada kalmamış

Merhabalar gitarım bugün kargolandı amfi arayışına geçtim yeni başlayan birisi olarak genelde çalmak istediğim tarz Rock, Hard Rock belki metal olarak yönelmeyi düşünüyorum ancak zamanla tarzım nereye yönelir o onu bilmiyorum 1000 1500 TL arası amfilere bakıyorum Antalyada yaşadığım için katana 50 MK1 buldum garantisiz(1700 TL) sizce uygun olur mu istediğim sesler için yoksa şuna bir bak dediğiniz modeller var mı?
merhaba,katanayı aldınız mı,aldıysanız nereden aldınız.Eğer almadıysanız ve hala satılık ise satıcısı ile görüşmek isterim,bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

merhabalar ilk gitarımı bugun yarın alacağım ama amfi olayını çözemedim bir türlü,beni orta hatta ileri seviyelere kadar idare edebilecek bir amfi arıyorum.Aklımda boss katana 50 gibi içerisinde efekt pedalları yüklü olan modern bir amfi almak istiyorum.Antalyada yaşadıgım için 2. el olarak pek seçeneğim yok maalesef ya da ben bulamıyorum.Bütçem 1.5k-2k arası.Bana tavsiyeleriniz nelerdir?
edit:thomann dan vox vt20x i vergi haricinde 1500 tl civarında buldum,önerir misiniz?Üzerinde usb girişi var pc ye bağlanıp kayıt edilebilir mi,vox'un amfi simülatör yazılımı var mıdır bu konular hakkında bilgim yok yardım bekliyorum

Son düzenleme:
Merhabalar herkese, son bir senedir amfimle daha az zaman harcadığımı fark ettim bu yüzden ekipman değişikliğine gitmek istiyorum. Şuan bir American Blues Jr. amfiye sahibim ve amfimden oldukça memnunum fakat artık eskisi kadar amfi açmıyorum, bunun yerine daha çok amfisiz bir şekilde gitarda vakit geçiriyorum. Buna ek olarak kulaklık çıkışı olmadığı için akşam saatinde amfiyi açamıyorum. Bu sebeplerle amfimi satıp bir bas amfisi ve bir gitar amfisi almayı düşünüyorum.

Aklımda elektro amfisi olarak Blackstar Id Core var :) Bas gitar amfisi olarak da Marshall MB15 hoşuma gidiyor. Bir fikrim olmasına karşın aklımda hala birkaç soru var. Ne kadar dijital amfi çalarsam çalayım hepsinde kronik bir çalım dinamiğini yansıtamama sorunu karşıma çıktı. Sanki durmadan bir noise gate açıkmış hissiyatı oluşturdu bende bu amfiler. Eskisi kadar tone chaser olmadığım için ortalama bir ton kalitesi beni pek rahatsız etmemekte ama bahsettiğim gibi çalım dinamikleri konusunda birazcık daha hassasım.

Bunlara ek olarak ses kartı alma durumunu da göz önünde bulunduruyorum fakat ses kartlarıyla ilgili bilgim ve tecrübem yok. Aynı zamanda arkadaşlarımla beraber nadir de olsa bir şeyler çalarken amfi olmasının biraz daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Ses kartının ise kayıt yaparsam biraz daha avantajlı olabileceğini düşünmekteyim.

Bütçem her bir amfi için max 2000 tl ve iki amfiyi de ikinci el almayı düşünüyorum. Her ne kadar bütçem bahsettiğim gibi olsa da minimum harcama yaparak gereksinimlerimi karşılayacak bir şey almak istiyorum. Öneride bulunan herkese şimdiden teşekkürler.

Merhabalar herkese, son bir senedir amfimle daha az zaman harcadığımı fark ettim bu yüzden ekipman değişikliğine gitmek istiyorum. Şuan bir American Blues Jr. amfiye sahibim ve amfimden oldukça memnunum fakat artık eskisi kadar amfi açmıyorum, bunun yerine daha çok amfisiz bir şekilde gitarda vakit geçiriyorum. Buna ek olarak kulaklık çıkışı olmadığı için akşam saatinde amfiyi açamıyorum. Bu sebeplerle amfimi satıp bir bas amfisi ve bir gitar amfisi almayı düşünüyorum.

Aklımda elektro amfisi olarak Blackstar Id Core var :) Bas gitar amfisi olarak da Marshall MB15 hoşuma gidiyor. Bir fikrim olmasına karşın aklımda hala birkaç soru var. Ne kadar dijital amfi çalarsam çalayım hepsinde kronik bir çalım dinamiğini yansıtamama sorunu karşıma çıktı. Sanki durmadan bir noise gate açıkmış hissiyatı oluşturdu bende bu amfiler. Eskisi kadar tone chaser olmadığım için ortalama bir ton kalitesi beni pek rahatsız etmemekte ama bahsettiğim gibi çalım dinamikleri konusunda birazcık daha hassasım.

Bunlara ek olarak ses kartı alma durumunu da göz önünde bulunduruyorum fakat ses kartlarıyla ilgili bilgim ve tecrübem yok. Aynı zamanda arkadaşlarımla beraber nadir de olsa bir şeyler çalarken amfi olmasının biraz daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Ses kartının ise kayıt yaparsam biraz daha avantajlı olabileceğini düşünmekteyim.

Bütçem her bir amfi için max 2000 tl ve iki amfiyi de ikinci el almayı düşünüyorum. Her ne kadar bütçem bahsettiğim gibi olsa da minimum harcama yaparak gereksinimlerimi karşılayacak bir şey almak istiyorum. Öneride bulunan herkese şimdiden teşekkürler.
Eğer amacınız güzel ses almak, efektlerle oynamaktan ziyade tuşe tepkisi, çalım dinamiği ise geleneksel transistörlü amfilere bakmayı da düşünün derim. Zaten çoğu insan transistörlü, lambalı ayrımını yapamaz. Çalan kişi tuşe tepkisinden belki anlayabilir.

Bazen tech 21 trademark, hughes kettner attax, marshall master reverb gibi değerli amfiler sarı sitede çok uygun fiyata satılabiliyor. Bunun yanı sıra eğer blues jr amfiyi biraz açabiliyorsanız o fiyat bandında ht5 gibi hybrid analog cihazlara da bakabilirsiniz.Bunlar tuşe tepkisi konusunda katana, id core, thr gibi amfilerden bence daha başarılıdır.

Eğer amacınız güzel ses almak, efektlerle oynamaktan ziyade tuşe tepkisi, çalım dinamiği ise geleneksel transistörlü amfilere bakmayı da düşünün derim.
Tam olarak amacım bu, eskisi kadar amfi açmadığım için ton şuan birinci önceliğim değil. Amfiyi artık biraz daha arkadaşlar gelince onlarla çalayım, pratik yapıp dinamiklerimi daha iyi duyayım dediğim bir araç olarak görmeye başladım.

Bazen tech 21 trademark, hughes kettner attax, marshall master reverb gibi değerli amfiler sarı sitede çok uygun fiyata satılabiliyor. Bunun yanı sıra eğer blues jr amfiyi biraz açabiliyorsanız o fiyat bandında ht5 gibi hybrid analog cihazlara da bakabilirsiniz.Bunlar tuşe tepkisi konusunda katana, id core, thr gibi amfilerden bence daha başarılıdır.
Uygun bir şey olursa değerlendirebilirim ama bütçemi çok aşmak istemiyorum, artık parayı amfiye bağlamak bana eskisi kadar mantıklı gelmiyor çünkü. Önerileriniz için de teşekkür ederim.

Kaydedilmiş halini belki.... blind değil yan odada çalsa fark anlaşılır. Adam youtube'a koymuş eyvallah ama odada cismen amfinin karşısında anlamamak çok çok zor.
O farkını anlamazsın yav söylemi yeni nesil solidstate amfiler çok iyi ve başlangıç için yüksek bütçeli ve apartmanda pratik olmayacak çözümler yerine hızlı ve kolayca çalmaya başlamak için önerilen bir durumda kullanılan söylem. Ben de evde lamba olayını bıraktım dediğim gibi konu iyisi kötüsü değil ama karşısına oturup da farkını anlamamak hele de biraz cihaz kaşarı olacak kadar çaldıysan gerçekten zor.

Kaydedilmiş halini belki.... blind değil yan odada çalsa fark anlaşılır. Adam youtube'a koymuş eyvallah ama odada cismen amfinin karşısında anlamamak çok çok zor.
O farkını anlamazsın yav söylemi yeni nesil solidstate amfiler çok iyi ve başlangıç için yüksek bütçeli ve apartmanda pratik olmayacak çözümler yerine hızlı ve kolayca çalmaya başlamak için önerilen bir durumda kullanılan söylem. Ben de evde lamba olayını bıraktım dediğim gibi konu iyisi kötüsü değil ama karşısına oturup da farkını anlamamak hele de biraz cihaz kaşarı olacak kadar çaldıysan gerçekten zor.
Açıkçası lambalı amfilerin teknolojiden bağımsız tuşe tepkisi, çalım dinamiği olarak aşılacağını düşünmesem de konu ton konusunda yenilecekleri ortada olan bir konu sanırım. Hatta yenilmiş bile olabilirler. Ortada kemper gerçeği var sonuçta. Çalım dinamiği, tuşe tepkisi konusunda transistörlüler bile zorlasa da araya paravan çekip çalındığında ayırt edilebileceğini sanmıyorum. En basitinden Roland blues cube blind testte Captain'in en beğendiği amfilerden biriydi.Adam cihaz kaşarlığında son noktalardan biridir herhalde.

Ton veya spec karşılaştırmıyorum bir kez daha söyleyeyim .... bende 10 yıllık MicroCube var inanılmaz bir tonu var, kendim Blackstar Silverline çalıyorum harika.... o başka mesele.
Ben diyorum ki kaşar kulaklar herşeye rağmen farkı anlar. Kemper iyi bir örnek değil çünkü hoparlörü yok, ben üstte de karşılaştırma yapıldığı üzere combo'lardan bahsediyorum ve/veya kafa kabin.

Geri