Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

:D ne güzel moral veriosun bea bi anda çöktüm bütün hayallerim yıkıldı :p zaten deneme amaçlı alıyorum bunları alışana kadar yani ilerde ne gerekiyosa yaparım alırım ama illaki birbirinden farkı vardır bunlarında yani 2.elini alayım o zaman ben bunun sen öle diosan sıfır alıp zarara girmeye gerek yok

boston 15 watt olduğu için biraz daha çok ses verebilir ibanezin 10 watt'ına göre..bostonun ve ibanezinde 10 watt'lıklarını denedim. yerinde olsam 15lik ibanez veya roland alırım biraz daha para koyup

ya bilader gozunu seveyim.ben de laney 10 watt amfi var.bitane de micro cube var. zaten ikisini de kullanmiyorum.micro cube u bazen seyahatlerde yanimda tasiyabilicem.onun vermeyim ama laneyi vereyim sana ..ikisini de hemen hemen hic kullanmadim.istersen gel ozele

arkadaşlar burda dalgamı geçıceksınız yoksa yardımcımı olucaksınız buna bi karar verin bence... bilgi paylaşım forumundamısınız yoksa gülecek kahkaha atıcak espri yapıcak bi forumdamısınız? bunuda bi düşünün

janmoreye demiş ki:
duşakabin tabiiki hahahah

Amanın. :D

Arkadaşlar latife yaparak şunu belirtmeye çalışıyorlar:

Daha sen ne tarz bir ton istediğine karar verememişsin ki; "bu kafaya hangi kabin en iyi randımanı verir?" diye abes bir soru sormuşsun. Eğer vermiş olsaydın "aklımda ......... ton yapısı, ..... tarza yakın bir sound vs. var" der ve ondan sonra hangi kabinin bu kafaya uyacağını sorardın. Arabaya lastik sormuyorsun sonuçta.

arkadaşım nası ne tarz bi ton istediğime karar verememişim, iyimisin sen ? ben tona karar vermesem bu amfiyi niye alıyım hiç düşündünmü? slayerin gitaristi ne tarz çalıyo acaba bunada hiç kafa yordun mu ? ?
ben amfiden anlarsınız diye yazmadım tarzı siz dalga geçmişsiniz ... hem kendinizi kücük düşürüyosunuz hemde ayıp edıyosunuz ...

Slayerın gitaristi çalıyor diye o amfiden sadece Slayer tonu alabileceğini düşünüyorsan, boşuna parana yazık etme hocam. Belli bir seviyedeki, fiyattaki aletleri alacak arkadaşların konuyla ilgili bilgisi olması gerekli. Sen şimdi bu amfiye AVT serisi için uygun görülmüş, nispeten "orta direk" bir kabin bağlarsan burada randımandan bahsedemeyiz. Elbette bunun da seveni vardır ama bağlayacağın kabine göre alacağın ton o kadar değişir ki, inanamazsın. Bunun için önce kabinlerde kullanılan hoparlörler hakkında araştırma yapmalı ve seçimini bu doğrultuda yapmalısın. Yoksa paranı gerçekten boşa harcarsın. Eğer bu konularda yeniyim diyorsan, ki öyle gözüküyor, önce bol bol araştırma diyorum. İnternette istemediğin kadar kullanıcı yorumları okuyabileceğin kaynak var. Sağa sola sorup hazıra konmaktansa önce kendin biraz okuyup neyin ne olduğu hakkında en azından bir fikir edindikten sonra "1960a mı alayım, yoksa muadili şu var onu mu alayım" diye sorarsan duşakabinden farklı cevaplar gelme olasılığı kuvvetle ihtimaldir. :D

Karşı taraftan yardım bekliyorsan önce nazik olacaksın, şu ilk attığın mesaja bak. Yok soru açıkmış randımanmış. Önce adam gibi soru sormasını öğren ondan sonra yardım bekle. Ayrıca Slayer tonu istiyorsan adam ne kullanıyorsa git onu al, ne burda milleti meşgul ediyorsun.

taka demiş ki:
Madem karar verdin o zaman hem terbiyesizlik etme hem de vaktimizi çalma; git Kerry King ne kullanıyorsa ondan al.

agresifligin ve ukalalıgın yeri yok mesajlarını inceledim gereksiz gereksiz gönderiler yapıyorsun madem cocuğun vaktinizi harcadigini dusunuyorsun o zamançek git yazma başlığa insanların kalplerinide kırma.

Konuya döncek olursak dostum kabin olayı biraz test etme olayına bakıyor sonucta Kafa elektronik devreye sahip ama sesin kanlanıp canlandıgı yer kabin o yüzden deneme şansın yoksa çoooooooook geniş çaplı bir araştırma ile kabinlerin ses karakteristigini öğrenmeye bak derim. Kerry modeli sanırım jcm 800 yada 900 üzerinden modifiyeleri olan bir model. Orange markasının kabinleri hakkında çok olumlu şeyler duyuyorum kullanıcılarından bir araştır derim.

Zor bir işe bulaştın Allah kolaylık versin adamım:D

15ga alma bana dandik geldi :D yani başka kullanmadım ama bi numarası yok yani seside o kadar ii deil bi süre idare edicez artık

nathrizarri demiş ki:
taka demiş ki:
Madem karar verdin o zaman hem terbiyesizlik etme hem de vaktimizi çalma; git Kerry King ne kullanıyorsa ondan al.

agresifligin ve ukalalıgın yeri yok mesajlarını inceledim gereksiz gereksiz gönderiler yapıyorsun madem cocuğun vaktinizi harcadigini dusunuyorsun o zamançek git yazma başlığa insanların kalplerinide kırma.

Sen senelerdir onlarca forumda attığım mesajları incele ondan sonra benim hakkımda konuş. İyice çoluk çocuk forumuna dönmüş burası. Gidin kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışın o zaman.

Mesajlarımı incelemişmiş. Peh!

Geri