Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

taka demiş ki:
nathrizarri demiş ki:
taka demiş ki:
Madem karar verdin o zaman hem terbiyesizlik etme hem de vaktimizi çalma; git Kerry King ne kullanıyorsa ondan al.

agresifligin ve ukalalıgın yeri yok mesajlarını inceledim gereksiz gereksiz gönderiler yapıyorsun madem cocuğun vaktinizi harcadigini dusunuyorsun o zamançek git yazma başlığa insanların kalplerinide kırma.

Sen senelerdir onlarca forumda attığım mesajları incele ondan sonra benim hakkımda konuş. İyice çoluk çocuk forumuna dönmüş burası. Gidin kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışın o zaman.

Mesajlarımı incelemişmiş. Peh!

senelerce forumlara mesajlar atmak yerine insanlar ile nasil iletişim kurulur bunu öğren. 1000 tane bilgilendirici mesaj atsan ne yazar?? Kırıcı isen değerin olmaz hic bir zaman. Ne anlattığın değil nasıl anlattığın önemlidir bunu bil.

Ha bu arada foruma mesajlar bırakma ile bir yol katedilmediğinide canlı örneğinden öğrenmiş olduk.

nathrizarri demiş ki:
senelerce forumlara mesajlar atmak yerine insanlar ile nasil iletişim kurulur bunu öğren. 1000 tane bilgilendirici mesaj atsan ne yazar?? Kırıcı isen değerin olmaz hic bir zaman. Ne anlattığın değil nasıl anlattığın önemlidir bunu bil.

Ha bu arada foruma mesajlar bırakma ile bir yol katedilmediğinide canlı örneğinden öğrenmiş olduk.
Sen de ilkokul çocuğu gibi mesajlar yazmayı bırak. Özellikle forumun bu kısmında kimsenin senin etik derslerine ihtiyacı yok. Zaten en başta dalga geçilmesinin sebebi, forum kurallarında yazmasına rağmen, sabit başlıklar dururken, hala ısrarla kişisel soruları için veya alım satım için başlık açan bir takım insanların olması. Bu başlığın sabitlenmesi gerekir lafı da mizasen bir laf olsa dahi aslında dalgasına söylenmiş olsa dahi ufaktan bu forumda takılan insanların isyanı olarak değerlendirilebilir. Yurtiçi ve yurtdışında üyesi olduğum birkaç forum var ama birtek bu forumda insanların bu kadar forum kurallarını okumayacak kadar "sıfat" olduğu bir forum görüyorum. Zaten bu başlık moderatörler tarafından görüldüğü zaman kitlenecek. Biz de biraz dalgamıza baktık. Bu başlığı açan arkadaşa da bir daha böyle başlıklar açmaması gerektiğine dair ilginç bir anı oldu.

janmoreye demiş ki:
nathrizarri demiş ki:

Sen de ilkokul çocuğu gibi mesajlar yazmayı bırak. Özellikle forumun bu kısmında kimsenin senin etik derslerine ihtiyacı yok. Zaten en başta dalga geçilmesinin sebebi, Forum Kurallarında yazmasına rağmen, sabit başlıklar dururken, hala ısrarla kişisel soruları için veya alım satım için başlık açan bir takım insanların olması. Bu başlığın sabitlenmesi gerekir lafı da mizasen bir laf olsa dahi aslında dalgasına söylenmiş olsa dahi ufaktan bu forumda takılan insanların isyanı olarak değerlendirilebilir. Yurtiçi ve yurtdışında üyesi olduğum birkaç forum var ama birtek bu forumda insanların bu kadar Forum Kurallarını okumayacak kadar "sıfat" olduğu bir forum görüyorum. Zaten bu başlık moderatörler tarafından görüldüğü zaman kitlenecek. Biz de biraz dalgamıza baktık. Bu başlığı açan arkadaşa da bir daha böyle başlıklar açmaması gerektiğine dair ilginç bir anı oldu.

Ben ilkokul çocuğu gibi mesajlar atmıyorum kimseyede etik ders vermiyorum. Haklısın çocuk gitmiş hatalı bir başlık açmış ama sizin onunla alay etmenizde forum kurallarına aykırı bir durum. Hiç cevap'da vermeyebilirdiniz. Saygı'yı hatırlatmak insan olmanın bir zorunlulugudur. Benim burdaki kimseyle bireysel bir sorunum yok.

nathrizarri demiş ki:
taka demiş ki:
nathrizarri demiş ki:
taka demiş ki:
Madem karar verdin o zaman hem terbiyesizlik etme hem de vaktimizi çalma; git Kerry King ne kullanıyorsa ondan al.

agresifligin ve ukalalıgın yeri yok mesajlarını inceledim gereksiz gereksiz gönderiler yapıyorsun madem cocuğun vaktinizi harcadigini dusunuyorsun o zamançek git yazma başlığa insanların kalplerinide kırma.

Sen senelerdir onlarca forumda attığım mesajları incele ondan sonra benim hakkımda konuş. İyice çoluk çocuk forumuna dönmüş burası. Gidin kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışın o zaman.

Mesajlarımı incelemişmiş. Peh!

Kimlere nasıl mesajlar attığımı, kaç kişiye nasıl yardımcı olduğumu, uslubumu ve kişiliğimi bilenler biliyor. Senin gibi bir kişi de varsın bilmeyiversin. Bilmesine de gerek yok kanımca.

ben size şöle söliyim... 2 haftadır araştırdıgım forumları vs vs satıcı sayfaları satılık ilanları aramadıgım yer kalmadı.. haa dıyosunuzki sen hiç birşey bilmeden buraya gelıp hazıra konuyorsun.. ben size hiç bişey demem ben sizden yardım için bu konuyu açtım fakat sizin yaptıgınız alay etmek dalga geçmek... burdan çıkarılıcak sonuç şudur ki bu konuya dalga geçerek yaklaşanlar çocuktur... -15 yaşındadırlar eğer ki siz diyosanız 15 + yım ben size sadece aile terbiyesi derim... biliyorum aile terbiyesini vs vs konuları burda tartışılmayacagını ama siz konuyu en başından sonuna kadar öyle bir yere getirdiniz ki cevap yazarken bile bu çocuklarla muhattap olma diyorum içimden... bu konuya cevap yazarak,dalga geçerek belki hahaha diye gülüyosunuz ama sizinde başınıza böyle bir olay geldiğinde, illa bu gitarvs olmuyabilir hayat bu herşeyolur... böle bişi başınıza geldiğinde anlıyacaksınız,şuanda çocuksunuz ama ilerde görüceksiniz... neyse konumu *iç ettiğiniz için teşekkür ederim , tek amacım doğru duzgun bi cevap alabilmekti.. ama artık cevap alsamda değer vermem çünkü müzikle alakası olmayıpta foruma cevap yazan bir çok kişi varmış bunuda öğrenmiş oldum ... nathrizarri arkadaşım üzerine alınmassan sevinirim...

Sen de o zaman cevap almak istediğin bu forumun kurallarını öğrenirsin ondan sonra sorunu ilgili başlığın altına yazarsın. Biz de seve seve bildiklerimizi seninle paylaşırız.

Müzik işi deneme yanılma işi kardeşim. Germe kendini. Böyle kulaktan dolma şeylerle aradığını bulamazsın.

Ferrari en iyi olsa lamborghinhi satılmazdı. Jackson en güzel gitar olsa millet ESP almazdı.

Keyfine göre bakacaksın. Bir de sakin ol :)

featmen demiş ki:
ben size şöle söliyim... 2 haftadır araştırdıgım forumları vs vs satıcı sayfaları satılık ilanları aramadıgım yer kalmadı.. haa dıyosunuzki sen hiç birşey bilmeden buraya gelıp hazıra konuyorsun.. ben size hiç bişey demem ben sizden yardım için bu konuyu açtım fakat sizin yaptıgınız alay etmek dalga geçmek... burdan çıkarılıcak sonuç şudur ki bu konuya dalga geçerek yaklaşanlar çocuktur... -15 yaşındadırlar eğer ki siz diyosanız 15 + yım ben size sadece aile terbiyesi derim... biliyorum aile terbiyesini vs vs konuları burda tartışılmayacagını ama siz konuyu en başından sonuna kadar öyle bir yere getirdiniz ki cevap yazarken bile bu çocuklarla muhattap olma diyorum içimden... bu konuya cevap yazarak,dalga geçerek belki hahaha diye gülüyosunuz ama sizinde başınıza böyle bir olay geldiğinde, illa bu gitarvs olmuyabilir hayat bu herşeyolur... böle bişi başınıza geldiğinde anlıyacaksınız,şuanda çocuksunuz ama ilerde görüceksiniz... neyse konumu *iç ettiğiniz için teşekkür ederim , tek amacım doğru duzgun bi cevap alabilmekti.. ama artık cevap alsamda değer vermem çünkü müzikle alakası olmayıpta foruma cevap yazan bir çok kişi varmış bunuda öğrenmiş oldum ... nathrizarri arkadaşım üzerine alınmassan sevinirim...
Şu yazıdan çıkarılacak sonuç senin yazılanları okumadığın. Lütfen önce daha önce yazdığım yazıyı oku.

Oku dedim okumuyorsun ama. Geri dön ve oku.
Ne yazılmış oraya, forum kuralları gereğince şahsi sorular için başlık açılmıyor. Bu durumda ne yapılır, ya bu soru yukardaki sabit başlıklarda sorulur, veya forumun arama bölümünde "başlıklarda ara" opsiyonuyla kabin arattırılır ve en son çare olarakta, amplifikatör kabinleri diye genel bir başlık açılır. Hazıra konuyorsun diye kimsenin düşünecek hali yok, burası müzik forumu, ticaret forumu değil. Aile terbiyesi alacak değil verecek konumdayım. Büyük bir ihtimalle de aramızdaki yaş farkı benim senin babanla olan yaş farkından daha fazladır. Böyle kendince komik tavırlar alırsan ne kimseden yardım alırsın ne de yardım edebilecek bir birikime sahip olabilirsin. Açtığın başlıkların yarızı kitlenmiş yine de olayı kavrayamamışsın. Sana tavsiyem önce kendine alacağın amfiyi doğru seç fantaziye kaçma. Doğru düzgün bu işten anlamadığın çok belli ki kendine tek kanallı 100 watt bir amfiyi hedef seçmişsin. Bu aletler büyük aletler yurtdışından dahi kolay kolay getiremezsin. 4x12lik bir kabinin kargosu 1000 Dolar tutar. Git kendine ufak bir lambalı kombo al onla takıl. Fazlasına gerek yok.

amfiler içten yanmalı motor değildir, randıman alınmaz. ton alınır.

hayalindeki ton kerry kingin bol mid'Li tonlarıysa, buna avt50'yle bile yaklaşabilirsin. (youtube'de kerry kingin bazı vidyoları var. valvestate ya da avt 50 kullanıyordu. izleyebilirsin)

bahsettiğin kafa amfi, her ne kadar denememiş olsam da, büyük ihtimalle sesi belli bir noktaya getirmeden değil randıman, randuman bile alamayacağın bir amfidir.

ve o ses düzeyi inan şehir hayatı için fazla gelecektir.

sonuç: eğer şahsi bir stüdyonuz, garajınız, boş bodrum katınız vs vs yoksa, izole odalarda yapılmış kayıtlara, youtubeteki amerikan gencolarının kendi mustakil evlerinde sesi sonuna akdar anırttığı videolarına kanmayın.

kafa + kabini apartman dairene taşıyıp sesi açamadığını farkettikten sonra amfiye ve kabine gardrop gibi bakar durursunuz.

sonuç 2: lambalı kombo + eq alın. bitsin.

Hekese Merhaba Arkadaşlar;
Lambalı Amfi almayı düşünüyorum ancak bazı modeller arasında kaldım..düşündüğüm modeller şunlar ;

Mesa Boogie Dual Rectifier Head
Carvin Legacy VL100
Carvin V3
Marshall TSL 100
Marshall JCM 800
ENGL E625 Fireball Head

Aslında Modern High Gain tonlarını seviyorum yani california tarzı.. ayriyetten british tonlarıda çok seviyorum ve çalarken çok zevk alıyorum..Ancak California tonları nı da adam gibi bi amfide hiç çalıp denemedim..aklımda Mesa var ama Türkiye'de 0 ı bulunmadığı için 2. el almak zorunda kalıyorum.. Srv de bi tane var onada 2. el olduğu için güvenemiyorum..önümüzdeki hafta tünele gidip marshall ve Carvin leri denemeyi düşünüyorum tabi denettirirlerse :) sizde ne model seçeceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim..hangi markayı modeli almamı önerirsiniz ?

ts100 le legacy tahminen senin istediğin amfi değil marshall jvm yi dene gittiğinde v3 ü hiç denemedim ama rectifier da high gain ini sevdiğim amfilerden biri zaten bi rectifier bi jvm high gain ini sevdiğim amfiler ama sıfır istiyorsan jvm yi bi dene büyük ihtimalle beğenirsin.

Bence ENGL , hi-gain çok iyi üstelik Mesa gibi tek yönlü de değil. Mesa çok kuru ve temiz sesi ruhsuz bir amfi. Hem ENGL Almanyadan alınabilir ya da Pera müzikte vardı. Üstelik Marshall'lar pek california değil , Carvinlerin de (ki benimde var) aşırı mid problemi var. O sebeple ENGL derim.

Bu amfilere para verebiliyorsan ve dışardan getirtebiliyorsan hepsini unut illa ki Peavey JS al derim. Bu amfilerin hepsini biliyorum ve JS inanılmaz! İnternetten de bak göreceksin.
peavey_jsx_head.jpg

Geri