Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Night Train daha low-medium gain işler için, poprock, alternatif rock kafalarına çok güzel olabiliyor. Orange Terror serisinden Tiny Terror gayet high gain de olabiliyor yeri gelince, ama biraz daha british ve gritty diye tabir ettikleri bir tona sahip, Dark Terror ise sanırım bu seriden Stoner Rock ekolü için biçilmiş kaftan yanlış hatırlamıyorsam. LH50 derken GH50'yi diyorsan, çok JCM900 vari bir ampli diyorlardı, yüksek volümde çalma fırsatım oldu ve gerçekten öyle, bariz bir marshall crunch havası var. Thunder ile istersen death metal bile yaparsın, o derece hayvanat bir alet, Haze hakkında hiçbir fikrim yok ama.

avt serilerinden önceki ingiliz marshall vs 100.
Hatta bulabilirsen Valvestate 8100 var ki efsane bir valvestate'dir, ama all tube ampların bazılarının fiyatlarını geçecek fiyatta satıyorlar ebay'de falan, çünkü gerçekten hybrid ya da solid state amplilerde all tube sounduna en çok yaklaşan ampli diyebilirim. Chuck Schuldiner kariyeri boyunca bu amfinin drive'ı + hafif bir chorus şeklinde muhteşem tonlar almıştır mesela.

Yazılanları okudum gerçekten çok bilgilendim hepnize ayrı ayrı teşekkur ederim. Ht 5 hakkında affınıza sıgınarak bir kac soru sormak istiyorum.

1 - 5w lık bir amfi olmasına ragman istedigim her analog pedalı kullanabilirmiyim yani şu anda kullandığım marshall mg15cdr çok yetersiz kalıyor. Tabiki marshall 15cdr ile kıyaslamıyorum sonucta ht-5 lambalı bir amfi ama sormak istedim. Pedal olarak elimde metal muff ve boss sd-1 var şu an.

2- Ht 5 de kulaklık cıkışı varmı resimlerimde göremedim. Gece gec saatlerde kullanmak istesem sorun olurmu?

İstediğin her pedalla rahatça kullanabilirsin :) Ben ts9 ile kullanıorum overdrive için sd1 de çok iyi ;) kulaklık çıkışı mevcut o çıkıştan mixerede girebilirsin ama kalite nede olsa biraz düşüyo tavsiye etmem mikleme olayınıda girebilirsin . Arkada speaker çıkışları var kabinede girebilirsin kısaca her yer her ortama uyum sağlıyor seçenekleriyle :) kulaklık ile düşünmezsen bile bu alet kısık seste bile çok tatminkar diğer lambalılara pek benzemiyor . Bi kombo amfide gerekli herşeyi karşılıyor ;) sormak istediğin şeyler varsa özeldende yardımcı olurum :D

Görüşürüz ...

Merhaba arkadaşlar, elektro gitar amfisi almak istiyorum, fiyat aralığım 160-220 TL, ikinci el de alabilirim, farketmez, rock, hard rock ve heavy metal takılmak istiyorum, önerileriniz için şimdiden teşekkürler :D

edit: Line 6 spider IV 15 için gerçekten iyi derseniz, ikinci elini 240tlye alabilirim.

elimde ronald micro cube amfi var ama ben artık bu amfiden sıkıldım bunu satım Marshall MG10 almayı düşünüyorum birde marshallın yanına Zoom G1XN Guitar Multi-Effects Pedal alcam nasıl yapmalıyım sizce elimde şuanda 250 tl para var amfiyide satarsam 180 de o desem 430 tl para eder bütçem bu kadar

Geri