Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

hocam ilk önce ne tarz çalagına karar vermelisin. çünkü elindeki gitarla sert tonlar daha çok clean tonlar da daha güzel seyler yakalarsın. Ki fender zaten bunun için var. İçini tırmalayan o eşşiz tonarı yakalaman için zaten elinde çok güzel bir gitar var. Ama bence senin için rolan micro cube dedigin sartlarda cok iyi gider hem istedigin sert tonları yakalarsın(fakat metallicanın megadeathın tonları bu gitarla yakalaman zor yapısı itibariyle) kesinlikle roland micro cube olurdu tercihim hem geniş ton imkanı sunar hemde bu amfiden bu güç diye hayrete düşersin.kasmana gerek yok durum dedigin gibiyse 2. el temiz roland cube al derim ben.

Roland Micro Cube'e göre MG15 daha bi amfi. Bugera'lar,butikler,mesa'lar belirlemiyor bunu. Gerçekten kullanmış ve hayatın kadar amfi tanımış biri olarak MG15 öneriyorum. Sıkıntın varsa söyle güzelim.

Fiyat aralığım 3000 lira derse, ne önerirsiniz derse ona göre bir cevap verirdim. Sunduğu şey micro cube ve MG15. Seçimimi yaptım. Tavsiyemi verdim. Ha dersen ki MG15 amfimi yahuuu... Ben sana öyle bir setup yazarım ki üf dersin. O yüzden neye inanacağını sen belirle. Ben gereken herşeyi yaptım ;) MG30 fiyat/performans olarak en iyi amfilerden biridir.

:) :) Peki guzelim konuyu baltalamayalim :)

Fakat mg lerden daha ucuz fakat cok daha kaliteli amfiler var. Mg lere tas cikartacak amfiler var. En kotu line6 spider 15 yada 30 bile mg50 ye 100 e tas cikarabilir bence. Yani guzelim, acaba diyorum tamam cok guzel setuplarda calmisin, da ton anlayisin nedir merak ediyorum. Bize o dudak ucuklatacak, uff dedirtecek tonunu bi dinletebilirmisin..

Arkadaş kararını vermiş olsada ben full lambalı fx loop girişleri olmayan bir amfi önermem. Blackstar ht-1 de bu amfilerden biri. Drive ı clean i muhteşem olabilir ama ileride zaman tabanlı efektörleri guitar in den bağlamaya kalkınca amfi çöpe dönecektir. Bu tip amfiler alınacaksa bence fx loop girişleri olmazsa olmazdır.

Microcube her şeye gidiyor.
Elbette bir lambalı amfinin tonlarını veremiyor. Fakat küçük alanlarda gitar çalışmak için çok iyi bir amfi.
Ben bir yıldır kullanıyorum ve de çok memnunum.

http://www.soundcloud.com/osxfang/charvel-san-dimas-custom
Kici kirik guitar rig ile aldigim ton. Artisligin luzumu yok. Mg50 cok cok iyi bir amfidir. Tondan anlamiyorsan ders verebilirim. Kayit istedin yolladim daha da baltalama yapma istersen.

Sıkıntın varsa söyle güzelim, anlamıyosan ders verim, artistliğin lüzumu yok deyipte tavırlarını bilmeyen nasıl bi insansın anlamadım. Ben mg ye kötü dedim, ki hala diyorum, sen kalkıp nasıl insanlar var mg yi amfiden saymıyolar diyosun. Bana ve biçok kişiye göre bu böyledir. Herşeyi denemekle olmuyor bu işler. Uzun zaman ve tecrübeden geçer ton olayı. Herşeyi denedimden değil..

Mg 50 amfi kendi kulvarında en iyidir diyen biri bana nasıl ton dersi verecek onuda anlamadım.. Ayrıca ne olduğu belli olmayan ses dosyalarıyla değilde seni videonla ve özellikle videondaki mükemmel tuşenle tanıdık sağol :)

NOKTA dır ve sana laf yetiştirmicem artık, göreceğimizi gördük ;)

http://www.soundcloud.com/osxfang/charvel-san-dimas-custom
Kici kirik guitar rig ile aldigim ton. Artisligin luzumu yok. Mg50 cok cok iyi bir amfidir. Tondan anlamiyorsan ders verebilirim. Kayit istedin yolladim daha da baltalama yapma istersen.

Sıkıntın varsa söyle güzelim, anlamıyosan ders verim, artistliğin lüzumu yok deyipte tavırlarını bilmeyen nasıl bi insansın anlamadım. Ben mg ye kötü dedim, ki hala diyorum, sen kalkıp nasıl insanlar var mg yi amfiden saymıyolar diyosun. Bana ve biçok kişiye göre bu böyledir. Herşeyi denemekle olmuyor bu işler. Uzun zaman ve tecrübeden geçer ton olayı. Herşeyi denedimden değil..

Mg 50 amfi kendi kulvarında en iyidir diyen biri bana nasıl ton dersi verecek onuda anlamadım.. Ayrıca ne olduğu belli olmayan ses dosyalarıyla değilde seni videonla ve özellikle videondaki mükemmel tuşenle tanıdık sağol :)

NOKTA dır ve sana laf yetiştirmeyeceğim, göreceğimizi gördük ;)

eline sağlık süpersin :)
www.youtube.com/watch?v=Q74LzMyi90k

..

Bende açık ara roland derim.Marshallın üst seri amfileri dışındakilerin hepsi çöp bana göre.Bende mg100 vardı bi ara kazara almıştım.İğrençti resmen tonu.Hemen elden çıkardım.Rolandın düşük watt amfileri bile inanılmaz tatlı tonlar veriyor.

Rica ederim ne demek elimden geldigince insanlara yardimci olmaya calistim. Mg100'e de dandik diyenler var cunku mg412a ile denediler ya da kendi speaker'inla denediler. sanirim dorock'da mg100hdfx + legacy 4x10 sound'unu duymamislar henuz. Morinho da hayati boyunca futbol oynamamis ama dunyanin en iyi teknik direktoru. Yani demek oluyor ki iyi tondan anlamak icin profesyonel gitarist olmayi gerektirmiyor. Ama bunu anlatmasi guc iste. Anlatamazsin insanlar mg100 e igrenc der mg serisini amfiden saymayip avt serisine taparlar vs. garip bir mevzu. Ben tekrar vurguluyorum bana gore mg15. Hadi selametle. Ha bu arada tek videom o degil daha bir cok video var bir gun gelirsin evimde de calarim sana ayip ettin

Marshall ın mg serilerini ben amfiden saymıyorum. Para tuzağı sadece. Marshall tonuyla alakasıda yok zaten. Blackstar tabiki daha mantıklı fakat eğer ucuz amfilerden istiyorsan roland mantıklı. Yada senin yerinde olsam benim tercihim line6 spider iv 15 ten yana olurdu.
Modellemeli amfiye (Line6 Spider) amfi deyip "Marshall MG serisini amfiden saymıyorum" demek ilginç olmuş.
Spiderlar modellemeli amfiler ve her processorde olduğu gibi aşırı bir kompresyonları var. MG'lerin tuşeye ve çalıma tepkileri çok daha doğal. Her koşulda kendi kulvarında MG'leri tercih ederim.

Osxfang3 e sonuna kadar katılıyorum, kendi bütçesi civarında mg30 her yönden gayet iyi. Zilyon tane amfi geçmiştir elimden, microcube sadece çeşitlilik sunar. Neyin ne olduğunu zaten herkes biliyor, sadece konuşurken biraz daha kendinizi sorgulayın.
droverlord bence marshall seçmelisin, sana çok efekt çeşitlilik vs. lazım değil, aralarında dağlar kadar fark olmasa da ben de olsam marshall alırdım sanırım.

Marshall dan uzak dur derim.jcm combo felan alacaksan ayrı.Yukarıdaki youtube videosunda zaten ne kadar kötü bir ton olduğunu göstermiş çalan arkadaş.Gerçi çalan kişinin tuşeside çok zayıf onlada alakalı olabilir biraz ama gerçekten kötü bir amfi .Git dene kendin gör zaten.Rolandın cube seri bana göre çok çok iyi.

Ben yakında yeni gitarımı alacağım için elimde para kalmıyo nerdeyse. Alacağım gitar(çok büyük bi ihtimalle) Schecter Jeff Loomis FR, 7 telli emg 707 manyetikli bir gitar. Elimdeki amfiyse Cort CM10G :D Doğal olarak amfiyi değiştireceğim ama elimde para kalmıyor.

Soracağım asıl soru: Yavaş yavaş bir sistem mi toplamalıyım yoksa parayı biriktirip tek seferde sağlam bi kafa-kabin mi? Evde kullanacağım için lambalı olacaksa 5 watt'ı geçmesini istemiyorum, transistörlüde çok uçmadıkça watt'ı önemli değil.

Benim kafamda birkaç düşünce var
-Sadece volume potu olan ufak bi head amfi alıp ardından ilk önce eq sonra drive şeklinde yavaş yavaş adam gibi bi şey yapmak(Uzun sürebileceğinden çekiniyorum).
-Uzun süre sabredip sağlam bi amfi alana kadar beni idare edecek efektli bir amfi almak(burda aklımda roland cube 20xl ve peavey vypyr 15 var).
-Bu amfiyle devam edip param hazır olduğunda adam gibi bi kafa kabin almak.
-Drive tonları güçlü efektsiz sağlam bir amfi almak(en yatkın olduğum bu)

Adam gibi para: +800TL
Şu anda amfi alırsam bulabileceğim para: 300-400TL(Polyanna iyimserliğiyle)

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

hocam ilk önce ne tarz çalagına karar vermelisin. çünkü elindeki gitarla sert tonlar daha çok clean tonlar da daha güzel seyler yakalarsın. Ki fender zaten bunun için var. İçini tırmalayan o eşşiz tonarı yakalaman için zaten elinde çok güzel bir gitar var. Ama bence senin için rolan micro cube dedigin sartlarda cok iyi gider hem istedigin sert tonları yakalarsın(fakat metallicanın megadeathın tonları bu gitarla yakalaman zor yapısı itibariyle) kesinlikle roland micro cube olurdu tercihim hem geniş ton imkanı sunar hemde bu amfiden bu güç diye hayrete düşersin.kasmana gerek yok durum dedigin gibiyse 2. el temiz roland cube al derim ben.
teşekkürler ben de bu şekilde düşünüp çok temiz bi micro cube aldım üstelik sağolsun arkadaş fiyatta da baya yardımcı oldu.sesi çeyreğe kadar zor açıyorum gerçekten acayip bi amfi :) modellemeler de bi amatör için yeterli bence.şimdilik bana fazla fazla yeter.

Geri