Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ev ve sahnede kullanmalık evde düşük volumde kimseyi rahatsız etmeden çalacağım hemde sahnede bana iyi performans verebilecek amfi arıyorum 4 amfi arasında kaldım bütçem max 2000 tl tarzım alternatif rock, blues, grunge, funk kısaca tatlı clean tonları ve metalvari sertlikte olmayan gain ihtiyacım var gitarım epiphone lp standart stock halde

amfileri youtube üzerinden araştırdım tonlarını sevdim ama kafamı karıştıran;

Marshall MA50C 2. El 1650 TL
Fiyatı iyi, üstüne pedal alabilirim ama evde 50 watt olması düşük volumde iyi olur mı bilemiyorum

Diğer amfilerde bana sahnede yeterli olur mu emin değilim
Marshall DSL15C 2. El 1900-2000 TL
Fender Blues J. III 2. El 2000 TL
Vox AC10C1 Sıfır 2000 TL

Ev ve sahnede kullanmalık evde düşük volumde kimseyi rahatsız etmeden çalacağım hemde sahnede bana iyi performans verebilecek amfi arıyorum 4 amfi arasında kaldım bütçem max 2000 tl tarzım alternatif rock, blues, grunge, funk kısaca tatlı clean tonları ve metalvari sertlikte olmayan gain ihtiyacım var gitarım epiphone lp standart stock halde

amfileri youtube üzerinden araştırdım tonlarını sevdim ama kafamı karıştıran;

Marshall MA50C 2. El 1650 TL
Fiyatı iyi, üstüne pedal alabilirim ama evde 50 watt olması düşük volumde iyi olur mı bilemiyorum

Diğer amfilerde bana sahnede yeterli olur mu emin değilim
Marshall DSL15C 2. El 1900-2000 TL
Fender Blues J. III 2. El 2000 TL
Vox AC10C1 Sıfır 2000 TL

Duydum ama incelememiştim fazla hocam. Bahsettiğim müzik türünü göz önünde bulundurarak önerdiyseniz bir bakayım :) ?

İşin drive yönüne bakınca evet, uyar. Cleanleri Blues Junior'a yakın, hatta çok benzer, driveları daha derli toplu. Effects loop var. Bir de çok versiyonu var amfinin ve hepsi apayrı aletler. Denemediğim bi 18-30 versiyonu var, çok enteresan alet mesela. Tabi denemek lazım ama blackface ile tweed'i bir araya getirmek gerçekten enteresan. 45'lik olanı da tam bir bassman. İçlerinde en çok 15'lik hoşuma gitti. Xlr çıkışı ile gece sessiz bir şekilde kayıt alınabiliyor. Yalnız bu arada 15'lik olduğuna bakmayın epey güçlü bir amfi. Attenuator gerekebilir.

*Gerçi en çok 15'liği beğendim dedim ama eğer effects loop olsaydı en iyisi açık ara 45'lik olan.

İşin drive yönüne bakınca evet, uyar. Cleanleri Blues Junior'a yakın, hatta çok benzer, driveları daha derli toplu. Effects loop var. Bir de çok versiyonu var amfinin ve hepsi apayrı aletler. Denemediğim bi 18-30 versiyonu var, çok enteresan alet mesela. Tabi denemek lazım ama blackface ile tweed'i bir araya getirmek gerçekten enteresan. 45'lik olanı da tam bir bassman. İçlerinde en çok 15'lik hoşuma gitti. Xlr çıkışı ile gece sessiz bir şekilde kayıt alınabiliyor. Yalnız bu arada 15'lik olduğuna bakmayın epey güçlü bir amfi. Attenuator gerekebilir.

*Gerçi en çok 15'liği beğendim dedim ama eğer effects loop olsaydı en iyisi açık ara 45'lik olan.
Hocam şimdi farkettim hemen kısaca bakınca da çok ağır be. Bunu alacak olsam zaten Bugera v22 var. Sırf ağırlıktan eliyorum bunları :D

O zaman bişi diyemeyeceğim. Peki head olanları düşünmüyor musunuz?
Hocam thomann.de den sipariş vereceğim şimdi o yüzden ağırlık 30kg'ı geçer falan diye riske atmak istemiyorum. Zaten bu ara baya araştırdım Gilmourish.com olsun strat-talk vs olsun hepsini araştırdım ama yok yani şuan en mantıklı bu gibi. Laney Cub 12R hakkında çok olumsuz yorum okumasam onu alacaktım ama onun da sıkıntıları var gibi. Bu Super Champ X2'nin de sesi hoşuma gitti you tube videolarından falan. Sağolun ama yinede araştıririm ;)

Marshall MA50C kullanıcısı olarak eğer modifiye etmeyi düşünmüyorsan ve Marshall tonu istiyorsan almamanı öneririm. Elin havya tutuyorsa ve devrede oynamalar yapmaktan çekinmiyorsan kesinlikle almanı öneririm. Amfinin giriş seviyesi bir amfi olarak kalması için bir sürü kısıtlamalar koymuşlar. Mesela preamp katının sonunda iki kanalda da volume azaltılmış, normal bir 50 watt amfinin ses seviyesine stock halde ulaşamıyorsun.

Blues Junior'un III. seri olmasına gerek yok, II hatta bulursan da gayet olur, greenboard'lar var USA yapım.
Ben 2. Seri kullanıyorum, 3'de kullandım hiç bir farkı yok.

Geri