Amfiler Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sansasyon tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Bu arada avt hybrid bir amfidir ve vs serisinin yüksek güçteki amfileride öyledir. Vt seriside hybrid sayılabilir. Küçük bir not düşmüş olayım.

2. Kullanım amacı vs bilmiyorum ama Tech 21 güzel amfiler.

gretschci bunu beğendi.
  3. Cevaplar için tesekkurler.

4. Çok pahalıya satıyorlar. :(

5. Herkese merhabalaf ufak bir sorum olucak 3 yila yakindir hic bir sekilde muzikle ugrasamadim ve ekipmanlarimida elden cikardim bu yillarda. Tekrardan hobi olarak devam etmek istiyorum. Yüzde 90 metal ve turevlerini caliyorum. Elimde blackstar HT-DISTX distortion pedalim ve Schecter Synyster Gates Custom-S gitarim mevcut. Blackstarin pedalindan aldigim sesten oldukca memnun oldugumu hatirliyorum o yuzden genel olarak amfiye o bagli olucak ve evde kullanilicak sadece, hangi amfiyi almam konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim...

6. merhaba epiphone les paul special 2 gitarım var öğrenciyim ve yeni yeni elektroya geçtim sayılır ton olarak nasıl tarif ederim bilmem hani l&b yokluğunda tonları solosunun tonu ritim vs o tarz sesler almak istiyorum durumuma uygun tonda ve fiyatta amfi önerirmisiniz

7. Arkadaşlar merhaba,fender mustang serisi amfiler hakkında düşünceleriniz nelerdir?40 wattlığını almayı düşünüyorum açıkçası ton yelpazesinin genişliği çok cezbetti ama yorumlar genelde olumsuz olmuş deneyen ya da kullanan varsa önerir mi ?Fender: The Spirit of Rock 'n' Roll since 1946

8. Cort evl-x4 gitarim var. Roland cube 20 almayi dusunuyorum. Nasildir sizce? Evde kullanacagim. Tanitim videolarina cok bayildim diyemem ,aslinda uzerindeki efektlerin bollugu cezbetti beni Genel olarak begeniliyor gibi fakat sesinin fazla yapay oldugunu soyleyenler de cok. Yapaydan kasit nedir?
    Bir de acaba ev icin daha dusuk fiyatli bir amfi yanina prosesor mu alsam diye de dusunmuyor degilim cunku 20x in fiyati beni biraz zorlayacak. Daha uygun fiyata baska alternatif onerisi var mi?

9. Cort evl-x4 gitarim var. Roland cube 20 almayi dusunuyorum. Nasildir sizce? Evde kullanacagim. Tanitim videolarina cok bayildim diyemem ,aslinda uzerindeki efektlerin bollugu cezbetti beni.:wtf:Genel olarak begeniliyor gibi fakat sesinin fazla yapay oldugunu soyleyenler de cok. Yapaydan kasit nedir?
    Bir de acaba ev icin daha dusuk fiyatli bir amfi yanina prosesor mu alsam diye de dusunmuyor degilim cunku 20x in fiyati beni biraz zorlayacak. Daha uygun fiyata baska alternatif onerisi var mi?

10. Yukarı yazmıştım biraz baksaniz aslında :)

Ikıncı el bakın.

~satanist kesen kedi~ bunu beğendi.
  11. Pekii(y)

gretschci bunu beğendi.
  12. Merhabalar, Blackstar HT-5R Combo amfi yada Head olanını almayı düşünüyorum ama 5W amfiye pedal setupı yapılmaz gibi bir şey söyledi arkadaşım, kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

13. Neden yapılmıyormuş

14. Bilmiyorum daha önce pedal kullanmadım daha doğrusu modeling amfiler ve ses kartlarıyla çaldım şimdi böyle bir sistem düşünüyorum.
    Bende size soruyorum :)

15. Öyle bişey yok. Hatta pedallarla gayet güzel anlaşan bir amfi diye biliyorum. Istersen ht1 al ona tak. Ilk defa duydum böyle bişey.

Apartmanda Yaşayan Adam bunu beğendi.
  16. Fx loop'u olmayan bir amfi ile pedal kullanmanın dezavantajı var mıdır?

17. Modülasyon efektleri için fx tercih ediliyor genelde. Delay gibi yani. Prosesorde ise bence kesinlikle olması gerekir. Alırken dikkat edilecek hususlardan. Kullanmasak bile belki işimiz düşer, olsun yani :)

Apartmanda Yaşayan Adam bunu beğendi.
  18. :) " Prosesorde ise bence kesinlikle olması gerekir." fx loop mu olması gerekir prosesorde? Anlayamadım da :)

19. Yok prosesor kullanıcısı için çok gerekli olduğunu düşündüğüm bir özellik. Mümkünse prosesorde de olmalı ki 4 lü bağlantı yapilabilsin.

20. Merhaba arkadaslar gitar şudur :
    İbanez Xpt 700 özellikleri :
    Sap: 5parça Wizard II Akçaağaç/Ceviz Thru neck
    Gövde: Maun
    Fret: Jumbo fret
    Köprü: Edge III
    Sap Manyetiği: DiMarzio® D Activator™ (Humbucker)
    Köprü Manyetiği: DiMarzio® D Activator™ (Humbucker)

Gitar suanda gelmedi ama gelene kadar sizden bilgi almak istedim cok butcem yok ikinci el almayi dusunuyorum 300-500 arasi. Ayrica ogrenciyim ve apartmanda oturuyorum bu yuzden lambali veya hybrid dusunmuyorum maddiyattan simdilik kacinmak adina modelling bir amfi istiyorum ve kafama Blackstar id core 10v2 modeli yatti spider line iv 15 i pek begenmedim ve cort mx15r vardi bende o da tonaj acisindan iyi gelmedi. Sizin tavsiyeleriniz neler ?

Bu Sayfayı Paylaş