Amfiler Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

Sesi kısıkken verimli kullanabileceğim bir amfi ariyorum. Laneyin cub8 5 wattlik amfisini almayi dusunuyordum fakat o kadar dusuk watta lambalar isinmaz ve tonun guzel gelebilmesi icin yine de sesini acman gerekir dediler. O parayi bosuna harcama 30 watt al transistorlu daha iyi kullanirsin dediler. Mexican Fenderim var ve sesleri daha parlak seviyorum cleanlerde basarili ve evde calmaya uygum bir amfi onerebilir misiniz?

En kötü halde attenuator ile kısık seste performans alamayacağınız hiçbir amfi yok. Bu yanlış bilgileri aklınızdan çıkarıp lambalı bir Fender amfi almalısınız. Bütçenizi yazmamışsınız fakat son zamanlarda ortalıkta fazlasıyla uygun fiyatlara Blues Jr. görünmekte mesela.

Aslında Anadolu Rock çalan gitaristler gitar tonlarını sadece amfi ve gitardan almazlar. Genelde Fuzz pedalı kullanılır. Zaten gitarı henüz almamışsınız alacağınız yerde gitarla birlikte bir fuzz pedalı denemek istediğinizi söyleyin. Ellerinde varsa zaten çıkartırlar denersiniz. Amfi ve Fuzz pedalını gitarla birlikte kombine ettiğinizde sonuç istediğiniz gibi olursa fuzz pedalını da satın alırsınız. Ellerinde yoksa internetten fuzz pedallarıyla ilgili videolar falan izlemenizi öneririm.