Amfiler Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sansasyon tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. blackstar id core örnek verdiğiniz 3 modelling amfi arasında da en iyisi benim görüşümce

Masterclass of the Metal bunu beğendi.
  2. Merhaba, Orange Micro Terror kafa amfi evde tek başına kullanmak kaydıyla 80'ler rock için tatmin eder mi?

Son düzenleme: 26 Temmuz 2017
  3. Bu opsiyonlar arasında Blackstar kesinlikle çok yönlü ve bol efektli bir tercih. Cort'un son serileri fena değil gibi, ama Blackstar kadar geniş yelpazede değil.

Masterclass of the Metal bunu beğendi.
  4. Ibanez Tbx15

5. İbanez gitari ibanez amfi ile kombolamanin ekstra bir artısı var mı ?

6. Hayır hiçbir faydası olmaz.

7. Sesi kısıkken verimli kullanabileceğim bir amfi ariyorum. Laneyin cub8 5 wattlik amfisini almayi dusunuyordum fakat o kadar dusuk watta lambalar isinmaz ve tonun guzel gelebilmesi icin yine de sesini acman gerekir dediler. O parayi bosuna harcama 30 watt al transistorlu daha iyi kullanirsin dediler. Mexican Fenderim var ve sesleri daha parlak seviyorum cleanlerde basarili ve evde calmaya uygum bir amfi onerebilir misiniz?

8. Bunu diyen arkadaşları, engin bilgi ve tecrübeleri nedeniyle tebrik ediyorum, Dünya güzelleri kendileri... (y)

Son düzenleme: 1 Ağustos 2017
    SilverSky, gurkanisevic ve gretschci bunu beğendi.
  9. Anadolu rock türünde çalmak istiyorum bunun için amfi alırken dikkat etmem gereken özel bir husus var mı yoksa herhangi bir amfi alabilir miyim

slashbatu bunu beğendi.
  10. Kullandığınız gitar nedir?

11. Cort x6 veya cort x11 alıcam

slashbatu bunu beğendi.
  12. Peki onerebileceğiniz kısık seslerde iyi performans veren ve clean tonlari basarili olan bir amfi var mi?

13. En kötü halde attenuator ile kısık seste performans alamayacağınız hiçbir amfi yok. Bu yanlış bilgileri aklınızdan çıkarıp lambalı bir Fender amfi almalısınız. Bütçenizi yazmamışsınız fakat son zamanlarda ortalıkta fazlasıyla uygun fiyatlara Blues Jr. görünmekte mesela.

14. laney cub8 de attenuator'ü kullanmak için ayrı bir kabin almak lazım. veya amfide tadilat gerekir sanırım.

15. Bütçe 3000tl

16. Aslında Anadolu Rock çalan gitaristler gitar tonlarını sadece amfi ve gitardan almazlar. Genelde Fuzz pedalı kullanılır. Zaten gitarı henüz almamışsınız alacağınız yerde gitarla birlikte bir fuzz pedalı denemek istediğinizi söyleyin. Ellerinde varsa zaten çıkartırlar denersiniz. Amfi ve Fuzz pedalını gitarla birlikte kombine ettiğinizde sonuç istediğiniz gibi olursa fuzz pedalını da satın alırsınız. Ellerinde yoksa internetten fuzz pedallarıyla ilgili videolar falan izlemenizi öneririm.

17. Engl E34 Kıraç Signature 'a göz atabilirsin youtube da baya videosu mevcut.

1nsanetr bunu beğendi.
  18. O bütçe ile güzel bir Blues Jr. alabilirsiniz. Şu aralar piyasada fazlaca görüyorum. Amerikan yapımları bile uygun fiyata bulunabilir.

ornapsen bunu beğendi.
  19. Peki ben attenuatoru nereden alabilirim ve bu aletsiz verim almakta zorlanir miyim?

20. Merhabalar.Bu aralar Marshall dsl5c yi düşünüyorum.Hard rock ve heavy metal arasında tonlar istiyorum.Düşünceleriniz nelerdir.2000 lira civarı hangi amfileri önerirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş