Amfiler Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sansasyon tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Blackstar HT1R - Marshall Code 25
    Biraz elmayla armut gibi oldu ama ev içi kullanımda telecasterla birlikte hangisini tercih ederdiniz?

2. Pedal falan almayı düşünüyorsanız ht1r yoksa code

Tellie bunu beğendi.
  3. En fazla 2 pedal. Code bana biraz fazla karmaşık geldi, o efektlerin yüzde 90'ını kullanmayacağıma eminim ama ses olarak deneyemediğim için bilemedim.
    Ama Blackstar önerileri de genelde hep metal müzikle birlikte gelmiş o biraz kafamı karıştırdı işte.

4. Tech21 tm serisine bakın isterseniz birde :)

5. Fiyat olarak çok aşıyor :) Ben şöyle 700-1000 lira arasında gidip geliyorum.
    Code'u 2. elde 700 liraya buldum mesela. Anlaşılan araştırmaya devam.

6. 1000 liraya tm60 var, deneme şansınız varsa.

7. Merhaba, işin içinden çıkamadığım için başlık açmak durumunda kaldım. Belki bu cihazları kullananlar bana yardımcı olabilir.

Telecaster ve belki tubescreamer gibi 1-2 adet pedalla birlikte, çoğunlukla mp3 altyapıları üstüne çalarak evde kullanmak amacıyla, bana kısa vadede al-sat yaptırmayacak bir amfi arıyorum.
    Bu arada amfi için ayırdığım bütçe ortalama 700-800 lira civarı (Bu 3 seçeneğin de 2. el fiyatı ortalama bu aralıkta)

1. Orange Micro Terror + Orange 1x8 mini kabin (1x12'ye param yetmiyor)
    2. Blackstar HT1R
    3. Marshall Code 25

Transistörlü bir amfi almak istemiyorum. Ufak da olsa lambalı oldukları için ilk 2 seçenek beni daha çok çekiyor.

3. seçenek olan Marshall niye bu listeye girdi bilmiyorum. Görüntüsüne aldanmış olabilirim :) Üstünde 14 preamp, 4 power amp, 8 hoparlör modellemesi varmış. Gerçi bir süre sonra ayarlarıyla ne kadar oynarım, kaçta kaçını kurcalarım onu da kestiremiyorum. Sanırım forumda kullanıcı yorumu en az olan amfi bu. Yani şu an için Code 25 en zayıf halka.

Müzik tarzı olarak 80'ler rock seviyorum. Metal müzik, fazla distortion beni pek çekmiyor.
    Bu açıdan sanki Blackstar HT1R buna daha çok hitap eden bir amfi gibi? Ama Orange kombosuna kıyasla da daha fazla özelliğe sahip.

Blackstar ID Core serisine de baktım, hiç beni çekmedi.
    Vox'un 1-2 modeli Youtube videolarında fena gelmedi ama dediğim gibi sanırım bu lamba mevzusuna kafayı takmış durumdayım.

Siz hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme: 9 Ağustos 2017
  8. Yamaha thr5 var bir bakınabilirsin.

9. Ikıncı el bundan çok daha güzel amfiler bulunabilir. Gene de tercih sizin :)

renegate bunu beğendi.
  10. Amfi giriş seviyesi kalsın diye devreye bir sürü kısıtlama koymuşlar, modifiye edildiği zaman çok ucuza çok güzel bir 100w lık amfiniz olmuş oluyor

renegate bunu beğendi.
  11. Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni bir lambalı amfi arayışına girdim. Konuya geçecek olursam:
    -Sert tarzlarda çalmıyorum. Daha çok Kaiser Chiefs, Arctic Monkeys, Kasabian, Stereophonics, The Black Keys, Royal Blood, Oasis vs. gibi grupların parçalarından çalıyorum. Çaldığım en sert grup olarak Ghost BC'yi örnek verebilirim. Ona da ne kadar sert denebilirse tabi :)
    -Gitar olarak Gibson Les Paul Traditional ve Gibson SG Standard kullanıyorum.
    -Supro tarzı kombo amfiler çok hoşuma gidiyor. Ama maalesef ülkemizde bulunan amfiler değiller şu an için. O ayarda bir amfi aadığımı söyleyebilirim.
    -Müstakil bir evde yaşadığım için ses sorunum çok fazla yok. 40-50 watt seviyesine kadar çıkabilirim.
    -Kafamdaki modeller: Blackstar Artist 30, Fender Blues Deluxe, Fender Hot Rod Deluxe ya da ikinci elde düşürebilirsem Fender Hot Rod Deville. Amfide send/return özelliği olması benim için çok önemli. Öneri yaparken bunu da göz önünde bulunduracak olursak, bunlardan hangisini almam mantıklı olur sizce? Benim en çok hoşuma giden Blues Deluxe ama Hot Rod ile arasındaki farkı tam olarak anlayabilmiş değilim.
    Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme: 16 Ağustos 2017
  12. Evde kullanmak için clean tonları temiz ve sert olmayan transistörlü amfi tavsiyeniz var mı?

13. Herkese slm baslangic icin laney lx20r mi yoksa blackstar id core 10 mu ikisi de ayni fiyat ikinci el alicam yardimci olursaniz sevinirim

14. Millet gercekten hemen karar vermem lazim yarina kadar

15. Ben bu konularda cok bilgili degilim ama laneyin adini duymamistim id coru ovmuslerdi genel olarak. Fakat bence dinleyip arastir ikisini de dinle kulagina hos geleni sec

16. O sansim yok malesef tesekkurler

17. Bir sey degil.

18. 5 senedir tm60 kullanıcısıyım. Yeni başlayan veya orta karar bir amfi almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Alıp sahneye koyabilirsiniz kapalı ortam olması şartıyla, bayağı bayağı kaliteli tonlar çıkıyor. Açık havada da ufak bir azınlığa hitap eder. Clean kanalı efsanedir. Drive kanalı da eq ayarlamaları ile çok çeşitli ve kaliteli sound sunuyor. Sıfır olarak almanızı tavsiye etmem 2. el olarak 1500 liraya bulabilirsiniz. Lambalı olmadığından ve yeni aletler olduğundan arızalı çıkma durumu binde birdir. Ufak lambalı düşünen arkadaşları buldukları yerde bu amfiyi denemeye davet ediyorum.

aerie bunu beğendi.
  19. Büyük usta Devin Townsend'in de practice için kullandığı bir amp. Gerçekten çok güzel bir amp.

Bu Sayfayı Paylaş