Amfiler Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sansasyon tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. valla ben şuan 15 tvp kullanıyorum ne pedal ne prosesör.. mükemmel...

2. Marshall MG15CFX (ikinci el 500'e temiz buldum)
    Blackstar ID Core 10 V2 Sıfırı 500 tl zaten

Ev için kullanacağım Marshall gücünden dolayı belki ilerde bir ortamda çalarım diye daha mantıklı geliyor. Ama watt farkını düşünmezsek hangisini tavsiye edersiniz ?

3. Marshall mg serisi hiç kullanmadım ama genelde kötü bir imajı var. Blackstar id core çok övülüyordu bir ara meraktan aldım. İlk versiyonu idi. Bence güzel bir aletti kullanılabilir. Sesi de evde tatmin eder çok açamazsın zaten. Sahne için ikisi de tek başına yetmez zaten mikrofonlamak filan gerekir. Orası uzun hikaye ayrıntılı bilen bir arkadaş anlatır belki.

4. Arkadaşlar 10-15 derken sanırım Blackstar ID Core 20 de karar kıldım. Fakat alacağım ürün sanırım v1. V2 ile V1 arasında farklar neler ?

5. 2 yil amfi mi arastirilir, kafayi mi yedin? Yaxik etmissin zamanina

6. Orta çapta sahne programları için combo transtörlü yada lambalı, taşıması kolay 6 7 yada en fazla 8 kilo civarında,12 inç hoparlör, clean kanalı pedallar ile iyi anlaşabilen amfi ne olabilir B. Junior ve modellemeli amfilerden başka.
    Amfinin drive kanalı önemli değil kullanılmayacak. Muzik türü pop, pop rock ama clean + pedallar ile kullanacağımdan türün pek önemi yok.
    Malum sahnelerdeki amfiler ya bozuk oluyor yada doğru düzgün ses vermiyorlar. Bu gibi durumlarda alıp götürmelik bir şey benim aradığım.

7. Merhaba arkadaşlar,aranızda hiç fender champion 40 vb champion modelleri kullanan var mı ? Varsa yorumlarını alabilir miyim ? (blues,classic rock) tonları için.

8. -Blackstar ID Core 20
    -Vox VX I
    -Laney LX20R
    hangisini tercih etmeliyim, daha çok yüksek gainli tonlar tercih ediyorum

9. blackstar ;);):vamp::vamp:

pistonofadown bunu beğendi.
  10. bana da daha sempatik geliyor. daha almadan insiderını indirdim güzel duruyor. fakat burda yazılan çok dijital falan gibi yorumlar canımı sıktı biraz. laney lx20r nin eski bir modelini kullanmıştım yüksek gainleri pek tatmin etmedi beni :/

11. laneyden iyi olduğuna emin olabilirsin :) e digital tabiki :D digital istemiyorsan alltube amfi yazıyorsun cebinden 3-5 bin liracık çıkarıp doğal tonlarına kavuşuyorsun :)

12. vox vx1 çok övüyorlar onun hakkında ne diyorsun ?

13. denemedim yorumsuz

14. Yüksek gainli tonlar istiyorsanız blackstar id core 20 nin hoparlörleri sizi tatmin etmeyecektir.12 inç hoparlörlü amfilere bakmanizi tavsiye ederim.Boss Katana 50 gibi amfiler ne kadar biraz daha pahalı olsa da sizi oldukça tatmin edecektir.

15. Katılmıyorum.

SilverSky bunu beğendi.
  16. İş core 20 yi denemistim.Gaini bana pek yeterli gelmemişti.Özellikle sesi oldukça hacimsiz geldi.40 lık modeline bakmak lazım.biraz para biriktirip 40 liğina bakabilirsiniz.900-1000 arasında gidip geliyor.

17. o imkansız gibi şu an için. gitar da alacağım çünkü

18. Yeni başlıyorsan Blacstar İd core 20 her türlü idare eder .İkinci eline de yönelebilirsin.İstanbul,İzmir,Ankara gibi büyük sehirlerdeysen ikinci el aramanı tavsiye ederim.Böylece gitara daha çok bütçe ayırabilirsin.

19. Geçen buraya yazmıştım marshall mı blackstar mı diye. Ben de 15-20W'lık birşeyler bakıyordum. Birkaç mağaza gezdim çoğu markayı denedim, en son küçük bir mağazada Lutner diye bir markanın LGSA 15 diye 15W'lık modelini gösterdi satıcı, çin malı, internette amfiye dair hiçbir şey yok. O amfinin sesini duyduğum an şunu anladım marshall veya blackstar gibi markaları yere göre sığdıramayan insanlar (giriş modellerinden bahsediyorum) marka sevicilikten başka bir şey yapmıyorlar. Hatta birçoğu amfinin sesini bile duymamışlardır... Mağazadan o amfiyi alarak çıktım, fiyatı da çok ucuz değildi açıkcası; dijital efektleri oldukça tatminkar, tunerı var, kabin simülasyonu var, drive kanalında 3 adet overdrive 3 adet distortion modu var, tonları inanılmaz, malzeme olarak oldukça sağlam, gaini kökleseniz bile kulağı tırmalamıyor asla. Yani blackstar ID Core serisinden eksiği yok fazlası var. Mikrofonum yok ama dileyene telefonla kaydedip ses örnekleri gönderebilirim :D

Ekli dosyalar:

The_Nebula bunu beğendi.
  20. 4x12 Marshall kabinimle kullanacağım Fender cleanine sahip olan bir kafa amfi almayı düşünüyorum. İkinci elde bulunabilecek, yurtdışından getirilebilecek ya da Türkiye'den sıfır alınabilecek bir opsiyon var mıdır?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş