Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Tarz nedir? Muhtemelen tuplu bir amfi almayacaksiniz zaten kendi fikrim, ev ortaminda tuplu amfiden verim alamaycaginiz yonunde. Vox'un hibrit amfileri benim hosuma gitmisti denedigimde. Tabi tarza gore secim yapmak daha dogru olur.

Tarzım Blues, Biraz Distortion clean sert müzik yapmıyorum, Tarza göre seçim yapmak tabişki önemli ama benim esas üstünde durduğum konu sizce 1000 TL 'lik masraf beni amfi anlamında seviye atlatır mı?

Arkadaşlar Blackstar ID TVP hakkında ne düşünüyorsunuz? Lambalı ve prosesör arasında kalmışken bu model dikkatimi çekti. Üstündeki lamba tonları gerçekten başarılı mı yoksa buna da oyuncak amfi kıvamında diyebilir miyiz? Açıkcası dijital seslerden gına gelmiş durumda ve lambalı amfi üstüne pedal vs. almak bütçemi aşıyor bu amfi beni tatmin eder mi?

Arkadaşlar Blackstar ID TVP hakkında ne düşünüyorsunuz? Lambalı ve prosesör arasında kalmışken bu model dikkatimi çekti. Üstündeki lamba tonları gerçekten başarılı mı yoksa buna da oyuncak amfi kıvamında diyebilir miyiz? Açıkcası dijital seslerden gına gelmiş durumda ve lambalı amfi üstüne pedal vs. almak bütçemi aşıyor bu amfi beni tatmin eder mi?
TVP’ye oyuncak diyenin ağzına terlik vururum. Çok başarılı. Çok övdüm muhtelif başlıklarda tekrar yazmıyorum, TVP ve nick’imle arat çıkıyor.

Merhaba,

Geriye doğru biraz araştırma yaptım ve keseme uygun 2 modele ulaştım gibi. Yalnız hiç anlamadığım bir konu olduğundan, bir bilene danışmak gerek diyerek yazıyorum.

Washburn marka gitar+amfi+kablo olarak satılan kitlerde verilen 15w bir amfi mevcut bende. Ses konusunda ise bana gain arttıkça çile olarak dönüyor. Ev içi kullanımda ses kartını ve yazılımını pek becereceğimi düşünmediğim için yeni bir amfi gerekiyor ve line 6 spider ve blackstar id core modellerinin ikinci eli 400 tl civarı olduğu için alabileceğim ürünler. Bu ikisinden birini seçmek gerekse, tercihiniz ne olurdu? Veya sizin ekstra olarak ekleyeceğiniz bir ürün var mıdır ? Sıfır ürün almak şu anda için mümkün değil ve tarz belirtmem gerekirse rock ve metal dinlemeyi seviyorum.

Yanıt veren, zaman ayıran herkese şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ilk kez elektro gitar alacağım almam gereken gitarı buldum 2. El Cort X6 alacağım ama yanında almam gereken amfiye karar veremedim çünkü bütçem 10w amfi almak için çok düşük sadece Belcat G10 modelini alabiliyorum sizce ne yapmalıyım amfi konusunda?

Arkadaşlar ilk kez elektro gitar alacağım almam gereken gitarı buldum 2. El Cort X6 alacağım ama yanında almam gereken amfiye karar veremedim çünkü bütçem 10w amfi almak için çok düşük sadece Belcat G10 modelini alabiliyorum sizce ne yapmalıyım amfi konusunda?
Belcat alana dek sabret düzgün bir amfi al. Veya iyi bir bilgisayarın varsa:

Guitar Cable Audio USB Link Interface Adapter For MAC/PC Music Recording Accessories For Guitarra Players Gift With CD Driver-in Guitar Parts & Accessories from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

şu ses kartını al, Assio Driver ve Guitar Rig kur. Belcat'ten çok çok daha iyi performans alırsın. Bunun da gelmesi belki bir ayı bulur, ama orta hallice bir kulaklı ile bile, bütçen sınırlı ise çok daha iyi performans alırsın.

Merhabalar öncelikle ilgilenecek herkese teşekkür ediyorum. 1500 zorlasam 2000 tl bütçem var. Amfi almak istiyorum düşük volume ile kullanmam gerekiyor öğrenci evi malesef. Aradığım en önemli özellik amfinin cevap kalitesi yani en ufak hatayı duyurması penaya, çalıma çok hassas cevap veriyor olması. Evimde çalışırken tertemiz kendimi duyup tuşemi düzeltmek istiyorum en büyük amacım bu. Müzik dükkanlarında direkt lambalı 10 15w lık amfilere yönlendiriyorlar. Vox ac10 gibi. İnternette ise ymaha thr serisi ve vox adio air gt gibi ev amfileri hakkında güzel yorumlar var. Tecrübesi olan özellikle tuşemi duyurması açısından evime uygun düşük volumede kaliteli bir seçenek önerebilir mi? Strat kullanıyorum. Tarzım pink floyd, john mayer, yavuz çetin gibi yani blues rock çok sert tonlara ihtiyacım yok. Kaliteli cleanler ve tatlı overdrive yeterli olacaktır. (Elimde ts mini var)

Bence öğrenci evinde lambalı amfiyi geç. Kendini de arkadaşlarını da yakma. Tuşeni sağlam duyman için, sesini biraz açman gerek, o seviyede de komşulardan şikayet alırsın. Düşük seste iyi performans veren lambalı amfi bulmak zor iş. Zamanında 1 watt Blackstar kullandım, tövbe. Açamadım sesini doya doya. Yalnız @stormrider1987 nin dediği amfiden de bulursan bir dene. Kısık ses performansı fena değil gibi hatırlıyorum. Yamaha THR denedim. Çok güzel, taşınabilir, cam gibi tonları var.

Onlar hariç, denk gelirsen Roland Jazz Chorus, bir de Vox Ac10 falan değil de, AC4TV dene.

Merhabalar ID:30TVP ve Katana 100 arasında kaldım sizce metal müzik için hangisi doğru tercih olur. Ayrıca bu tür amfilerin kayıt özellikleri kullanılabilir seviyede mi?
Son olarak gece çalışmaları için kulaklık performansları nasıl? Hatta apartmanda yaşadığım için sesi fazla açamayacağımdan belki gece olmasa bile saat akşam 9-10 civarlarında da kulaklıkla çalabilirim.

Son düzenleme: