Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bir amfi almaya niyetlendim. Aklımda birkaç model var. Müzik tarzım sert değil blues, classic rock. Seçenekler biraz fazla olunca kafa karışıyor. Evde kullanacağım, şuan pc üzerinden bias kullanıyorum. Genelde comp+boost+ts9 benzeri drive+50 tweed lux+reverb kullanıyorum. Bu setup yeterli geliyor. Düşündüğüm amfileri alta yazıyorum
  1. Laney cub12r/ cub10 .
  2. Boss Katana 50
  3. Blackstar tvp15
2 ve 3 için bir sayfa inceleme yazdım. Aratabilirsin forumda. Laney de anlatıldı bolca. “arama” yapın lütfen, o mu bu mu diye sorarsan herkes kafasına göre sevdiğini söyler, kullanıcı yorumları yön versin alım kararına.

Ibanez rg350ex 1992 kore üretimi bir gitarım var ve metal çalmak istiyorum.Gain'i güçlü ağır tonların hazzını verecek bir amfi arıyorum. Aklımda 2 amfi var.

Marshall mg15cfr

veya

Line 6 spider iv 15

Sizce hangisini almalıyım?

Eğer dolar yükseldi diye fiyatları anormal hale getirmeyen bir satıcı varsa teklifte bulunabilir.

Ağır tonların hazzını arayan biri olarak yazdığın iki amfi çoook yanlış bir başlangıç noktası. İkisi de ses çıkaran oyuncak. Daha güncel ve başarılı pek çok model forumun amfi ile ilgili başlıklarında uzun uzun tartışıldı, oraya bakabilirsin.

Herkese merhaba, uzun bir aradan sonra foruma yeniden katıldım.
Elimde ki her şeyi sattım sıfırdan her şeye başlıyorum.
Aklımda 2-3 soru var hangisinden yana seçim yapmalıyım bilmiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var.
Daha gitarı satın almadım ancak Ibanez HSS dizilimli bir gitar planlıyorum.

Eski amfim tbx65r idi ve modelleme yoktu açıkcası çok temizdi ama eğlencesizdi.
Efektlerle eğlenmek tabiri caizse biraz daha eğlenceli bir şeyler arıyorum.
Aklımda boss katana serisi var ancak orda orta seviyelerde bir amfi yok en düşük katana
Blackstar serisini de çok duydum övülüyor ancak pek bilgim yok.

İstediğim tonlar örnek olarak dakika 2 den sonrası.

Ve bu

Benim nick'imden arat ikisiyle de ilgili uzun birer izlenim yazısı yazdım, yorumlar da geldi ardından. Ben susayım yazılanlar konuşsun.
Yazılanların hepsini teker okudum ancak dediğim gibi konuda da ID 15 tvp ile bakınca bir karşılaştırma olmamış. Diğer tvp konusunda sanki siz daha mutlusunuz tvp gibi geldi bana. Herkes memnun ama aynı zamanda küçük bir amfi olduğu yazılı. İkinci elde fiyatları boss katana 50 ile ID tvp 15 aynı. Bu durumda katana 50 daha öne çıkıyor ama bu sefer apartmanda ses sorunu olur mu kafa karıştırıyor. Ayrıca 50lik ile 15 lik karşılaştırmayı düşünsek 50Watt olmasından dolayı daha mı avantajlı olur?

Ayrıca iki amfi de attığım tarzlara uygun mudur?

Son düzenleme: