Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ibanez rg350ex 1992 kore üretimi bir gitarım var ve metal çalmak istiyorum.Gain'i güçlü ağır tonların hazzını verecek bir amfi arıyorum. Aklımda 2 amfi var.

Marshall mg15cfr

veya

Line 6 spider iv 15

Sizce hangisini almalıyım?

Eğer dolar yükseldi diye fiyatları anormal hale getirmeyen bir satıcı varsa teklifte bulunabilir.

Ağır tonların hazzını arayan biri olarak yazdığın iki amfi çoook yanlış bir başlangıç noktası. İkisi de ses çıkaran oyuncak. Daha güncel ve başarılı pek çok model forumun amfi ile ilgili başlıklarında uzun uzun tartışıldı, oraya bakabilirsin.

Merhaba. Analog sisteme geçmek için amfi almak istiyorum. Aklımda bir kaç amfi var ama baya kararsız kaldım. Amfiler hakkında biraz bilgilendirirseniz sevinirim. Daha önce lambalı amfi hiç kullanmadım. Özellikleri ile alakalı pek bilgim yok bu konuda da yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Aklımdaki Amfiler:

Peavey Classic 30

Vox AC15C1

Fender Blues Junior

Laney Cub 12r'ye de bir bakın isterseniz. Bu ampli üzerinde ayrıca 1 watt ve 15 watt çıkış seçenekleri mevcut. Overdrive tonlu bir cihaz kendisi. Fender Strat ile kullanırken çok tatlı clean ve cruch tonları alıyorum. Gibson'la da drive'ı biraz açınca klasik Marshall overdrive tonlarına biraz benzer bir ton alıyorum. Bunu da bir deneyin isterseniz.

Laney Cub 12r'ye de bir bakın isterseniz. Bu ampli üzerinde ayrıca 1 watt ve 15 watt çıkış seçenekleri mevcut. Overdrive tonlu bir cihaz kendisi. Fender Strat ile kullanırken çok tatlı clean ve cruch tonları alıyorum. Gibson'la da drive'ı biraz açınca klasik Marshall overdrive tonlarına biraz benzer bir ton alıyorum. Bunu da bir deneyin isterseniz.
bakacağım teşekküreler

Lambalı amfi hevesiniz varsa alın bir tane bence. Ama önerim bir wat modu olan bir amfi. Bende marshall ve engl gigmaster var ikisinin de bir wat modu var. Fener strat ile marshall dsl 5 oldukça güzel anlaşıyor mesela. Denemeniz lazım. Ben şu an mesela vox’ un kulaklık amfisi ile çalıyorum genelde evde. Klasik rock modeli kulaklıkla çok beğendim. Pratik oluyor. Evde kimse olmayınca da amfiler ile çalıyorum.

Herkese merhaba, uzun bir aradan sonra foruma yeniden katıldım.
Elimde ki her şeyi sattım sıfırdan her şeye başlıyorum.
Aklımda 2-3 soru var hangisinden yana seçim yapmalıyım bilmiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var.
Daha gitarı satın almadım ancak Ibanez HSS dizilimli bir gitar planlıyorum.

Eski amfim tbx65r idi ve modelleme yoktu açıkcası çok temizdi ama eğlencesizdi.
Efektlerle eğlenmek tabiri caizse biraz daha eğlenceli bir şeyler arıyorum.
Aklımda boss katana serisi var ancak orda orta seviyelerde bir amfi yok en düşük katana
Blackstar serisini de çok duydum övülüyor ancak pek bilgim yok.

İstediğim tonlar örnek olarak dakika 2 den sonrası.

Ve bu