Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

En mantıklı şeyin THR10C olduguna karar verdim en azından ses kartı özelliğine kafadan 500tl diyerek 1500 e almış gibi kendimi kandırmayı başardım...
Thr10c çok güzel amfi ama konser, performans beklentisi olmamalı. Zaten “thr” harfleri “third” kelimesinin kısaltması. Yamaha’nın kendi dediğine göre bir kafa kabin, bir kombo, bir de böyle üçüncü, küçük prova amfimiz olması gerekiyor.

Ev vb. benzeri yerlerde çalmak hatta bilgisayara doğrudan girip kayıt almak için bence çok verimli. Pedallara tepkisi bile lambalı gibi olmasa da gayet hoş. Ben ses kartı vs ile uğraşmaya tercih ederim.

Ben amfi almak iştiyorum seçenekler de kararsızım ht5 metal head - laney ironheart 15 - laney ironheart 60 - engl screamer - engl thunder 50 - engl gigmaster 15 -peavey 6505 20 - Marshall ma50 head sert metal tonları almak iştiyorum gitarım Jackson wrxt

Son düzenleme:
Daha spesifik bilgi verirsen belki öneri gelir ... HT-5 ile ENGL 50 aynı listede? ... evde mi çalacaksın? 50 Watt ile sokağın karşısındaki bakkalın camlarını kırarsın... Tony Iommi sahnede kullanıyor Laney'leri... şartların, ortamın ne, ona göre daraltırsın seçenekleri.

Daha spesifik bilgi verirsen belki öneri gelir ... HT-5 ile ENGL 50 aynı listede? ... evde mi çalacaksın? 50 Watt ile sokağın karşısındaki bakkalın camlarını kırarsın... Tony Iommi sahnede kullanıyor Laney'leri... şartların, ortamın ne, ona göre daraltırsın seçenekleri.
Evde çalıyorum evimde şu an code50 var yetiyor yani ama digital amfiden lambalı high gainlere geçmek iştiyorum kısacası

Ev için 1 watt yeter hatta artar bile. Güçlü bir amfi alırsanız watt killer almanız gerekecek ki iyisi lazım, kötüsü iş yapmaz bu da ek masraf demek.

O zaman ya yaşadığınız yer bakımından çok şanslısınız ya da amfinin sırtına tam binmediniz. Eğer ilki ise yerimize de tadını çıkartın. :)
yani çam bardak patlıyor genelde bi kaç kez oda camı patladı öyle düşüne bilirsiniz kulaklar zaten iptal düzeyde o yüzden 15 watt rahat oluyor ama 50 de cın cın diye öten bi şey fazla mı gelir ve hangisi american high gain e uygundur

Oda camı patladı.... 5w mı alsam 60 mı... kusura bakma ama ya başlık biraz kafa bulmalık (evinde 4x12 Laney kullanan birinin şu soru düzeyinde amfi seçemeyeceğine inanmıyorum).... ya da sahiden araştırmanı derinleştirip, geri dönülmez işitme kayıplarının önüne geçmek için bazı önlemler alman gerek. :)

Oda camı patladı.... 5w mı alsam 60 mı... kusura bakma ama ya başlık biraz kafa bulmalık (evinde 4x12 Laney kullanan birinin şu soru düzeyinde amfi seçemeyeceğine inanmıyorum).... ya da sahiden araştırmanı derinleştirip, geri dönülmez işitme kayıplarının önüne geçmek için bazı önlemler alman gerek. :)
Bana 15 yetiyor ama özellik bakımından mesela laney ironheart 60 ta fx 3 kanal filan var 15 inde sadece lead hani onları göz önüne alarak derin bi biçimde yardım iştedim ben karar veremezsem peavey 6505 20 liği metal için iyi deniyor ama onunda markası güven vermiyor laney marshall engl gibi