Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Herkese selamlar,
Ev ortaminda kullanacagim bir amfi ariyorum. Mg15cf amfimi sattim sikintidan. Gitar squier affinity tele
Simdi ikinci el olarak;
Blackstar ht5(lambali oldugu icin yazdim listeye ama hybrid bir amfiymis)
Blackstar ht1 ht112 kabin ile
Blackstar ht5r
Yada katana 50

blackstarlara daha yakin hissediyorum. Sizce bu amfilerle eski amfimden (marshall mg15cf) daha fazla keyif alir miyim?

Evde kullanilmak icin max 2500 butce ile kafami karistirmak isterseniz buyrunuz.

Son düzenleme:
Acemiysen neden tavsiyede bulunuyorsun? ID ile eq ayarı yapmak mümkün ve kesinlikle Spider’dan çok daha iyi.
İşte bu kafa yapısı yüzünden foruma yazmaktan nefret eder hale geldim. Adam bilgi paylaşmış, kendi tercihini belirtmiş. Sizse hem doğru okumamışsınız hem de hiçbir dayanak göstermeden şu şundan iyidir diyorsunuz. Bir de forum mafyası var birbirini destekleyen. Hemen beğeniler vs. uçuşuyor.
Kendi dünyanızda mutluluklar diliyorum. Sağlıcakla kalın.

İşte bu kafa yapısı yüzünden foruma yazmaktan nefret eder hale geldim. Adam bilgi paylaşmış, kendi tercihini belirtmiş. Sizse hem doğru okumamışsınız hem de hiçbir dayanak göstermeden şu şundan iyidir diyorsunuz. Bir de forum mafyası var birbirini destekleyen. Hemen beğeniler vs. uçuşuyor.
Kendi dünyanızda mutluluklar diliyorum. Sağlıcakla kalın.
Allah mesud etsin hepimizi aynen.... adam hem ahkam kesiyor hem de acemiyim ben anlamam diyor, ben de bu kafa yapısından ve bunları savunan zihniyetten bıktım. Bilmemek sorun değil ama yazmamak erdemdir. Ayrıca hiçbir dayanak göstermeme gerek yok iki amfi de burada binlerce kere yazıldı, 1 saat forum karıştırsa sormaya bile gerek kalmayacak kadar anlar olayı soran arkadaş.

Blackstar ht5(lambali oldugu icin yazdim listeye ama hybrid bir amfiymis)
Blackstar ht1 ht112 kabin ile
Blackstar ht5r
Yada katana 50

blackstarlara daha yakin hissediyorum. Sizce bu amfilerle eski amfimden (marshall mg15cf) daha fazla keyif alir miyim?
Bu saydıklarından, Marshall'dan daha fazla keyif almazsan zaten sorun amfide değil sendedir diyecek kadar net benim görüşüm.
İki tane HT5 yazmışsın, biri Reverb'lü diğeri değil. Reverb'süz yaparım dersen OK, yok almışken neden olmasın dersen yine OK.
Ht5 ev için belki zorlar seni. Yani çalınır ama sesi çok açamazsın, 5watt gerçekten güçlü.
HT1 alırsan ISF var ama gerçek anlamda EQ yok. HT1 combo hoparlör ufak ama 112 ile olacaksa daha iyi olur.
Katana bambaşka bir cihaz, çok alakasız. Birebir karşılaştırmak doğru olmaz.

Eyvallah. Sanirim 5watt olan modeller evde uygun olmayacak. Ht1 kabin ve katana arasinda biraz gidip geleyim bakayim. Katana icin cok guzel seyler soyleyenler de var gecici bir heves diyenler de. Sanirim biraz vakit ayirip tünele gitmek en iyisi. Gonlum lambalidan yana, karsi tarafta insani cezbeden modelleme, efektler vs var. Hadi bakalim hayirlisi. Tekrar tesekkurler

İkisi çok bambaşka şeyler.... Katana geçici heves ne demek, ne kadar saçma bir yorum... geçecek olan ne? Beğenmedim diyen başımın üstüne de .... Katana bu forumda devasa miktarda tartışıldı, benim bizzat inceleme başlığım var bakarsan. HT ise bambaşka bir olay.

Ht5Mk2 bulursanız içine 0,5 watta düşürme seçeneği koymuşlar, ht5r kullanıyorum ev ortamında ses ayarı yapmak işkence, o yüzden 5w epey yüksek. Kabinime uysa direkt alacağım ampli aslında Marshall DSL1 head ama ohm değerleri uymuyor.

Okudum hocam incelemenizi. elinize saglik.

Redditte denk geldim. Ht serisi lambali oldugu icin saygi duyulan bir amfi, karsi tarafta pc ye baglanan ivir zivir bi tonoyuncagi olan amfiye donem donem gelir gider gecici bi amfi, devami gelmez falan yaziyorlar. Tamamen yenilige kapali eski kafali adamlar saniyorum.

Her amfinin iyi olduğu bir yönü ve karşıladığı bir ihtiyaç vardır.
Senin aradığın önemli özellik ve ulaşmak istediğin çözüm o amfideyse iyidir, değilse sana gelmez.
Yani hiçbir amfi için üstteki gibi abuk sabuk karşılaştırma ve yorum yapmak doğru değil. Çok baba adamların bir plugin ile albüm çıkardığı çağda bir amfiyi çok oyuncağı var diye eleştiremeyiz.
İstisnası şudur, bana Marshall MG, Spider IV gibi şeyler dersen artık dönemi geçmiş bitmiş, tonu kötü ıvır zıvır oyuncak derim ama HT olsun Katana olsun kendi kategorilerinin çok iyi örnekleri. Sen adamın biri şu öbüründen iyi dedi diye değil, okuyup, dinleyip mümkünse test edip kendi kulağınla karar ver.

arkadaşlar giriş seviyesi bir amfi arıyorum. forumları okuyuca ilk öneri olarak ben de blackstar vb dijital amfileri gördüm ancak biraz daha araştırınca efekt ve modelleme özelliği olmayan 10-15 wattlık bir amfi ve giriş seviyesi bir prosesörün daha çok işime yarayacağını düşündüm. çünkü amfi modellemeleri haricinde looper ve mümkünse ritim özelliği olsun istiyorum. amfiden tek beklentim cızırtı yapmasın, dip ses minimum olsun şeklinde. parlak clean tonları daha çok seviyorum. amfi için ibanez ibz10g v2 iyi gibi geldi. yada sizler 1000tl civarı bana ne önerirsiniz?

amfi konusunda bir onerim olamayacak ne yazik ki (ben marshall fani oldugum icin pek hazla farkli amfi deneyemedim) ancak sunu soyleyebilirim. Eger dip gurultusu vs istemiyorsan, kullandigin kablolar, adaptor duzgun olacak.

Merhabalar, forumu derinlemesine araştırdım fakat tam istediğim yanıtları bulamadım. Fender champion 20 ile blackstar id core 10 v2 arasındayım. Daha çok duman,mor ve ötesi,anadolu rock veya deep purple,rolling stones ve diğer british rock tarzı çalmayı seviyorum. Blackstarın insider yazılım özelliği hoşuma gitti fakat aradığım tonları bulabilir miyim emin değilim. Tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

Merhabalar, forumu derinlemesine araştırdım fakat tam istediğim yanıtları bulamadım. Fender champion 20 ile blackstar id core 10 v2 arasındayım. Daha çok duman,mor ve ötesi,anadolu rock veya deep purple,rolling stones ve diğer british rock tarzı çalmayı seviyorum. Blackstarın insider yazılım özelliği hoşuma gitti fakat aradığım tonları bulabilir miyim emin değilim. Tavsiyeleriniz nelerdir acaba?
acikcasi fender olani bilmiyorum ama bana fender amfilerin ses kalitesi hosuma gitsede, rock muzik icin birseyleri bende eksik birakiyor, blackstar guzel olabilir. Ama dedigim her iki amfiyi de denemedim, dolayisiyla biraz oznel bir yorum yapiyorum.

laney cub12r dışında önerdiğiniz uygun fiyatlı amfi önerirmisiniz low gain bişey arıyorum
bunun dışında alacağın her amfide ya bir özellik eksik olacak ya hoparlör küçük olucak ya parası fazla olucak.
en fiyat perf low gain vintage lambalı o. aynı tongaya hep düştüm. yokmu başka o fiyata bu özellikler diye aradım aradım yine onu aldım

Low gain bisey alacaksan transistorlu al. Neden lambali istiyorsun ki? Ne geregi var 🤔
şuan code 25 kullanıyodum bide lambalı nasılmış diye bakiyim diye aldım çevremden lambalı amfi bi başka diye şeyler duydum dedim neymiş kerameti neymiş bu lambalının çevremden böyle dönütler varsa beğenirim diye düşünüdüm

low gain için lambalı amfilerde olmuyormu biraz bilgim yok bu konudada eğer önerebileceğin transisörlü şu iyidir bak diyebiliceğin söylersen sevinirim

Geri