Darbe "Paranoyası"

selam,

Etrafta bu kadar başı boş...tetikçisi...canlı bombacısı varken...
silahlı kuvvetler mensubu..asker...albaylarına mı kaldı camiye bomba koymak...suikast işleri...
saçmalık...
mit bu işlerin neresinde?
Uyduruk bir gazete 'den çıkan şeyleri savcılık ciddiye alıp dava konusu yapıyor...
Çapsız başbakan, her işi yüzüne gözüne bulaştırdı...ülkeyi rezil etti...

Hoşçakalın

nasıl yaa daha önce ki darbeleri kim yaptı sokakta ki şarapçılar mı ? bence de saçmalık hiç olur mu askerlerimiz canlarımız, ciğerlerimiz hiç yaparlar mı öyle birşey hiç olur mu hadi canım sizde... gözlerinizi dört açmayın sekiz açın onbeş açın açın da açın...

darbe başka...
toplumda anarşiyi, terörü, suikasti, bombalamayı örgütlemek başka...bu şeyler orduda olmaz...
bu derin devlet işleri..
milli istihbarat teşkilatı...içinde ülke yararına çalışıyormuş gibi ajanların işi...
Zaten bu balyozdu kafesti...askerler senaryo üzerine konuşuyorlar...

Bir ülkenin ordusu, hizmet ettiği milletin vatandaşları tarafından ancak bu kadar aşağılanabilirdi. Yıllarca emniyetin içine sızdılar, nurcuların yatağı haline getirdiler sanırım bu yüzden olsa gerek emniyet hiç kötülenmiyor? Asker bu konuda daha hassas olduğu için olsa gerek çamur at izi kalsın politikasından hiç vazgeçilemedi.

Darbe iddialarını konuşalım, medyada dikkatle izleyelimde, insanlar çok kötü bir ekonomik sürecin içindeler. Bundan pek konuşulmuyor hatta geçtiğimiz hafta sabah gazetesinde erdoğanın dediği çıktı kriz teğet geçti manşetten geçiyordu.

Üzüntü ve kaygı verici

db demiş ki:
nasıl yaa daha önce ki darbeleri kim yaptı sokakta ki şarapçılar mı ? bence de saçmalık hiç olur mu askerlerimiz canlarımız, ciğerlerimiz hiç yaparlar mı öyle birşey hiç olur mu hadi canım sizde... gözlerinizi dört açmayın sekiz açın onbeş açın açın da açın...

Bilip bilmeden atıp tutmayın.

Açın biraz 1953 İran karşı devriminde Mossadegh'in nasıl ve kimler tarafından indirildiğini, Ekvador Cumhurbaşkanı Jaime Roldos Aguilera'nın ve Panama Cumhurbaşkanı Omar Torrijos'un 81 yılında nasıl ve yine kimler tarafından öldürüldüklerini bir araştırın. Ne tesadüf, onların ölümünden 1 yıl önce de bizde darbe olmuştu. Ama kim yapmış, asker yapmış. Onlara kim yaptırmış? Kimse, sadece asker yapmış.

Gözlerini onbeş açıp bunları görebiliyorsan sende miyopluk belirtileri başlamıştır. Önlem olarak atgözlüklerini çıkar bence.

öncelikle mevzu biraz kaymış.şunun belirlenmesi en önemli husus sanıyorum.halkın bir kısmı hala ihtilal darbe v.s. gibi mevzuları şuandaki ülke yönetiniminin ülkeyi yönetimimnden daha iyi olacağını,işte akp karşıtları akp den kurtulacaklarını hatta fakirliğin falan son bulacağını düşünüyor.buda tamamen askeri muhalefet malzemesi yapan muhalefet partilerinin suçudur.eminim ki aklı selim hiç kimse askeri yönetimin şuandakinden bile daha iyi olmadığını bilir.hatta öylesine bilir ki böyle birşey olacak diye korkar.hatta askere gitmiş olan(kısa dönemde olsa) ben gibi bazı şanslı arkadaşında hiçbir ihtilal görmeseler bile açılmıştır sanıyorum.ben bu ülkede bir daha ihtilal v.b. şeyler olacağını sanmıyorum.hatta ihtimal bile vermiyorum.halkın geçirdiği 2 büyük darbeden sonra akıllandığı bir gerçektir.son 10 yıldır tam epey bir sağ sol karşıtlığı patlamaları çıkartılmaya çalışıldı ama başarılı olmadı.zaten malesef şuanda kimsenin ,geçmişte idealleri için ölebilecek gençler kadar gözlerini karartıp yürüyebileceklerini düşünmüyorum.o iş bitti artık.eğer bu durum gerçekleşmezse yani sağ ve sol diye ayrım yapılıp silahsız olan siviller birbirlerini katletmeye(katledilirler ama birbirlerini değil.birileri 2 tarafıda katleder 2 tarafta birbirinden bilir.basit yani) başlamazsa darbe için herhangi bir ortam doğmaz.ne demişti kenan evren zamanında kendi ağzıyla:soru:neden insanlar ölmeden müsahele etmediniz?
kenan evren den cevap:eek:lgunlaşmasını bekledik...
ne kadar tüğler ürpertici olsada bu kişi zamanın g.k.başkanı :)
cenaze diye gömülüp aslında içinde silah olan ve tamamen sakarlıktan düşürüldüğü için ortaya çıkan maraş olaylarındaki tabutlar :)
bunları gülücük anlamı taşıyan noktalama işaretleri ile anlatıyorum ki anlamı olsun.anlamıda basit aslında:artık kimse bunları yemez.bi ihtilal olacaksa biraz daha detaylı çalışması lazım.onada dötleri yemez kimsenin afedersiniz...

Bu tamamen din ve siyaset çatışmasıdır.

iki ucu b... değnektir. Bi taraf cumhuriyetçi düşünür bi taraf dini. Bu ülke hem dinine hemde cumhuriyetine sadıktır. Ama şuda vardır ki şu an iktidarda olan ve darbeci diye nitelendiren şahıslar sütten çıkmış ak kaşık değildir. İnsanlar çıkarı uğruna yaşar herkesin bi çıkarı vardır. Dünyada çıkar uğruna olmayan tek bir şey var mıdır?

Şöyle ki bir darbe planının mevcut olma olasılığı çok da mantıksız değil: ha, ortaya çıkanların bu darbe planı olduğunu düşünmek de çok mantıklı değil. Zira gerçek anlamda bir darbe planını biraraya getirecek grubun bu kadar hata üstüne hata yapması (hem de niyeyse her AKP köşeye sıkıştığında) imkan dahilinde değil.

Bir darbe planı değil hatta birkaç darbe planı dahi mümkündür. Fakat iddia edilen planların hepsi derin devlet usulü hukukötesi oluşumların eylem planlarına uymakta bence TSK'dan çok...

Muhalefet Hükümetten rezil durumdadır. Şuan açlıktan sıçmıyoruz belki ama, muhalefet hükümet olsaydı sıçacak bişeyde olmazdı.

sanki Türkiye 'yede hiç darbe olmamış...
Adnan Menderes idam edilmemiş gibi...
Kenan Evren kimse bilmiyor...
Hazır darbe yapmış olandan niye hesap sorulmuyor...
AKP gene mazlum pozisyonunda...
Aslında bu Tayyibin kontrolünde olan olaylar değil...
Boş konuşur sadece..uyduruk sataşmalara cevap vermek işi bu...
Zaten 2011 de siyasetten ayrılacağını söyledi...
Cumhurbaşkan 'ı olur...
Son zamanlarda Arınç piyasa yapıyor...
Yok kendisine suikast yapılacakmışta...meclis başkanı hanım odasına baskın yapıyor...
bu ihbarlar bu olayların cemaat organizasyonu olamaz...
mutlaka dış tezgahlarıyla bir paralelik omalı...
Türkiye 'den birşey mi kaçıracaklar...Amerikalı güneydoğu mı girecek bakalım....

Ya arkadaş ben şuan açlıktan sıçmıyoruz diyorum sen AKP savunması diyorsun. E pes artık.

Baykal başbakan olursa ülkede kaos olur şüphen olmasın. Başbakanın eşiyle uğraşsın o.

illnino demiş ki:
Nerden biliyorsun? Baykal'ın başbakanlığını gördünmü ki rezil diyorsun?! Hala akp savunuculuğu yuh be...
bende açıkca hala baykal a oy veren insanlara yuh diyorum.hatta içinde baykal ın olduğu herhangi bir partiye oy verilmesi rezalettir.bi üstünde arkadaş bahsetmil menderesler asıldı falan diye.menderesin sandalyesine tekmeyi vuranlardan biriside baykaldır.darbe yapan herkez suç işlemiştir ve cezalandırılmalıdır.bir ülkede yönetim başarısiz ise onu indirecek olan muhalefettir.akp nin önünde o kadar çok engel vardı ki %20 bile alamzlardı ama itinayla chp ve mhp akp yi tek başına seçilmelerini inanılmaz derecede desteklemişlerdir.illnino kusura bakma ama çok yalnış bi yerden bakıyorsun.akp den nefret etmen bunug örmeni engelliyor diye düşünüyorum.burda kimin daha iyi siyasetçi oldupu konuşulmuyor zaten.konuşulsada tayyip veya tayyibin etrafındakiler her kimse baykal ve onun yanındakileri mahveder.ki ediyorda.tarihte neredeyse hiçbir ülkede görülmemiştir 2 kere üst üste tek başına iktidar.bunun için halkı suçlamak çok kolay.işte koyun psikolojisi bilmemne.ama bunu sen ben bile biliyorken muhalefetin bilmemesi veya o şekilde hareket etmesi düşündürücü değil mi sencede?lütfen biraz daha mantıklı bakın olaya biraz daha geri çekilip daha geniş çerçevede bakın.o zaman resim çok daha açık görünecektir inanıyorum yani.tarihin gelmiş geçmiş en kötü muhalefet partileridir mhp ve chp.bu yüzdendir ki akp 2 senedir istediği gibi at koşturuyor.biz burdan götümüzü yırtsak muhalefet sıçtığı sürece elimizden hiçbirşey gelmeyecektir.akıllı olalım biraz yahu lütfen yani...

Tasiyici_Cats demiş ki:
illnino demiş ki:
Nerden biliyorsun? Baykal'ın başbakanlığını gördünmü ki rezil diyorsun?! Hala akp savunuculuğu yuh be...
bende açıkca hala baykal a oy veren insanlara yuh diyorum.hatta içinde baykal ın olduğu herhangi bir partiye oy verilmesi rezalettir.bi üstünde arkadaş bahsetmil menderesler asıldı falan diye.menderesin sandalyesine tekmeyi vuranlardan biriside baykaldır.darbe yapan herkez suç işlemiştir ve cezalandırılmalıdır.bir ülkede yönetim başarısiz ise onu indirecek olan muhalefettir.akp nin önünde o kadar çok engel vardı ki %20 bile alamzlardı ama itinayla chp ve mhp akp yi tek başına seçilmelerini inanılmaz derecede desteklemişlerdir.illnino kusura bakma ama çok yalnış bi yerden bakıyorsun.akp den nefret etmen bunug örmeni engelliyor diye düşünüyorum.burda kimin daha iyi siyasetçi oldupu konuşulmuyor zaten.konuşulsada tayyip veya tayyibin etrafındakiler her kimse baykal ve onun yanındakileri mahveder.ki ediyorda.tarihte neredeyse hiçbir ülkede görülmemiştir 2 kere üst üste tek başına iktidar.bunun için halkı suçlamak çok kolay.işte koyun psikolojisi bilmemne.ama bunu sen ben bile biliyorken muhalefetin bilmemesi veya o şekilde hareket etmesi düşündürücü değil mi sencede?lütfen biraz daha mantıklı bakın olaya biraz daha geri çekilip daha geniş çerçevede bakın.o zaman resim çok daha açık görünecektir inanıyorum yani.tarihin gelmiş geçmiş en kötü muhalefet partileridir mhp ve chp.bu yüzdendir ki akp 2 senedir istediği gibi at koşturuyor.biz burdan götümüzü yırtsak muhalefet sıçtığı sürece elimizden hiçbirşey gelmeyecektir.akıllı olalım biraz yahu lütfen yani...

Bende sana şiddetle katılmıyorum!

Tasiyici_Cats demiş ki:
illnino demiş ki:
bi üstünde arkadaş bahsetmil menderesler asıldı falan diye.menderesin sandalyesine tekmeyi vuranlardan biriside baykaldır. quote]

Birde şu saçmalığa cevap vereyim,dün gözümden kaçmış maçın üzüntüsüyle.

Arkadaşımız Menderes'in idamını Baykal'a bağlamaya çalışmış, stv spikerinin grizu patlamasını ergenekon'a bağlamaya çalışması gibi!

Menderes ne zaman idam edildi? 1960 darbesinde. Yani 50 yıl öncesinden bahsediyoruz.Peki Baykal 1960 da kaç yaşındaydı? Tamam yaşı var ama
mübarek 500 yaşında vampir kont baykaluka değil ki!

Soruyorum sana 1960 da Baykal aktif siyasetin içindemiydi? Ya da orduda subay mıydı? Onu da geçtim gerçek mesleği avukatlığı yapıyor muydu? Onu da geçtim üniversite de miydi bari?

Yani bir insanı sevmeye bilirsin.Ama böyle ağır bir iftira atamazsın. Ben öyle biliyorum dersen eğer,ağır cehalet seninki.
Ben ne Baykalcıyım,ne takım tutar gibi siyasi parti tutarım,tutanıda sevmem. Ama böyle saçmalıklarada aklım,vicdanım cevap vermemeye izin vermez.

illnino demiş ki:
Tasiyici_Cats demiş ki:
illnino demiş ki:
bi üstünde arkadaş bahsetmil menderesler asıldı falan diye.menderesin sandalyesine tekmeyi vuranlardan biriside baykaldır. quote]

Birde şu saçmalığa cevap vereyim,dün gözümden kaçmış maçın üzüntüsüyle.

Arkadaşımız Menderes'in idamını Baykal'a bağlamaya çalışmış, stv spikerinin grizu patlamasını ergenekon'a bağlamaya çalışması gibi!

Menderes ne zaman idam edildi? 1960 darbesinde. Yani 50 yıl öncesinden bahsediyoruz.Peki Baykal 1960 da kaç yaşındaydı? Tamam yaşı var ama
mübarek 500 yaşında vampir kont baykaluka değil ki!

Soruyorum sana 1960 da Baykal aktif siyasetin içindemiydi? Ya da orduda subay mıydı? Onu da geçtim gerçek mesleği avukatlığı yapıyor muydu? Onu da geçtim üniversite de miydi bari?

Yani bir insanı sevmeye bilirsin.Ama böyle ağır bir iftira atamazsın. Ben öyle biliyorum dersen eğer,ağır cehalet seninki.
Ben ne Baykalcıyım,ne takım tutar gibi siyasi parti tutarım,tutanıda sevmem. Ama böyle saçmalıklarada aklım,vicdanım cevap vermemeye izin vermez.
vah vah vaaaaah diyorum ve gerçekten üzülüyorum...
deniz baykal o zamanın chp gençlik kolları başkanıydı ve kızılayda herkezin içerisinde menderesin yakasına yapışıp onun cezalandırılacağını ve kaçışının olmadığını söyleyen her türlü propaganda ve gösteride menderesin direk şahsını eleştiren bir şahsiyettir.sandalyesine tekme mevzu mecazdır.güzel türkçemizin en güzel özelliklerinden birisidir mecaz ve görüyorum ki epeyce etkilidir...
lütfen araştıralım araştırmadan konuşmayalım.zira yaş itibariyle araştırıp öğrenmekten başka çaremiz yoktur...
konu dağıldı heralde buda son noktadır bu mevzuda.saygılar...

Geri