Ibanez TS9DX & Electro-Harmonix Graphic Fuzz

arkadaşlar bu iki pedaldan birini mutlaka alıcam fakat hangisi benim aradığım pedal tam emin olamadım.beklediğim özellikler bana uzun bir sustain sağlasın ve overdrive olsun?

Yani aslında iki pedalda birbirinden farklı karakterde almadan önce hangi tonu almak istediğine kara vermelisin,zaten sonra hangi pedalı alman gerektiği ortaya çıkar...Ibanez daha bi soft rock tarzına gider aslında bir çok türede gider ama fuzz hakkında pek bir fikrim yok açıkçası ama ben fuzzu hiç sevemedim hiç bir yerde beğenemedim nedense sert ses karakterinden olsa gerek...Yani adı üzerinde daha cızırtılı fuzurtulu bi tonu var isminde olduğu gibi Ibanez kadar smooth dediğimiz pürüzsüz(benim için fuzz asla smooth ton vermez) ton alamazsın diye düşünüyorum,videolardan izlediğim kadarıyla düşük distortion seviyesinde bile serttir fuzz pedalları.Ama Ibanez TS 9 serileri ise düşük seviyede çok çok düşük bir overdrive verir (ayrıca ts9dx da bir kaç seçenek daha var daha sert karakteri olan)eğer amfi gitar kombinasyonun iyiyse hakikaten güzel tonlar yakalarsın.Ama ilk baştada dediğim gibi ne duymak istediğini bilmen gerekli bunun içinde gidip bir müzik evinde yada kullanan bir arkadaşta deneme yapman.Umarım yardımcı olabilmişimdir,Kolay gelsin.

Geri