amerikan vintage hot rod 57 stratocaster

RI 57 leri biliyorum.Onda vintage 57 manyetik seti var bunlarda scn ve dimarzio tone zone varmış.teksas special ya da lindy fralin daha güzel olabilir bu alete.
21 perde olması lazım kimilerine göre dezavantaj bu ama sustain artırıyor yanlış bilmiyorsam.
Thin skin nitro diyor bu gayet iyi bir şey(bana göre.Kısa sürede vintage olayı yani)
Alınır mı?
Bence alınmaz 2300 dolar cünkü.
bunu tercih ederim
http://www.wildwoodguitars.com/electrics/fender/avts/54strat/se02978/se02978.php
NOT:Aynı sitede thin skin nitro 57 ler 1499 dolar.Fakat o kalmadığından link veremedim.

önemli değil bilmeyenler için yararlı bu bilgiler.
Bazen 2. ele düşüyor bu aletler 1600-1700 dolar civarı.Strat tonunu almak istiyorsanız iyi seçilmiş bir american standard uzun süre götürür.
Vintage hiç denemedim ama arasında bariz bir kalite farkı yok.
fenderlerde ibanezlerdeki gibi ağac kalitesine para verilmiyor.
Aşırı iyi mex. stratlar da cıkabiliyor berbat americanlar da.
Önemli olan ağac.Hardware ve manyetikler değişebilecek şeyler ;)

Hot Rod olanın en önemli farkı radius ve fretler... 57 de vintage ince fretler ve 7.25 radius varken Hot Rod olanda medium Jumbo fretler ve 9 inç radius vardır. .manyetikler 57 de tam vintage iken hot rod da noiseless ve köprü de single humbucker ...57 vintage spec bir alet iken bu hot Rod seri daha modern özelliklere sahiptir...iki modeli de çaldım. ..hot Rod daha sert ve modern tarzları çalanlar için tasarlanmış bir nevi modern bir strat ancak vintage görünümlü. ..sap profillerinde de fark var...vintage Seri aletlerle standard usa arasında çok fark var..ağaç kalitesi, işçilik bariz farklı. ..En önemlisi ton... gitarın çaldığıniz her nüans ı veriyor. .maple usa standartların cam gibi kalın cilalı sapın dan sonra incecik nitro sap size rüya gibi geliyor..Gitar inanılmaz titreyen bir sustaine sahip...Çalım da yağ gibi..

önemli değil bilmeyenler için yararlı bu bilgiler.
Bazen 2. ele düşüyor bu aletler 1600-1700 dolar civarı.Strat tonunu almak istiyorsanız iyi seçilmiş bir american standard uzun süre götürür.
Vintage hiç denemedim ama arasında bariz bir kalite farkı yok.
fenderlerde ibanezlerdeki gibi ağac kalitesine para verilmiyor.
Aşırı iyi mex. stratlar da cıkabiliyor berbat americanlar da.
Önemli olan ağac.Hardware ve manyetikler değişebilecek şeyler ;)
Yanlışım varsa düzeltin ama vintage serisi gitarlar select serisi ağaçlar kullanıyor diye hatırlıyorum, standart seri ile aralarında çok fark var.

Yanlışım varsa düzeltin ama vintage serisi gitarlar select serisi ağaçlar kullanıyor diye hatırlıyorum, standart seri ile aralarında çok fark var.
Yüzdeyüz doğru...Bu gitarların gövde ve sap ağaçları bir hayli farklı...Custom shop dışında EJ ve reissue seriler alabileceğiniz en seçme ağaç kombinasyonuna sahip...Gövde parça sayısı ise genellikle 2 tane civarı... Ağaçlarından ötürü gitarların tiz bas dengesi çok yerinde...Çalınca farkı anlıyorsunuz...Piyano gibi..Manyetikleri 57 62 set inanılmaz net ..Drive da da çok başarılı...Cilaları (astar dışında)mis gibi nitro..USA standardlardaki boya buna göre kapkalın ve plastik gibi..Bunda incecik nitro..Sap cilaları inanılmaz... Sayısız standard usa gitarım oldu.. Kıyas kabul etmeyecek derece farklar mevcut..Tabi ki USA standard seri oldukça kaliteli ve güzel..Ama bu seriler onların bir seviye üzerinde ve size verdiği hissiyat saf kan strat olduğu.....Tonu ,çalım karakteri tam strat..Çalımları inanaılmaz rahat...Tam karşılığı ''plays like butter '' :)
Hot rod ise vintage alet sevip aynı zamanda modern özellikler seven gitaristler için..Karakterleri çok farklı..Sadece manyetik farkı yok..Fretler ve radius çalıma etkili faktörler...

Ağaçlarında farklılıklar var, manyetikleri de farklı, doğal olarak tonu da farklı. Arasındaki uçurum farkın sebebi ise cilası ve manyetikleri, ağaçların CS ürünleri gibi seçilmediğini söylemek istemiş olabilirim, zira select seri tele denediğimde, standart stratları katlayabileceğini deneyimlemiş oldum. Arasındaki 500dolar farka değer mi? Evet eskiden değmez derdim ama zevk renk meselesi, artık değer :))
Kişisel görüşüm, select ya da vintage seri alana kadar suhrlara bakardım, işçilik ve ağaç konusunu aşmış adamlar, yurtdışında temiz 2.elleri buradaki standart strattan malesef daha uygun, fret işçilikleri inanılmaz. Fender eski tasarımlarıyla piyasayı elinde tutuyor ama yeni tasarımlar, butik ürünler, çoğu fenderdan çok daha üstün. (CS ürünleri tartışılabilir, bir strat denemiştim akıllara zarardı (y))

Ağaçlarında farklılıklar var, manyetikleri de farklı, doğal olarak tonu da farklı. Arasındaki uçurum farkın sebebi ise cilası ve manyetikleri, ağaçların CS ürünleri gibi seçilmediğini söylemek istemiş olabilirim, zira select seri tele denediğimde, standart stratları katlayabileceğini deneyimlemiş oldum. Arasındaki 500dolar farka değer mi? Evet eskiden değmez derdim ama zevk renk meselesi, artık değer :))
Kişisel görüşüm, select ya da vintage seri alana kadar suhrlara bakardım, işçilik ve ağaç konusunu aşmış adamlar, yurtdışında temiz 2.elleri buradaki standart strattan malesef daha uygun, fret işçilikleri inanılmaz. Fender eski tasarımlarıyla piyasayı elinde tutuyor ama yeni tasarımlar, butik ürünler, çoğu fenderdan çok daha üstün. (CS ürünleri tartışılabilir, bir strat denemiştim akıllara zarardı (y))
Hocam sen çok yanlış anladın select serisinden bahsetmedik ki biz onu nerden çıkardın.
Vintage serisinde kullanılan ağaçtan bahsettik örn. "select alder body" yazar bu da senin cs. kullanılan seçilmiş ağaç dediğin şeyin ta kendisidir.

Hocam sen çok yanlış anladın select serisinden bahsetmedik ki biz onu nerden çıkardın.
Vintage serisinde kullanılan ağaçtan bahsettik örn. "select alder body" yazar bu da senin cs. kullanılan seçilmiş ağaç dediğin şeyin ta kendisidir.
Tamam da ben de hot rod ı denediğimden bahsetmedim, standart strat'ın normal bir gitar olduğunu, diğer serilerin çok daha üstün olduğundan bahsettim, denediğim kadarıyla. Önceki yazdığım mesaj 2010 dan kalmış, deneyimleyerek fikirlerimin değiştiğini görmüş de oldum :)

yıllar sonra gelen bir cevap oldu bu başlıkta :) ben bu modeli 2012 den beri kullanıyorum.şu kadar söyleyim kesinlikle hayatımın hiç bir döneminde mecbur kalmadıkça elimden çıkartmam.satayım para ekleyım daha ıyısını alayım dıye bır dusuncem yok.daha ıyısını alacak olursam bir gün bu benım koleksıyonumda kalmaya devam edecek.pop ta çalsam rockta çalsam funk blues farketmez her birinden ayrı ayrı keyif aldığım ve kulağımı dolduran bir gitar.gitar gibi gitar işte :)

Geri