Lütfen bi yardım. Audiobuddy preamp kullanamıyorum..

Öncelikle ben bu preampı yurtdışından getittirmiş, daha sonra da adaptör yaptırmış birinden aldım. O da çalıştıramamış.

Şimdi sadece adaptör takılıyken gain'lerden herhangi birini çok az çevirdiğimde normal olarak yeşil ışık yanıyor (sig). Input 1'de yüzde yetmişe gelince, Input 2'de yüzde otuza gelince clip (kırmızı) yanıyor. Input 1'e jack takıp gain potu çevirince hiç bir şekilde ses gelmiyor. Input 2'de ise sadece bir dip gürültü geliyor. O da subwoofer'dan nerdeyse, açtıkça gain'i artıyor epey. Sorun ne olabilir acaba. Kanallardan biri arızalı olabilir mi. Ya da output'larda mı bi yanlışlık var. Input 1'e taktıysam output 1'e takıyorum kablomu. Outputda da bi pedal ara kablosu, ucu inceltmek için bi jack ve daha sonra da rca'ya dönüştürücü var. Normal guitar rig'e gitar girerken kullandığım ssistem..

Sorunum hakkında fikriniz olursa ne ala, çok minnettar kalırım.

İlk sahibinde de aynı sorunlar mı varmış yoksa başka sebeple mi kullanamamış?

Aletin kullanma kılavuzunda ya da specification'da adaptör özellikleri yazar, yaptırdığınız adaptör buna tam olarak uyuyor mu? Uymuyorsa, çalışmaz. Ya da ilk denemelerde uymayan şeyler denendiyse aletin içinde devreler yanmış olabilir.

Uygun bir yetkili servise götürmelisin derim, sorun hatalı bağlantı vs.. değilse.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk sahibi çok uğraşmamış ama o da çalıştıramamış. Adaptörüne Denizli'de Mustafa abi baktı (MS Pozitron) uygun dedi.

Geri