Solo Tekniği ve Gamlar Hakkında?

Arkadaşlar gitara ara vermiştim şimdi tekrardan yükleniyorum ve tekniğimi geliştirmek istiyorum.Sizden solo tekniğimi geliştirmeme yardımcı olabilicek rock,alternatif tarzı parça önerileri istiyorum fazla kasıntı olmasın kolay zora olsa iyi olur.Bir de gamlar hakkında bilgi edinmek istiyorum mesela blues gamıyla doğaçlama bir sürü solo atabiliyorum,Sizden bunun gibi gamlar istiyorum doğaçlamayla kendim sololar üretebiliceğim gamlar yardımcı olursanız sevinirim :D

bir de akorların çıkarılması konusunda sıkıntım var örneğin 5li sol akoru basarken sol-re-sol basıyoruz bunu yaparken önce 2 tam 1 yarım sonra 3tam mı gidiyoduk neydi yardımcı olursanız sevinirim

Standart akorlar için bir Do Major için mesela dizinin1. 3. ve 5. seslerini kullanıyorsun, do major akoru do mi sol'den oluşuyor yani.

Gitar üzerinde bu notaları istediğin sırayla basabilirsin, standart pozisyonu dışında, değişik çevrimler elde edebilirsin.

Do major 9lu akorunda standart major akorun üstüne dizinin 9. sesini de ekliyorsun ki o da re oluyor mesela; do mi sol re.

Mantık en basit olarak bu şekilde işliyor.

Gitardaki standart pozisyonlarında 1. 5. 1.(oktav) 3. ve 5. sesler sırayla kullanılıyor ama çeşitlemeler için Incubus şarkılarını çalışabilirsin mesela

Geri