Japon Jem'e manyetik değişimi

Uzun süredir kullandığım jem gitarımdan oldukça sıkıldım ve yeni birşeyler denemek istiyorum fakat bildiğniz gibi 5 milyarlık gitarı 3 milyara bile satamıyorsun bu kadar temiz olmasına rağmen hatta 3 milyara buraya ilan açılsa forumda sansasyonel durumlar yaratıyor insanlar seni konuşuyor yani böyle bir piyasada gitar satmak akıl karı olmadığından gitara yeni manyetikmi taksam diye düşünür oldum ben melodic death metal yaptığım için bi emg güzel olur dedim jemim beyaz onun için bu beyaz ve butik emg ler çok çekici göründü bi an gözüme http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8678&gid=512 alışılmışın dışında beyaz ve gold seçenekleri var sizce mantıklımı bu yaptığım?

alışılmışın dışına çıkıyorsun de emglerde şu an o gitardan elde ettiğin cleani elde edmen pek mümkün deil cleande o performansı bekleme ama iyi gider diyebilirim dirty de baya performans verir

madem gitarı satmayı düşünmüorsun takasa gir madem? :) çözümmü yok

Tam tersine EMG manyetikler clean tonlarda çok iyidir. ŞAhsen Fabrika sipraişiyle yaptırdığım Jackson KV2 me 10 yıl sonra bir Zakk Wylde serisi EMG taktım ve seri olarak 3 adet 9 volt pil bağladım. Clean tonlar da gainler de çok net geliyor.

EMG iyi gider.

Ben olsam jem gibi bir gitarda farklilik aramam.Bunun yerine biraz efekt edinmeyi-denemeyi dusunseniz de faydali olabilir belki.Jem cogu seyi karsilayabilecek bir gitar neticede...

tugberkozdemir demiş ki:
steves special + air norton, jpm'ye yaklaşırsın, tatlı da olur, ne de olsa kağıt üstünde aynı gitarlar, ama hayal kırıklığına da uğratabilir

İki gitarın birbirleriyle alakaları yok.
Jpm basswood, Jem alder. En büyük fark bu zaten tonal açıdan. Ayrıca sap profilleri de tamamen farklı. Kullanılan fretler bile farklı.

Çok jem çeşidi var piyasada, 7vwh olanlar iki çeşit bildiğim kadarıyla üretim yıllarına göre, american basswood ve alder, hatta 7vsbl olanlar, floral pattern olanlar standart olarak basswood, ki steve vainin flo ve pia gitarları ıhlamurdur diye biliyorum. Sonuçta maksat değişiklik, petrucci tonu isteyen ebmm alır kurtulur, yine de jpm tonlarına yaklaşılabileceği kanaatindeyim

Alder body gitara en iyi giden iki manyetik bana göre Seymour Duncan SH 8 Ve EMG 81... Neck manyetiği olarakta 81 düşünebilirsin 85 çok boğuk kalabiliyor neck manyetiği olarak. Hatta yurt dışından getirttirebilirsen EMG nin X serisi manyetiklerinide deneyebilirsin ama onların siyahtan başka renk seçeneği yoktu galiba.

tugberkozdemir demiş ki:
Çok jem çeşidi var piyasada, 7vwh olanlar iki çeşit bildiğim kadarıyla üretim yıllarına göre, american basswood ve alder, hatta 7vsbl olanlar, floral pattern olanlar standart olarak basswood, ki steve vainin flo ve pia gitarları ıhlamurdur diye biliyorum. Sonuçta maksat değişiklik, petrucci tonu isteyen ebmm alır kurtulur, yine de jpm tonlarına yaklaşılabileceği kanaatindeyim

bahsettiğimiz gitar jem7vwh - EVO ezelden beri alder.
üzerinde ince (0.5mm)bir basswood kaplaması var, beyaz boyası zamanla stratlardaki gibi sararmasın diye.
ayrıca eski bir jem7vwh sahibi olarak söylüyorum, tonal açıdan jpm ile tamamen alakasız bir gitardır. Hatta zıttıdır neredeyse.

atalay abiye fazlasıyla katılıyorum emg hakkında.neyi aradığınız çok önemlidir.sıkılmak başka bi şey tabi ama jem'in üzerindeki manyetiklerden daha güzel ne takabileceğini çok cesaretlice araştırman gerekir.

Geri