DBZ gitarları

Gittim denedim. Kısaca yorumlarım:

1. Detaylar, boya, bindingler, fretler vs(işçilik kelimesini aptalca buluyorum) bildiğimiz Çin kalitesinin üzerinde, Kore deseniz inanırım.

2. Tip olarak bence başarılılar.

3. Specleri yazan kişiler kesinlikle gitarist, V neck koymuşlar tüm modellere, gerçekten çok rahat ettim ben. Mantıklı fiyatlara satılıp V neck alabileceğiniz tek seri üretim gitar markası şu an.

4. Denediğim gitarlardan birinde bağlantı hatası vard, 2 volume yapalım demişler gitarı, ikisi de master volume olmuş, ikisinden de sesi tamamen kapatıyorsunuz. 5 dakikalık iş düzeltmesi, ama komik.

5. Ne yaparsan yap, çin malı gitar işte, 1.5 2 milyar öder miyim? Hayır.

6. Schecter gibi çok beğendiğim ürünler üreten bir firmaya alternatif mi? Olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bu gitarların dean gitarlardan ne farkı var, sanırım luthierleri aynı, neden 2 ayrı marka yapmış adamlar?

Klavyesi biraz kalın gibi geldi, sence de öyle mi?

İnce saptan hoşlanmam zaten, bir de kalın da olsa profili gerçekten rahat bence özellikle bend yapmayı seviyorsan.

Luthierler aynı değil, Dean firmasının eski sahibinin Çin'de ürettirdiği yeni bir marka bu bildiğim kadarıyla.

dbz' nin türkiye distribütörlüğünü yapan yada DBZ nin gitarlarını satan kim var
Fiyat listesini görebilmemiz ve deneyebilmemiz açısından soruyorum bunu

DBZ gitarlara ben Trigon muzikte baktim, fotolarda goruldukleri gibi isil isil piril piril gitarlar degiller. Calip da denemedim. Sadece fotolarda uzeri baskili olanlar dahi sanki isildiyormus gibi gorunuyordu. Ama oyle ahim sahim bir goruntuye sahip degillermis.

DBZ gitarlarınn türkiye distribitörü istanbul kadıköy STAGE MUSİC.. kadıköy çarşısı pasajı içinde. ama içerdeki adamlara pek güven olmaz gibi geldi bana.. eğer alıcaksanız kesinlikle depodan 0 gitar getirritin kutulu falan alın.

aramızda geçen bi diyalog. " abi sen bu gitarı al. beğenmezsen geri getir 10 gün sonra ben sana başka gitar da veririm. " bu ne demek ? benm alcağım yani bana vercekleri bi gitarda başka biri tarafından kullanılıp beğenilmeyip tekrar vitrine konulan bi gitar olabilme şüphesini uyandırması demek.. yani.. eğer alıcaksanızda . benm nacizane tavsiyem. gidin depodan kutulu getirtin. kutuyu açan ilk siz olun. iyi akşamlar. saygılar.

Çok süslü değil aşırı süslü gitarlar... Kalite ve işçilik konusunu denemediğim için bilmeyeceğim ama bana iyi işçiliği olan gösterişine göre kalitesizler gibi geldi. Kaliteden kastım ağacıdır vb... Obican da pot lardaki sorunu dile getirdi yani olacak gibi değil en basit olayda çıkana bak. Her orjinal fr sistemi, her emg li gitara süper denmez ki bence göz boyuyorlar. Fiyatlarsa cabası. O paralara ne gitarlar alınır. Çin abicim çin eşeğe altın semer vursan yine çin... Tipik laf vardır iyi mallarda çıkıyor diye istediler mi iyi işler yapıyorlar diye. Ya bi git diyorum başka birşey demiyorum.

Abi doğru diyorsunuzda artık tüm firmalar üretimini çine kaydırdı. Bakıyorsun halada kaydırmaya devam ediyorlar...
Kore malı gitarlardan bahsediyoruz. Bu gitarlarda kullanılan materyallerin çinden gelmediği ne malum.

Sapındaki yazı çok mu önemli gitar için...
Tamam bende çin mallarını sevmiyorum istemiyorum antipati ile bakıyorum.

Bundan 10 yıl önce çin sadece nüfusu ile tanınıyordu şimdi bakın ne haldeler...
Peki ya bundan 5-10 yıl sonra piyasada ki tüm gitarların üretimini yapan tek ülke olursa ozaman ne yapacaz...

daywalker34 demiş ki:
DBZ gitarlarınn türkiye distribitörü istanbul kadıköy STAGE MUSİC.. kadıköy çarşısı pasajı içinde. ama içerdeki adamlara pek güven olmaz gibi geldi bana.. eğer alıcaksanız kesinlikle depodan 0 gitar getirritin kutulu falan alın.

aramızda geçen bi diyalog. " abi sen bu gitarı al. beğenmezsen geri getir 10 gün sonra ben sana başka gitar da veririm. " bu ne demek ? benm alcağım yani bana vercekleri bi gitarda başka biri tarafından kullanılıp beğenilmeyip tekrar vitrine konulan bi gitar olabilme şüphesini uyandırması demek.. yani.. eğer alıcaksanızda . benm nacizane tavsiyem. gidin depodan kutulu getirtin. kutuyu açan ilk siz olun. iyi akşamlar. saygılar.

Bilgin için teşekkür ederim.
Lakin bu bahsettiğin olay bana çalışanın gitarı satıp komisyon almak için konuştuğu boş sözler gibi geliyor

DBZ Bolero ile ilgili güncel yorumu olan varmı arkadaşlar? Alıp kullananlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Aksilik olmazsa haftasonu gibi bir karar verip alacağım. En fazla 1400TL verebilirim. Les paul kasa almak istiyorum.

Konu hort!

Selam. Markayla ilgili oldukça az içerik olduğu için farklı bir başlık açmak istemedim.

DBZ diamond halcyon zb-fr modeli ile ilgileniyorum, deneme fırsatım olmadı ama yakında deneyeceğim. Daha önce kullanan olduysa deneyimleri bizim için değerlidir. Aynı şekilde bolero'da diğer seçenek. İkisi de kore üretimi.

Geri