Gitar Askısı İçin Yardım

G

grunger_312

Selamlar Arkadaslar
Öncelikle söyleyeyim bu konuyu kucun yiğenımın grunger amca grunger amca bi yardım et diye haftalardır basımın etini yediği için açıyorum .. Sımdı sorun yeğenimin elinde standart laguna cg20 klasik gitarı var .. Bu gitara saglam bi askı sistemi yapmak ( elektro gitarlardaki gibi ) istiyorum bunun için izleyebilecegim yol nedir arkadaslar .. Kafayı yememek için yardımlarınızı bekliyorum :D

Klasik ve akustik gitarlar için olan askılardan almak tabikide.

Yok ben almayacağım dersenizde gövdenin altına elekrodaki gibi bir sapı tutacak vida saplamak birde askının diğer bir ucuna ip ile sapın bileğine bağlamak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
smtzdmr demiş ki:
Klasik ve akustik gitarlar için olan askılardan almak tabikide.

Yok ben almayacağım dersenizde gövdenin altına elekrodaki gibi bir sapı tutacak vida saplamak birde askının diğer bir ucuna ip ile sapın bileğine bağlamak.

hmm.. bu askılar için mydukkan linki verebilecek biri varmı ? yada ortalama bi fiyat soyleyebilecek ?

En sağlam yöntem smtzdmr'nin bahsettiği yöntem. Bir akustik gitar askısı alırsın. Gövde tarafına elektro gitarlardaki gibi askı pini taktırırsın bir luthiere götürüp, yada ne uğraşacağım onlarla diyip vidalarsın. Sonra sap kısmınada iple bağlarsın askıyı.

Budur.

Geri