Fender Stratocaster

Zzounds.com adlı sitede fenderlara bakıyorum.Maple klavye çok seviyorum.400$ ,750$ arası Fender stratlardan.

Stardart Stratocaster
Deluxe Players Stratocaster
Highway One Stratocaster
Classic 50s Stratocaster
Standard Fat Strat
Deluxe Roadhouse Stratocaster

Geleneksel Fender soundu minimum dip gürültüsü ve kalite ye göre bir sıralama yapabilir misiniz.

Fender kendi içinde bir dünya imiş nerde bir rock grubu kurulsa elinde ya fender ya gibson olan gitarsitler çıkıyor.

emirizmir demiş ki:
Zzounds.com adlı sitede fenderlara bakıyorum.Maple klavye çok seviyorum.400$ ,750$ arası Fender stratlardan.

Stardart Stratocaster
Highway One Stratocaster
Classic 50s Stratocaster
Standard Fat Strat

Geleneksel Fender soundu minimum dip gürültüsü ve kalite ye göre bir sıralama yapabilir misiniz.

Fender kendi içinde bir dünya imiş nerde bir rock grubu kurulsa elinde ya fender ya gibson olan gitarsitler çıkıyor.

Bu gitarları ben de bi ara araştırmıştım.Çalmamakla birlikte en çok strat tınlayan Classic 50s olacaktır tahminim. En Fender duran gitar da bana göre 50's.Humbucker manyetik olanlarda gürültü daha az(veya hiç) olacaktır.Bi sıralama yapmak da mümkün değil,zira bu gitarların HEPSİNİ aynı amfi ayarlarıyla çalman lazım ki kıyaslayabilesin .Az veya çok, Single Coil manyetik çalıyorsan gürültü olacaktır. :)

muratar demiş ki:
fender mexico ile usa arasında ki fark nedir cok sırıtırmı ton konusunda?

2000 öncesi üretimlerde kaliteli ve sırıtmayan meksikalar olduğu söylenir, araştırırsan görebilirsin çok şey yazıldı çizildi.

Fakat şu anki haliyle american strat ile meksika strat arasında baya bir ton farkı mevcut.

yCaN demiş ki:
holydeath demiş ki:
fenderlerde v klavye ile c klavye arasında ne fark var? araştırdım ama doğru düzgün bir sonuca ulaşamadım:(

Bu konuyu ben de merak ediyorum..Bilen birisi aydınlatabilirse iyi olurdu. =)
joel-guitar-necks.jpg

kenna demiş ki:
muratar demiş ki:

2000 öncesi üretimlerde kaliteli ve sırıtmayan meksikalar olduğu söylenir, araştırırsan görebilirsin çok şey yazıldı çizildi.

Fakat şu anki haliyle american strat ile meksika strat arasında baya bir ton farkı mevcut.

Tersine 2001 sonrası (ki o senelerde poplar'dan kızılağaca döndü MIMler) ve de hatta 2007 sonrası (ki şimdi MIMlerdeki fretler medium jumbo amerikanlardakiler gibi, eskiden daha ince eski orjinal fender cinsiydi ki çok sevilmez) daha da iyi oldu. Manyetikler orjinal fender olayına aykırı olan tek ciddi tarafları. Kötü demiyorum, farklılar yapı olarak. Seveni de var onların elbette haklı olarak daha bir p90 tonu verirler. Olayın gerisi artık sap ve gövde ağacının şansa iyi olmasında...

B

DrB demiş ki:
kenna demiş ki:
muratar demiş ki:

Tersine 2001 sonrası (ki o senelerde poplar'dan kızılağaca döndü MIMler) ve de hatta 2007 sonrası (ki şimdi MIMlerdeki fretler medium jumbo amerikanlardakiler gibi, eskiden daha ince eski orjinal fender cinsiydi ki çok sevilmez) daha da iyi oldu. Manyetikler orjinal fender olayına aykırı olan tek ciddi tarafları. Kötü demiyorum, farklılar yapı olarak. Seveni de var onların elbette haklı olarak daha bir p90 tonu verirler. Olayın gerisi artık sap ve gövde ağacının şansa iyi olmasında...

B
İşte bir tarihte duyduğu (o da şüpheli ya) bir lafı gelip burada sallayan insanla, olayları birinci elden yaşayan insan arası yorum farkı. Burada alacağınız bilgilerin güvenilirliğinin takdiri sizlere ait.

emirizmir demiş ki:

Stardart Stratocaster
Highway One Stratocaster
Classic 50s Stratocaster
Standard Fat Strat

400 750 dolar arasındaki gitarların hepsi mexico. bu arada orda alırken 400 dolarlık gitar 450 dolar oluyor 50 dolar kdv si gibi birşey. ben daha yeni aldırdım mexico strat.dip gürültüsü öyle abartı değil .ama istemiyorum diyorsan deluxe lara bak derim.ha birde 750 dolarlık gitar aldıracaksan o zaten olur 800 dolar, bence biraz daha biriktir250 dolar fln git usa fender al derim.çünkü orda yanında case i bedava veriyorlar.ben mexico aldım,case i de 150 dolara aldım 600 dolara patladı.bence biraz daha para biriktir usa al gitar almayı düşünüyorsan.

Selamlar,
Fender gitar almaya karar verdim, usa alamam ancak 1000 ytl gibi bir rakam ayırabildim. Bu fiyatlarda hangi fenderi önerirsiniz. Klavyesi rahat tonu da usa fendere en yakın olan..

Geri