[çözüldü] HARİCİ SES KARTI SORUNU

H

hoze

Merhabalar. Dizüstü bilgisayar ile(acer5738zg) amatör kayıt yapmak amacıyla usb ile bağlanan TASCAM us-144 ses kartı aldım.Fakat patlama ve kesilmeler yapıyor . Ne yaptıysam olmadı.Kart sağlam başka yer denedim.Bütün işletim sistem lerinde , çakışabilecek bütün programları kapatarak, (ses ve geri planda çalışan her şey)denedim ama nafile.sorun bilgisayarda olabilirmi acaba? önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ram ne kadar?

Ayrıca buffer size a bakmak lazım artırman gerekebilir. 2048 e yükselt bence.

Bir de ASIO driverın son sürümünü indirmelisin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ram 3.00GB.
Bütün ayarları yaptım, olmuyor.Daha cubase'e gelene kadar, mp3 bile dinlenemiyor.ses kesiliyor.usb den yeterli akım mı gitmiyor acaba? fakat güç kaynaklı usb hub bile denedim.
Bununla beraber ,m-audio kart ile denedim o da kesilme yapıyor.
Anakart problemi mi acaba?

bilgisayarın kendi ses driverı varsa (realtek vb.) onu uninstall ettin mi?

bazı ses kartları problem yaşatıyor onu biliyorum. Keşke başka bir ex.ses kartıyla deneyip anlayabilsen.

Peki Demin bahsettiğim anakartın kendi ses driverı ile mp3 dinleyebiliyor musun? onda hiç sorun var mı* yoksa PC de pronlem yoktur.

Bilgisayarın kendi diriveri ni kaldırmakla kalmayıp arkada çalışışan gereksiz programlarıda kapattım sonuç olumsuz.
Bilgisayarın kendi ses kartında sorun yok.USB data aktarımındaki sorunun nedenini bulmak gerek sanırım .
başka ses kartının da çalışmaması sinir bozucu.

Ses kartı USB bağlantılı ise ve 2.0 değilse olmaz tabi. USB 2.0 driverını indirmeye çalış. Genellikle Orjinal anakart CDsinde olur.

USB bağlantısı 2.0, orada sorun yok.Gerçekten ilginç bir durum.Okumadığım şey kalmadı,böyle bir durumla karşılaşan kimseye rastlamadım henüz.

latency checker donanım test programı ile test edip wireles'ı disable edince hallol
du.
İlginize teşekkür ederim.

Geri