Kıvılcım müzik fender distribütörlüğü

H-S-S de kullandım uzun süre, şu anda H-S-H kullanıyorum... Bu iki manyetik dizilimininde yeri başka. H-S-S ve 21 veya 22 perde olduğunda saptan çok güzel strat tınısı alabiliyorsun bu güzel bir olay, 24 perdede ise eğer sapta hum. manyetik varsa çivili kısmı sapa getirerek yine saptan bir nebze strat vari tonlar alabilirsiniz. Şu an ki gitarımdaki sap manyetiği kendisi çifti eşit güçte olduğu için ben çevirmedim.

S-S-S almaya gerek yok eğer farklı tarzlar çalınacaksa. Single coil hum. ile iş tamamdır.

Kimi gitara h-s-s güzel gidiyor kimisine h-s-h yada h-h...

Squier gitarların üretimi artık cort ta ama markası hala fender üretimi cort yapıyor..belki inanmayacaksınız ama çok güzel tonlar çıkıyoar gitarlardan...:D ankara pan music te denedim ve fiyatına göre mükemmel bir performansı var :D

Amfiyle de alakalı.
Cortun 1600 liralık bir strat modeli var.
Americanlardan stratlardan daha kaliteli malzeme kullanıyorlar.
SSL1 manyetikler falan vardı.
Sap birdseye maple idi.
Ama american standardın tonu daha cok hoşuma gitmişti..

Ben bugün Ankara Zuhal'e gidip birçok Usa Fender deneme şansı yakaladım almaya niyetliyim bu gidişle.Baya bir mırın kırın etmelerinden sonra peşin fiyatına trink para zuhalde 2300'e bazı modelleri bırakıyor.Ama sadece bazılarını örneğin ellerinde mükemmel bir wintage white-maple fender vardı onda kesinlikle indirim yapmadılar :)

Ha 0'ı bu kadar düştü ve düşücek gibide ama 2. el fiyatlarında pek bir değişiklik yok adam hala 2200 liraya casesiz sırf maple klavye diye standart strat satmaya çalışıyor :)

Ama şimdi strat var strat var:) zuhalde max 10 tane denesen adam ABD de music center da 50-60 taneden seciyor :)
Ben de 2250 ye yurtdışından getirttim,garantisi falan yok tabi.Ama ben kıvılcımdaki stratlardan iyi olduğunu test ettim.Hatta finish i saçma sapan atılan strat a da denk geldim.Boya dalga dalgaydı,yandan bakınca şeritler halinde görebiliyodunuz.
Euro artınca fiyat 2500-2600 e fırlar.Tam zamanı bence.

Onlar istisna şimdi yani neye göre kime göre iyi stratlar.Ben Amerikadan Jackson Sl2h aldım ve orada 2 eyalette 5 farklı müzik mağazasında her türlü Jackson Sl2h deneyerek aldım bende gitarımı ama getirdiğimden 1 hafta sonra Zuhalde denediğim bir Sl2h Mah bana göre o amerikada denediklerimdende iyiydi.Ha başkası dener ona göre kötü olur.Bu test ederek alma olayı ciddi anlamda görece işi.Daha dün Pan Music'te yeni bir Fender Usa Standard gelmişti o alet tam yanında duran Deluxe strata kalıbımı basarım eline verir beline dolardı ve bunu yanımda duran arkadaşlarımda söyledi ama Pan Music'te ki Usa fender sayısı 10u geçmez.
Kısacası demek istediğim ben Usa'den getirdim test ettim aldım demek bana pek nitelikli bir söz gibi gelmiyor bunu son zamanlarda satan ilan açan özellikle Usa Fender ve Gibson satıcılarında işte efendim ben Amerikada yüzlerce gitarın arasından seçtim iyisini buldum aldım.Tamamda sen iyisini bulduğun için aldığın müzik mağazası sana onu pahalıya mı sattı? yoo diğerleri ne kadarsa sende o kadara aldın ve o gitarın fiyatı odur.2. el fiyat belirlenmesi için konuşuyorum, o gitarı deneyerek almanız/almamız bu gitarlara 0 fiyatının aynısını çekmemizi maruz görmez...Ha istediğin fiyatı koyarsın orası tamamen ayrı ama yüksek bir fiyat verip mazeret yada açıklama olarak 892374892 tane gitarın içinden aldım en imbası benim ki 0 alsan bile bundan daha iyi olmaz 0'ı 2400 ben 2399 liraya satıyorum aklı olan bunu alır hede hödö diyenler oluyor, işte bütün yazdıklarım ve sitemim onlaradır :D Yanlış anlaşılmasın :)

Yo tabi haklısınız.Ben mesela cok basslı tonlar sevmem.Dengeli olsun isterim mesela.
Bi arkadaşım da inatla basslı olsun,hatta tondan kısayım falan der.
Ama cidden kötü stratlar da var.Americanın cok kötüsüne denk gelmedim ama meksikaya geldim.
Bahsettiğiniz deluxede de öyle birşey olmuş olabilir.

NomAmor demiş ki:
Kısacası demek istediğim ben Usa'den getirdim test ettim aldım demek bana pek nitelikli bir söz gibi gelmiyor bunu son zamanlarda satan ilan açan özellikle Usa Fender ve Gibson satıcılarında işte efendim ben Amerikada yüzlerce gitarın arasından seçtim iyisini buldum aldım.Tamamda sen iyisini bulduğun için aldığın müzik mağazası sana onu pahalıya mı sattı? yoo diğerleri ne kadarsa sende o kadara aldın ve o gitarın fiyatı odur.2. el fiyat belirlenmesi için konuşuyorum, o gitarı deneyerek almanız/almamız bu gitarlara 0 fiyatının aynısını çekmemizi maruz görmez...Ha istediğin fiyatı koyarsın orası tamamen ayrı ama yüksek bir fiyat verip mazeret yada açıklama olarak 892374892 tane gitarın içinden aldım en imbası benim ki 0 alsan bile bundan daha iyi olmaz 0'ı 2400 ben 2399 liraya satıyorum aklı olan bunu alır hede hödö diyenler oluyor, işte bütün yazdıklarım ve sitemim onlaradır :D Yanlış anlaşılmasın :)

tebrik valla, +1 yahu :D

NomAmor demiş ki:
Onlar istisna şimdi yani neye göre kime göre iyi stratlar.Ben Amerikadan Jackson Sl2h aldım ve orada 2 eyalette 5 farklı müzik mağazasında her türlü Jackson Sl2h deneyerek aldım bende gitarımı ama getirdiğimden 1 hafta sonra Zuhalde denediğim bir Sl2h Mah bana göre o amerikada denediklerimdende iyiydi.

Orda(zuhal) 2 tane sl2h mah vardı. hangisi daha iyiydi sence?

Geri