Affliction

izmirli Death - Thrash grubu Affliction grubu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Rock The Nations'a açılışın 2. grubu olarak çıkacaklar 2 ay önce de "One Reality" isimli albümleri çıktı. Yüxexes i sürekli izleyenler varsa "I Hate You" klibi de gösterilmişti

death-trash pek sevmem ama albumlerı guzel...melodik şarkılar var zaten dinlettiriyor...albümlerinden en çok 3-5 ve 8. parcalar hoşuma gitti. "I hate you" sevmedıgım tek parçaydı umarım "darkest lover" a da klip çekerler... işalla izmirde de canlı izleme şansımız olur...grup izmirli ama konserler istanbulda oluyor
:(

Davulcuları Fikri abiden 4 ders almıştım...Okul bitip memlekete dönünce koptuk tabi..Ayrıca kendisi çok iyi bi insan ve hocadır..Meraklılara tavsiye..

Elimde olan bi bio var;

Affliction, 1999 Şubat ayında Emrah Demirel, Emre Demirel, Kerem İnci ve Fikri Yargıcı'dan oluşan kadrosuyla müzik hayatına başladı. Kısa süre içerisinde çalışmalarını hızlandırıp, 23 Mayıs 1999 tarihinde Ege Üniversitesinde verdiği konserle ilk defa İzmir dinleyicisi ile buluştu. Bu konserden sonra parça yapymlarına hız veren grup, tasarlanan demo için hazırlıklara başladı ve yaklaşık bir yıl süren bir sessizlik dönemine girdi. Aradan geçen uzun dönemden sonra bu sessizliği, 18 Mayıs 2000 tarihinde gerçekleşen ve ikinci konserleri olan Ege Üniversitesi konseri ile bozan grup; yeniden İzmir seyircisinin dikkatini çekmeyi başardı ve dinleyicilerden tam not aldı. Konserin hemen ardından Poem Productions'la anlaşma imzalayan grup, ilk albümleri için çalışmalara başladı. 23 Nisan 2001 tarihinde ilk kez Leviathan ile aynı sahneyi paylaşan grup, bu konserde 500 kişilik bir dinleyici kitlesine çaldı. 9 Haziran 2001 tarihinde, Katatonia konserinde alt grup olarak sahne alan grup, konserde gösterdiği yüksek performans ile yurtiçindeki eleştirmenlerden ve konser için yurt dışından gelen yazarlardan güzel eleştiriler aldı. Affiliction, 6 Ekim 2001 tarihinde İsveç'in ünlü Melodik Death Metal grubu Dark Tranquillity'nin İstanbul'da verdiği konserde alt grup olarak yer aldı.2002 Mart ayı sonunda ön kayıtlarını bitiren ve Nisan'da ana kayıtlar için stüdyoya girecek olan grup kayıtların bitimi ile klip çalışmalarına başlayacak. Adı henüz belirlenmeyen çalışmanın çıkış tarihi Mayıs 2002 olarak belirlendi.

İlk dream tv de demo kliplerini izlemiştim ve çok beenmiştim sonra rtn kadrosuna dahil olduğunu öğrendiğimde acaip sewindim salı günü ztn beni gaza getiren iki türk grubu oldu biri affliction biri de soul sacrifice
Affliction da kendimden geçtim ritmler süper,vokal olarak çok başarılı,belki şarkılara biraz solo eklense çok daha iyi olucağını düşünüyorum

İzmir'in başarılı metal grubu.Death-thrash-doom gibi 3 tarzı başarılı bir biçimde harmanlayarak,güzel bir sound çıkarmışlar One Reality albümlerinde.Ne yazık ki albüm,kayıt kalitesizliğinden dolayı biraz kaynamış gibi geldi bana.RTN'den sonra grup elemanlarıyla konuştuk:"Albümde vokali kötü bulmuştum;ama canlı performansta çok farklı ve daha iyiydi." dedim.Grup üyeleri de:"Biz de memnun değiliz o kayıttan aslında..." diye itiraf ettiler zaten.
Grubun konser performansı gerçekten iyi ama..İmajlarıyla,sahnede duruşlarıyla ve sağlam enstruman hakimiyetleriyle çok başarılı bir grup..İnşallah daha kaliteli çalışmalara imza atarlar ileride.

Tavsiye Şarkılar:Another Sacrifice,Darkest Lover,New Dawn..

demo kliplerini ben gruba yakistirmadim begenmedim cok amator geldi i hate you yuda sevmedim ama diger sarkilar melodik oldugu icin guzel davullarda saglamdi klavyeyi gruptan cikarrii melodige agitlik verirlerse bence kesinlike yurtdisina cikarabilecegimiz gruplardan forlorn till dawn falan super calmislar

sadece izmirli bi gruba destek olsun diye almıştım ama çok iyi bi grup olduğunu anladım albümlerini güzel sanatalar fakültesinde kaydetmişler daha iyi yerlerde kaydetselerdi nasıl bi grup olurdu kimbilir yanlız kapaklarındaki fotoda neden hepsi kollarını kavuşturmuş anlamadım fotolara biraz daha özenilebilirdi ama ne olursa olsun izmirden çıkan en iyi grup

bu arada in spite da çok sağlam bi grup anticlock wise da süper ama albüm kapağındaki şarkı sözleri çalan şarkı sırasına uymuo ona biraz takılmıştım ama geçti

izmirli manyak bir death - trash grubu. melodileri süper. albümleri one reality gerçekten çok iyi. rtn de gayet iyiydiler. yeni parçalarını merakla bekliyorum...

eski trash rifleri üzerine kötü vokal dream theater'dan arak davul...
işe yaramaz ne olduğu belli değil. Sevmedim. Kusura bakmasınlar ama
hiç ama hiç sevmedim yani.
umarım daha orjinal şeyler yaparlar da severim.

Geri