Gitar Modifiye Edeceğim Yardım

Merhaba Arkadaşlar elimde Jackson Ps4 Gitarım Var satıcaktım satmıcam arada kaldımalıcıda vardı fakat düşündümde sonuçta eski bir gitar ve bunu modifiye etsem dahada cok iyi tonlar elde edebilrim diye modifiye etmek istediğim param oldukça işte emg 81-85 ve orjinal flod düşünüyorum acaba değer mi deymezmi diye size sormak istedim bunları alsam gitarın durumu ne olur ben metal çalıyorum şu andada tonları felan iyi ama ginede daha neden iyisi olmasın

EMG81-85 yaptım ben öyle kendi jacksonlarımdan birine. Çok ta iyi oldu. 3 tane 9 volt bağlayabilirsin. İnanılmaz net tonlar geliyor. Floyd Rose da iyi fikir. İyi bir entonasyon ve tremolo ayarı ile tremolo da kedi gibi mırıldar.

Şu sıra EMGX serisi çıktı bulması zor. Yakında heryerde olur. Bulursan EMGX89R ve TWX al. Drop D veya D ye çekilmiş teller için biçilmiş kaftan. Push-pull knobları var. Sİngle coil de çalışabilirsin. Çok babalar. Dual manyetik bunlar.

Vallahi bridge pozisyonuna dimarzio dp159 evolution ağlatır gitarı diye düşünüyorum.(kıvılcım müzikte var hem sap hem köprü 180 tl peşin)

Ama arkadaşın da dediği gibi tb-4,sh-6 gibi manyetikler de yarı yolda bırakmaz

Marka manyetiklerin hiçbiri yolda bırakmaz tabi. En iyisi internet sitelerine girip hangi model ne özelliklere sahip, okumak. Yeter ki gitarın klavyesi iyi olsun. Manyuetik kolay. Ancak fretboard bozuk olmasın...

Hepsi de aynıdır. Birbilerinin muadili modeller mevcut. Hepsinin de EQsu naturel veya bazı frekansları baskın olan modelleri var.

Atalay demiş ki:
EMG81-85 yaptım ben öyle kendi jacksonlarımdan birine. Çok ta iyi oldu. 3 tane 9 volt bağlayabilirsin. İnanılmaz net tonlar geliyor.

3 tane 9V nasıl oluyor hocam :) Sonuçta bu akım değil ki istediğin kadar bassan ama yüksek gerilimden manyetikleri ısıtmayalım :) Ha EMG set kaç Volta kadar çalıştırıyor denemek lazımda 350 lirayı çöpe atabilecek babayiğit bir kobay lazım :) Eğer denediysen ve sonuçta nasıl bir değişim olduğunu biraz anlatırsan cidden ilginç birşeymiş :)

NomAmor demiş ki:
Atalay demiş ki:
EMG81-85 yaptım ben öyle kendi jacksonlarımdan birine. Çok ta iyi oldu. 3 tane 9 volt bağlayabilirsin. İnanılmaz net tonlar geliyor.

3 tane 9V nasıl oluyor hocam :) Sonuçta bu akım değil ki istediğin kadar bassan ama yüksek gerilimden manyetikleri ısıtmayalım :) Ha EMG set kaç Volta kadar çalıştırıyor denemek lazımda 350 lirayı çöpe atabilecek babayiğit bir kobay lazım :) Eğer denediysen ve sonuçta nasıl bir değişim olduğunu biraz anlatırsan cidden ilginç birşeymiş :)
Bildiğim kadarıyla paralel bağlıyor yani 3 kat fazla ömür. Öteki türlü seri bağlandığında yakarsın gibime geliyor.

Hayır arkadaşlar Basbayağı 27 volt bağlıyorum 2 yıldır da kullanıyorum. EMG nin kendi kitapçığında yazıyor zaten o yüzden böyle birşey yaptım. ZW setinden çıkan yazıyı okursanız görürsünüz. Normalde 9 volt yeterli, ancak 27 volta kadar çıkabilirsiniz diyor. Ancak bu sadece ZW setindeki broşürde yazıyor. İnternet sitesinde 18 volt çok fark yaratmaz ama isterseniz yapın diyor. ZW setimde yazdığı için denedim ve hiç şikayetim yok. Sadece pilleri potların olduğu boşluğa tıkarken biraz zorlandım :p

atalay sana bir sorum daha olucak bilirsin ps4 eski bir jackson japon modeli bunu modifiye edersem bi jackson rr3 kadar olurmu yani onda gerçi orjinal degil floyd ama bi sorayım dedim

Floyd orjinale gerek yok. Schaller aynıdır. İyi bir çift manyetikler tabi ki olur. Yeter ki klavyesi rahat olsun, 500k ohmluk potları olsun ve entonasyonu tam olsun.

kv2-01.jpg

kv2-02.jpg

kv2-03.jpg

kv2-04.jpg

kv2-05.jpg

3 adet 9 volt seri bağlı yerleri de gösterdim. uçuca bağlayınca seri oluyor değil mi ? Yani bu şekilde EMG ZW ler çalışıyor arkadaşlar. Benim elektrik bilgim yok denecek kadar azdır ama acımam girerim böyle olaylara :p

Resimlerden tam anlaşılmıyor fakat ilk bakışta paralel gibi duruyor usta. Kırmızıları birbirine siyahları birbirine bağlamışsın. Bu paralel bağlantı oluyor.

birinci pilin ucu açık kırmızıyı bırakıp ve siyahtan başlayıp,

(1)siyah-(2)kırmızı
(2)siyah-(3)kırmızı

ve 3. pilin siyahı açıkta kalmış olacak. Yani 1. pilin kırmızısıyla 3. pilin siyahı devreye giriyorsa seri bağlantıdır.

Dip not: 1. pilin hangi kablosu açıkta bırakılacak şekilde diğer kablolar bağlanırsa en son pilinde öteki renkteki kablosu açıkta kalır.

Atalay demiş ki:
seri.gif

bu seri bağlamaksa ben seri bağlamış oluyorum. Neyse ki yanan bir manyetik olmadı :p
Hayır hocam bu devre olmaz kısa devre yapmış :zipla + ile - kutuplar birbirine bağlanmış :kaydim Heheh şaka yaptım ustam aynen dediğin gibi seri bağlantı yapmışsın :metalhead

Geri