Gitar Modifiye Edeceğim Yardım

Sen de çok hızlısın. Daha iyi bir diagram bulup resim eklediydim.

Eh tamam herkese hayırlı olsun. Pil masrafımız arttı...

Bugün yarın Amerika'dan yeni Ibanez RG09 Limited Editionım için EMG ler gelecek ama onlara sadece 1 pil takabileceğim. Kasada yer yok. O da yeter aslında.

Hımm gerçekten enteresanmış :)

Benim gitarda zw set değilde normal 81-85 set var ve tek farkları potansları bildiğim kadarıyla.Bende mi girişsem diyorum gözle görülür bir fark oluyor mu ki :D

Gözle dediğin??? Duyumda fark oluyor o kesin. Marshall JCM900 kafa-1960 kabin ile ve Peavey JSX kafa kabin ile çaldım, albüm kaydından çıkmış gibi ses verdi. Topluca o gün stüdyoda delirdik zevkten.

Bu arada modifiye derken, benim EMG 89R ve EMG TWX ler geldi. Çok güzeller bembeyaz. Bütün gece diagramlara bakıp ne cins bağlasam diye düşündüm. Sonunda 6 switchli bir mod yaratmaya karar verdim. Ibanezin 5 yollu switchi çıkarttım. 3 yollu switch alıp EMG den çıkan iki dual volüm potlarını takıp Ibanezin kendi ton potunu iptal ediyorum. Böylece her iki manyetik te dual olduğu için hem single hem humbucker seçimlerini yapabileceğim, hem de aralarında 3 yollu switch ile toplam 6 değişik manteik seçimi yapmış olacağım

3lü switchimi bekliyorum.

Atalay demiş ki:
Bu arada modifiye derken, benim EMG 89R ve EMG TWX ler geldi. Çok güzeller bembeyaz. Bütün gece diagramlara bakıp ne cins bağlasam diye düşündüm. Sonunda 6 switchli bir mod yaratmaya karar verdim. Ibanezin 5 yollu switchi çıkarttım. 3 yollu switch alıp EMG den çıkan iki dual volüm potlarını takıp Ibanezin kendi ton potunu iptal ediyorum. Böylece her iki manyetik te dual olduğu için hem single hem humbucker seçimlerini yapabileceğim, hem de aralarında 3 yollu switch ile toplam 6 değişik manteik seçimi yapmış olacağım

Pozisyon zenginliği dedikleri bu olsa gerek :twisted:

Atalay demiş ki:

Bereket akıyor maşallah :D
EMG 81 - 85 ve 89R - TWX karşılaştırmasıda bekleriz bu ara ;)

Geri