Les Paul İlk kez Boyanacak•EVH VAN HALEN Lespaul Gitar Hazır

smtzdmr demiş ki:
Ne renge boyarsan boya o bindinglerde boyanacak dostum. Bunu sana daha öncede söyledim. Eğer bant çekersen boyanmasın diye bu seferde boya ile binding arasında set oluşacak ve gözüne gözüne batacak. Sana Tavsiye ettiğim gibi ya ağacın damarlarını gösterecek şekilde ağaç renklendirici boya ile boyar sonra götürür vernik attırırsın ve bu sayede binding boyanmamış olur. Yada gidersin komple boya atarsın bu sefer binding boya altında kalır.

Ben bursadayım kardeşim, imkanın varsa atölyede ne renge istersen boyayalım zaten ağaç renklendirme işi çok olay bir iş gerçekten. Su gibi bir boyayı gazlı bez yada fırça ile sürüyorsun ağaca o kadar. Vernikleme işi uğraştırır seni oto boyacıda belki şeffaf cila tarzı bişiler yapar tam bilemiyorum ellerinde neler var.

Dediğim gibi bant çekme olayı tamamen kozmetik kusurlara sebebiyet verir. Güzel olmaz.

Evet abi haklısın aslında... Dün gibson lp standart inceledim dükkan sahibinden rica edip bazı bölgelerinin fotoğrafını çektim servisdeki boya ustası arkadasa fikir vermesi açısından, gibson standart da bile binding ile ağaç arasında elinizi gezdirdiğinizde bariz takılmalar, pürüzlükler mevcut. Dükkan sahibi arkadas bunun birtek les paul customlarda olmadığını söyledi oda custom olmasından dolayı.. Customlarda Tüm ayrıntılar el işciliği ile titizlikle icra ediliyormuş... Neticede dediğin gibi bariz olabilecek birsey bu.. bu konuyu gitarı boyayacak arkadasa danısacağım eğer olmazsa gövdeyi binding dahil tek renge boyatacağım. Ama ağaç renklendirici olayıda kafama yatmıyor değil.

Bu arada ağaç renklendirici boyayı nerden temin edebilirim? Ayrıca hangi markayı tercih etmeliyim.

Teşekkürler.

anatolia9999 demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
Ne renge boyarsan boya o bindinglerde boyanacak dostum. Bunu sana daha öncede söyledim. Eğer bant çekersen boyanmasın diye bu seferde boya ile binding arasında set oluşacak ve gözüne gözüne batacak. Sana Tavsiye ettiğim gibi ya ağacın damarlarını gösterecek şekilde ağaç renklendirici boya ile boyar sonra götürür vernik attırırsın ve bu sayede binding boyanmamış olur. Yada gidersin komple boya atarsın bu sefer binding boya altında kalır.

Ben bursadayım kardeşim, imkanın varsa atölyede ne renge istersen boyayalım zaten ağaç renklendirme işi çok olay bir iş gerçekten. Su gibi bir boyayı gazlı bez yada fırça ile sürüyorsun ağaca o kadar. Vernikleme işi uğraştırır seni oto boyacıda belki şeffaf cila tarzı bişiler yapar tam bilemiyorum ellerinde neler var.

Dediğim gibi bant çekme olayı tamamen kozmetik kusurlara sebebiyet verir. Güzel olmaz.

Evet abi haklısın aslında... Dün gibson lp standart inceledim dükkan sahibinden rica edip bazı bölgelerinin fotoğrafını çektim servisdeki boya ustası arkadasa fikir vermesi açısından, gibson standart da bile binding ile ağaç arasında elinizi gezdirdiğinizde bariz takılmalar, pürüzlükler mevcut. Dükkan sahibi arkadas bunun birtek les paul customlarda olmadığını söyledi oda custom olmasından dolayı.. Customlarda Tüm ayrıntılar el işciliği ile titizlikle icra ediliyormuş... Neticede dediğin gibi bariz olabilecek birsey bu.. bu konuyu gitarı boyayacak arkadasa danısacağım eğer olmazsa gövdeyi binding dahil tek renge boyatacağım. Ama ağaç renklendirici olayıda kafama yatmıyor değil.

Bu arada ağaç renklendirici boyayı nerden temin edebilirim? Ayrıca hangi markayı tercih etmeliyim.

Teşekkürler.
Bahsettiğim ağaca renk veren transparan bir görüntü oluşturan boyayı marangoza sor, fatih ustaya sor. Marka verirler uygunundan ;)

Arkadaşlar aradan geçen 7 ay gibi bir süre sonra LesPaul'üm boyanmıştır. Boya konusunda Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi Ufuk Biçer'e tekrar teşekkür ediyorum. Gitar Şu anda toplanma aşamasında en son halini yaklaşık 1 ay sonra tekrar sizlerle paylaşacağım. Üzerindeki hardware'in hepsini Amerikadan Stewmac ve Warmoth'dan getirttim. Bütün hardware vidasına kadar tamamiyle profesyonel ve orjinal ürünlerdir.

Gitarın boyası hakkında olumlu-olumsuz tüm görüşlere açığım.

Buyrun Resimler

edizkralll demiş ki:
Kaça satarsın bunu :D 2 kelime var bunun için, çok orjinal, fazlasıyla mükemmel... Elinize emeğinize sağlık.

1.000.000 $ :D

Teşekkür ederim yorumunuz için... Epeyi uğraştırsada ortaya mükemmel birsey çıkacak gibi görünüyor tüm harrdware'i üzerinde hayal bile edemiyorum :)

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için beğenmenize sevindim.. Açıkçası güzel bir uğraş olduğunu söylemeliyim. Tüm ayrıntıların sizin isteklerinizin doğrultusunda olmuş olması, hardware seçiminin kafanızdaki ton yapısına uygun olarak ve görsellik olarak gitar üzerinde nasıl duracağı konusunda araştırmalar yapıp uğraşmak işin ayrı bir güzelliği. Bu arada gitarda kullanacağım hardware'i yazmayı unutmuşum.

Tam olarak kullanacağım hardware şunlardır.

Gibson 498T ve 490R Gold Les Paul Custom Manyetikler
2 Adet Arched Gövde için Metal Gold Humbucker Çerçeveleri
4 Adet CTS 500K Potans
4 Adet Hipshot O-Ring Gold Knobs
Orange Capacitor, Ceramic Disc .047uf, 50 Volt & .022uf, 50 Volt
Gotoh Japan Gold Aluminum Stop Tailpiece + Gotoh Japan Gold Aluminum Tune-O-Matic Köprü
Gotoh Japan Gold Keystone style Akort Burguları 3L3R
Dunlop GD 6105 Gold Brass Fretler
Gibson Style Graph Tech Tusq Nuts Üst eşik
Fishman Switchjack Endpin Jack ve Les Paul Style Jack Plate Gold Metal
Gibson Gold Straight Toggle Switch ve Toggle Switch Plate
Marvel Gold Strap Locks Kilitli askı pin seti
Warmoth Metal Decal Gold Headstock Sticker Warmoth Made in USA

anatolia9999 demiş ki:
Arkadaşlar aradan geçen 7 ay gibi bir süre sonra LesPaul'üm boyanmıştır. Boya konusunda Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi Ufuk Biçer'e tekrar teşekkür ediyorum. Gitar Şu anda toplanma aşamasında en son halini yaklaşık 1 ay sonra tekrar sizlerle paylaşacağım. Üzerindeki hardware'in hepsini Amerikadan Stewmac ve Warmoth'dan getirttim. Bütün hardware vidasına kadar tamamiyle profesyonel ve orjinal ürünlerdir.

Gitarın boyası hakkında olumlu-olumsuz tüm görüşlere açığım.

Buyrun Resimler

Daha önce bahsi geçmiş ise sorumu mazur görün, fakat merak ettiğim konu bu işin size ne kadara mal olduğu?

Gitar gerçekten çok ama çok güzel olmuş. Bir ara ben de düşünmüştüm ama hem para hem zaman hem de sabır yönünden pek başarılı olamamıştım. En azından maliyetini bilirsem birazcık olsun bana da fikir verir.

Tabi maliyet konusu hakkında konuşmak istemiyorsanız sorun değil :)

Gitarınızı güle güle kullanın, Allah nazardan korusun.

zetiman demiş ki:
Daha önce bahsi geçmiş ise sorumu mazur görün, fakat merak ettiğim konu bu işin size ne kadara mal olduğu?

Gitar gerçekten çok ama çok güzel olmuş. Bir ara ben de düşünmüştüm ama hem para hem zaman hem de sabır yönünden pek başarılı olamamıştım. En azından maliyetini bilirsem birazcık olsun bana da fikir verir.

Tabi maliyet konusu hakkında konuşmak istemiyorsanız sorun değil :)

Gitarınızı güle güle kullanın, Allah nazardan korusun.

Teşekkürler iyi dilekleriniz için :)

Gitarın şu anda maddi olarak değeri yaklaşık 2000 TL civarı yada belki biraz daha fazla olabilir. Tam olarak hesap yapmadım. Şu anda toplanma aşamasında olduğu için hala masrafı bitmiş değil. (Yaklaşık 300 TL daha işcilik masrafı var)

Hiç değinmediğimiz o manevi değerine gelirsek hani derler ya paha biçilemez diye.... Bu gitarı teslim almaya bizzat kendim istanbuldan eskişehire sabahın en erken saatlerinde trenle gidip, yine aynı gün içinde gecenin geç saatlerinde dönerek yapmış olmam, Usa dan 3 parti olarak getirttiğim parçaların peşinde ptt ve gümrük arasında koşturmam, acaba bu kadar masrafdan sonra gümrüğe takılacakmı vergi ödeyecekmiyim korkusu hatta hiç gelememe korkusu... En önemlisi toplam 8 ay gibi bir süre bekleyip bitme aşamasındaki 15 günü sabırsızlıkla beklemek hakikaten maddi değerinden daha çok manevi değeri yüksek olan bir proje. Bunun verdiği manevi haz'ı anlatmak çok zor yaşamak lazım.

Net cevap icin tesekkur ederim, ben kendiminkinin renginden memnun deildim de :) ama 600tl lik gitar icin 300 tl boya veremem :D bakalim belki ikinci elden hos renkli bisiler dusururuz :D

Gitari calabildin mi? Tonu diger Gibsonlar ile karsilastiginda nasil?

envyboy demiş ki:
Net cevap icin tesekkur ederim, ben kendiminkinin renginden memnun deildim de :) ama 600tl lik gitar icin 300 tl boya veremem :D bakalim belki ikinci elden hos renkli bisiler dusururuz :D

Gitari calabildin mi? Tonu diger Gibsonlar ile karsilastiginda nasil?

Gitar daha öncede belirttiğim gibi toplanıyor... Bir aksilik çıkmazsa 10 gün sonra teslim alacağım. O zaman tonları hakkında yorum yapabilirim hatta becerebilirsem Atalayın da söylediği gibi video da ekleyebilirim.

Bu aletten özellikle beklentim Sustain'in çok iyi olması sırf bu yüzden pirinç üst eşik de getirttim amerikadan...

Geri