Korku Filmleri

Shining'de velet ''Redruuum Redruuum Redruuuum'' şeklinde histeri krizine girdiğinde altıma s.çacaktım nerdeyse ya (sabaha karşı 4'te izlenen her filmde böyle oluyosa bilemem tabi :lol )...Shining süper bi film,gelmiş geçmiş en güzel korku filmi olmayı sonuna kadar hakediyor bence...bunun yanında Pet Sematary ve gerilim filmi olarak da Misery'yi tavsiye ederim...

redrum olayında haklısın.aynen ben de senin gibi olmuştum :) bi de sonralar doğru o bahçedeki labirent yok mu : ) ben o ufak çocuğum yanında olsam kesin yakalanırdım orada.ne biçim yer yaa.çıkamazdım ki oradan.bulamazdım çıkışı :)

ıy lanet red room! :dil ya bi de benim eşim ben cocumla odadayken gelıp baltayla kapımı kırmaya kalksa oracıkta sıyırırdım..kalpten giderdim falan... :zombi ...labırent olayıda hoştu baya da ben adamın nası öldugnu unuttum hatırlatabilecek???? :?
bi kar makinesi gibi bşe hatırlamaktayım fakat uyduruyo muyum :?:

övgüleriminiz üzerine gittim filmi aldım
film güzel ama anlamadığım yerler var!!!
1-adam dolaptan nası çıkıyor(jack'ciğim)
2-film sonunda baloda adamın resmi var eski tarihli bu neyi anlatıyor??

gibi daha bikaç soru vardı anlamadığım ama sinemada izlesem altıma mıçardım herhalde...

1- eğer dolap dediğin şey soğuk hava deposuysa, onu ordan uşak çıkarıyo..(uşak da karısını ve çocuklarını öldürüp intihar etmiş zamanında,filmin içinde bi yerde tuvalette karşılaşıyolar hatta,sen osun falan diyo jack buna,sen ölmedin mi diyo,adam da biz hiçölmeyiz efendim gibi bi cevap veriyo)uşak da oteldeki ruh zaten,aynı ruh jack'in içine de giriyo...
2- balodaki resim olayı da aynı, olay 1980-90'larda geçmesine rağmen balo resminin 1921 tarihli olması bi sembol, yani jack torrence gibi bi adam her zaman vardı anlamında kullanılmış...
sinemada izleme şerefine nail olamadık o zamanlar küçüktük, ama son yıllarda böyle bir gerilim-korku filmi yapılmadı...hala king'e bok atarlar bu adam kitap yazamıyo cart curt diye :)

yani dönen dolapların hepsinde kötü hayalet jack'e yardım ediyor gibi bir durum mu?? ben mantıklı bir açıklaması varmı diye sormuştum. yani film fantastik mi??

bide küçük çocuğun 237 ye girip dövülmesi, adamın tennis topunu attığında 237 önünde çocuğun bulamsı... vs. mantık çerçevesinde bi anlamları var mı?

ayrıca geçen trt de geç saatte bi film vardı kumar masasında 237'ye oynama ölüm anlamına gelir diyodu buda bu filmden mi kaynaklanıyor yoksa 237 ölüm mü demek??

sapıttım film yüzünden...

dediğim adam yıllar önce cinnet geçirip karısını ve çocuklarını (iki küçük kız,ara sıra görünüyolar) doğradıktan sonra intihar etmiş 237 nolu odada..bunu adama yaptıran da otel..jack'e yardım ediyo değil de, jack'in içine giriyo diyebiliriz..evet,fantastik bi film ama izlerken farketmiyosun bile :) elm sokağı serisinde debi sürü fantastik olay var mesela..aslında fantastik olaylar korku filmlerinin vazgeçilmezidir bence..yoksa ne kadar korkutabilirsin ki insanları...

bu arada klasik olacak ama izlemediysen pet sematary'yi izle (hayvan mezarlığı 1 diye geçiyo), o da sağlam film..bi de türkçeye nasıl çevrildi bilmiyorum ama misery...ölüm kitabı gibi bişeydi heralde...

bende mi bi denyoluk var benmi salaım tek anlamam yıllarca milletin izleyince üç buçuk attığı filimleri izleyince paso gülerim nedense bende bir sorun var abi var fredii 1,2,3,4,5,6,7 fredi yine geldi hadi yaa!! :twisted:
bide okul diye filim yaptı türk sineması! hahaha ulen ne korkusu be komedi komedi aslında benim teoriye göre o filimi izleyince korkmam lazım ama neyse :twisted:

Biz kadınlar tarafından büyütülen bir nesiliz,aradığımızın başka bir kadın olduğunu sanmıyorum!!demiş autlaw.bu diyoloğu hatırlayan var mı?dövüş kulübü adlı muhteşem filmde brad pitt söylüyor bu cümleyi.ve autlaw un özenti olduğunu yani özgün,bağımsız olmadığını anlıyoruz.birde ukalalık yapıp hiçbir korku filminden korkmuyormuş.hemde herkesin korktuğu halde!sonra bildiği korku filmlerini sayıyor fredy 1,2,3... ve okul.bence korku filmlerinden etkilenmemenin sebebi gerçek bir korku filmi izlememenden kaynaklanıyor.gerçek bir korku filmi izledikten sonra korkmada göreyim!

uucar demiş ki:
Biz kadınlar tarafından büyütülen bir nesiliz,aradığımızın başka bir kadın olduğunu sanmıyorum!!demiş autlaw.bu diyoloğu hatırlayan var mı?dövüş kulübü adlı muhteşem filmde brad pitt söylüyor bu cümleyi.ve autlaw un özenti olduğunu yani özgün,bağımsız olmadığını anlıyoruz.birde ukalalık yapıp hiçbir korku filminden korkmuyormuş. !

iyide illa imzamız kendi söylediğimiz yada yarattığımız bi özlü sözmü olması gerekiyor imzasından kaynaklı kimseye özenti yada özgün değil damgasını vuramazsın korkmaz korkmaz filmlerden allahım yaa ağzı olan konuşuyor :evil: buarada benim imzamda new model army diye bi grup var onların these words şarkısının sözleri bende özentiyim ve özgün değilim dimi :!: :evil:

uucar demiş ki:
Biz kadınlar tarafından büyütülen bir nesiliz,aradığımızın başka bir kadın olduğunu sanmıyorum!!demiş autlaw.bu diyoloğu hatırlayan var mı?dövüş kulübü adlı muhteşem filmde brad pitt söylüyor bu cümleyi.ve autlaw un özenti olduğunu yani özgün,bağımsız olmadığını anlıyoruz.birde ukalalık yapıp hiçbir korku filminden korkmuyormuş.hemde herkesin korktuğu halde!sonra bildiği korku filmlerini sayıyor fredy 1,2,3... ve okul.bence korku filmlerinden etkilenmemenin sebebi gerçek bir korku filmi izlememenden kaynaklanıyor.gerçek bir korku filmi izledikten sonra korkmada göreyim!
..arkadaşım ben özentiyim evet okadar özeniyorum ki bilemzsin zaten aman sakında bilme :twisted: sorunun var biliyorum senin ve senin gibilerin onun içindirki size laf sokmucam destek olucam canım kardeşim ne güzel konuşmusun döt oldum valla özentiyim ben nasıl anladın şıp diye halbuki benmi tanımıyosunda hiçte görmedin bravo valla ödülünde üçün biri güle güle kullan :twisted:

efsome demiş ki:
uucar demiş ki:
Biz kadınlar tarafından büyütülen bir nesiliz,aradığımızın başka bir kadın olduğunu sanmıyorum!!demiş autlaw.bu diyoloğu hatırlayan var mı?dövüş kulübü adlı muhteşem filmde brad pitt söylüyor bu cümleyi.ve autlaw un özenti olduğunu yani özgün,bağımsız olmadığını anlıyoruz.birde ukalalık yapıp hiçbir korku filminden korkmuyormuş. !

iyide illa imzamız kendi söylediğimiz yada yarattığımız bi özlü sözmü olması gerekiyor imzasından kaynaklı kimseye özenti yada özgün değil damgasını vuramazsın korkmaz korkmaz filmlerden allahım yaa ağzı olan konuşuyor :evil: buarada benim imzamda new model army diye bi grup var onların these words şarkısının sözleri bende özentiyim ve özgün değilim dimi :!: :evil:
eyvallah senin gibiler olmasa durmam zaten buralarda saol...

AUTLAW demiş ki:
efsome demiş ki:
uucar demiş ki:

eyvallah senin gibiler olmasa durmam zaten buralarda saol...
sende saol . laf söylemiş bal kabağı işte diye buna diyoruz biz (bak buda atalarımızdan kalma bi özlü söz )kahretsin fena özentiyiz biz :kicsalla

Geri