Korku Filmleri

Susperia şimdiye nazaran pek üst düzey efektler içermese de izlerken doğru ambiyans sağlandığı takdirde izleyiciyi psikolojik olarak ürküten bir filmdir,tam anlamıyla kült bir korku filmidir

ben şeytan filmini kuzenler le çatıya çıkıp izlemiştim gecenin bi körü kız bagardıkca mahalledekilerde cam dan kellelerini uzatolar dı ne oluyo diye acayip gülmüş tük ama ya ,bi yandan bizi görmesinler die ugrasıoz ,bi yandan film izlioz süperdi yani:)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Benim baya bir hoşuma gitmişti film açıkçası özellikle bazı sahneleri resmen eski versiona saygı niteliğindeydi ama genede ilk version kadar zevk vermedi bana.
copadam demiş ki:
The Texas Chainsaw Massacre'nin 2004 versiyonunu izledim. Filmin atmosferi etkileyici, ancak klasik "genç grup katliamı" olarak kalmış.

Tez'i ilk izlediğimde ben de çok beğenmiştim,ne olduğunu sonuna kadar göstermeselerde duyurdukları çığlıklar...yeterince ürperticiydi,çünkü gerçek dışı hiçbir şey içermiyordu...

Korku sineması deyince o "teen-slasher" filmlerini bir kenara bırakıp Dario Argento filmlerine bir göz atmak gerekir diyorum ve çekiliyorum."Suspiria"..."profondo rosso"..."inferno"..."tenebre"...başka birşey yazmıyorum.Dario Argento'nun karanlık filmleri...

aiolos demiş ki:
Tez'i ilk izlediğimde ben de çok beğenmiştim,ne olduğunu sonuna kadar göstermeselerde duyurdukları çığlıklar...yeterince ürperticiydi,çünkü gerçek dışı hiçbir şey içermiyordu...

Kesinlikle katılıyorum sana. Bu filmi bana eski sevgilim önermişti :) Ben filmin sonunda katilin o yakışıklı hıyarın olduğunu anlamıştım. Ama her önyargıda olduğu gibi bu filmde de rocker çocuğu katil gibi gösterttiler. Gamze Özçelik kılıklı kızda yakışıklıya aşık olunca tabe geberecekti filmin sonuda iyi yırttı yani :LOL:

Filmdeki vahşet görüntüleri acayip etkileyici yani gerçek yaşamdan alınma. Hayal ötesi holywood tipleri yok bu filmde

Kötü Ruh'u izlemiştim ama pek fazla beğenmemiştim.Yukarıda arkadaşın yazdığı "Tez" gerçektende psikopat bir filmdir.Filmin korkunç bir hissiyatı vardı.İzlerken sahneler bile ürkütücüydü.Okul içinde bir süre karanlıkta kalışları buna iyi bir örnektir ama ben yine de Dario Argento filmlerinde diretiyorum.Şimdi de Takashi Miike'yi keşfe hazırlanıcam.

enchant demiş ki:
Kötü Ruh'u izlemiştim ama pek fazla beğenmemiştim.Yukarıda arkadaşın yazdığı "Tez" gerçektende psikopat bir filmdir.Filmin korkunç bir hissiyatı vardı.İzlerken sahneler bile ürkütücüydü.Okul içinde bir süre karanlıkta kalışları buna iyi bir örnektir ama ben yine de Dario Argento filmlerinde diretiyorum.Şimdi de Takashi Miike'yi keşfe hazırlanıcam.

Hmm her yeni fikre açığımdır. Seyredeceğim. Ayrıca güncel de olsalar Meet Joe Black ve Monster'da hoşuma gitti. Özellikle Monster'ın gerçek hayattan alınması daha da güzel yapıyor filmi

Genelde ben holly ve lolly sosyetesinin hatunlarının fimleirin izlemem ama bu filmlerde iyi rol oynamışlar

ya vizyona girmeyen bi korku izlemiştim 2 yıl önce,amatör kamera çekimleri var,bikaç genç afrikanın balta girmeyen ormanlarında dolanıp enteresan görüntüler kaydediyor,kaplumbağa kesiyorlar canlı canlı falan filan,enteresanda bi ismi vardı,ismini anımsayan varsa şıttırsa ya

ya arkadaslar yapmayın The Texas Chainsaw Massacre yada The House Of Wax tarzı filmler korkunc deil bence adece gerilim ve iğrenclik (tabi ben o iğrenclii seviyomuyum? evet :) ) tez de korkcak ne varda onu göremedim bile acıksası suana kadar izlerken encok korktuğum film boogeyman di ama onunda sonunu batırmıslar bence daha esrarengiz bitmeliydi. bu arada phantasmogaria (yannıs yazmıs olma olasılığım %99 ama oynayanlar anlar) oynayananız varmı bir korku oyunu 7 cd den olusuyo ama acayip deli bisey filmlerin yapamadığını yapıyor resmen zaten oyun kısa film kesitlerinden olusmus bisey de dene bilir 3d yok video görüntülerinden kesilmis insanlar var

phantasmogaria oynadım da bildigin gibi o oyun bir seri ben sadece son versionunu oynadım sanırım phantasmogaria 3'tü kimse beğenmemişti ama ben çok sevmiştim açıkçası pek korkunçda değildi hani gerçi yaratıklar falan var ama bu arada oyunun gerçek videolardan kesilerek yapılması ayrı güzeldi film gibi oyun deyimi nerdeyse o oyunla doğrulanıyordu biraz daha kaliteli bir yapım çıkarsalarmış (özellikle bulmacalar çok salakçaydı) çok ii olacaktı nerdeyse basic intist'in oyun versionu gibiydi bide yaratıklar tabi ben walkthrough la bitirmiştim gerçi ingilizcede yoktu o zaman anca walkthrough okuyacak kadardı.Bide oyunda bulunan kadınların ikiside playboy yıldızı ee zaten oynarken fazlasıyla anlıyorsunuz.
DooBeR demiş ki:
ya arkadaslar yapmayın The Texas Chainsaw Massacre yada The House Of Wax tarzı filmler korkunc deil bence adece gerilim ve iğrenclik (tabi ben o iğrenclii seviyomuyum? evet :) ) tez de korkcak ne varda onu göremedim bile acıksası suana kadar izlerken encok korktuğum film boogeyman di ama onunda sonunu batırmıslar bence daha esrarengiz bitmeliydi. bu arada phantasmogaria (yannıs yazmıs olma olasılığım %99 ama oynayanlar anlar) oynayananız varmı bir korku oyunu 7 cd den olusuyo ama acayip deli bisey filmlerin yapamadığını yapıyor resmen zaten oyun kısa film kesitlerinden olusmus bisey de dene bilir 3d yok video görüntülerinden kesilmis insanlar var

Geri