Sahne, konser için Set up

Selamlar

Bende 2003 yılında aldığım Digitech GNX-1 var.Konser sahne etkinliği bugüne kadar yılda 2-3 ü geçmediğinden dolayı canlı performans için bir set up yapmadım.GNX-1 kullanma sebebim evimde anfim olmaması,evde birileri var iken,bilgisayara girip kulaklıkla çalabilmek,coverladığım şarkıya göre gitarın akordunu pitch shifter ile oynayabilmek ve diğer efektlerle eğlenmek.

Daha sonra ESP standart V aldım, gitarın gerçek soundunu anca stüdyolarda processörü kullanmadan mevcut anfiler sayesinde alabildim.

Processorlerde her stüdyoda her sahnede farklı sesler almak,bir toncu arkadaşın ''basların çok açık'' diğerinin ''tizlerin çok açık''demesi artık benim için sıkıcı ama kanıksadığım bir hadise haline geldi.Stüdyo çalışmalarında kullandığım içinde bir miktar delay ve değişik anfi modeli ile
yarattığım lead tonu sahnelerde garip bir hale dönüşüyor.
leadi, ritimle aynı tonu yaparsam bu sefer sololar boğuluyor.

Tecrübeli arkadaşlardan istediğim tavsiye bu sorunu nasıl çözerim.?
Metal Master'ı çok begendim ton olarak.Peki ideal lead tonu işini nasıl hallederiz ?
MXR Doubleshot diye bir alet gördüm youtube'de 2 ayrı eq ayarı yapılabilinen 2 kanallı bir pedal.işimi görebilir mi ?

Ayrıca diğer ekipmanlar(delay vs) ne olmalıdır ?Nasıl tonlanmalıdır?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 
Başlığı buraya değil de Müzik Enstrümanları bölümüne açarsan daha çok yardım eden çıkar. Ayrıca tavsiyem bir distortion pedalı aldıktan sonra bir de eq alman. Böylece tonunda ciddi varyasyonlar yaratabilirsin. Ben sahnede falan Boss SD-1, OD-2, MS Pozitron 10 Band Eq kullanıyorum. Gayet başarılı. Delay olarak da bir dolu seçenek var. En temel olarak DD-3 veya DD-6 olabilir.

Kolay gelsin...
 
Üst