potans düğmelerindeki hışırtı sesi nasıl giderilebilir???

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadan kapağını mı açıp sıkmak gerekiyor? yoksa ön taraftan vidasını söküp mü sıkacağız biraz detaylı anlatabilir misiniz?

Ben böyle durumlarda kürdanla erişebildiğim yere kadar potansı iyice temizleyip sonra tekrar kürdanı makina yağına batırıp detaylıca erişilebilen kısımlara yayarak bu dertten kurtuluyorum ne kadar doğru olur makina yağı kullanmak bilmiyorum ama sonuç olumlu :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bir de ton potansı ile oynadığım zaman ses de hiç bir değişim olmuyor sanki yoksa bana mı öyle geliyor anlayamadım, tonun değişip değişmediği en kolay nasıl anlaşılır?

switchin içine giden bosluktan sıkmıştık spreyi potlar içinde potları önden söktüğünde içine sıkamazsın sanıyorum arka kapağı acıp potansın içine sıkmak gerekir bu parazite toz gibi etmenler neden oluyor sanırım arkadasın potansı temizlediğinde sesin kaybolması buna bağlı olabilir

o philipsden hiçbiryerde bulunmuyor. Bulunanlar da çakma internetten alacak oldum Philips (Perfect) diye geçiyor çoğu yerde Philipsin resmini koyuyorlar internette ama değil. çarşıda gördüm ürünün üzerinde Perfects gibi birşey yazıyor hiçbiyerinde Philips yazmıyor bildiğiniz çakma işte

dark_Rider demiş ki:
o philipsden hiçbiryerde bulunmuyor. Bulunanlar da çakma internetten alacak oldum Philips (Perfect) diye geçiyor çoğu yerde Philipsin resmini koyuyorlar internette ama değil. çarşıda gördüm ürünün üzerinde Perfects gibi birşey yazıyor hiçbiyerinde Philips yazmıyor bildiğiniz çakma işte

selam karaköy selanik pasajında bulabilirsin.tünelde de bir yer var ertekin aklında olsun

WD-40 kesinlikle bu iş için bildiğim en iyi çözüm. Ama bu tarz ürünleri kullanmadan önce çalışacağınız bölgeyi ya gitardan iyice yalıtın; ya da potları adam akıllı çıkartıp dışarıda spreyleyin. İşiniz bittikten sonra da kuru pamuklu bir bezle iyice temizleyin...

WD-40'ın (ve hatta kimi makina yağlarının da) kimi tür boya/malzeme/cilalar üzerinde aşındırıcı/soldurucu etkileri olduğunu çok kereler acı şekilde tecrübe ettim. İlla olur demiyorum; ama, denemeyi kendi üzerinizde yapmayın bence...

Potansların oksitlenme yapmıs diger arkadaslar da yazmıs zaten.wd 40 bu ısın guzel bir cozum ama onden bi sonuc elde edemezsin.ayrıca her performanstan sonra yarım dakikanı ayırıp gitar temizligini yaparsan bu sureci gercekten uzatabilirsin.saygılar.

Geri