Elektro gitarı müzik setine bağlamaya yardım pls

G

Gothicboy

Arkadaslar yeni bir elektro gitar aldım ama amfim yok müzik setine bağlamaya calısıyorum ama olmuyor neye bassam ses yok müzik setinin markası:pioneer XR-A4900 jak girişi var takar takmaz hiçbi ses çıkmıyor neye basmam gerek sölersenz sevinirm :roll:(jak girişinin yanında PHONES yazıyor)

o kulaklık girişi o yüzden ses yok. müzik setinin arkasında kırmızı-beyaz ses girişi olmalı. bi cevirici alarak yada kendin lehim yaparak, bağlayabilirsin gitarını

big24012896s7s.jpg

resimde buldum bak arkadaki girişten bağlıcaksın gitarını ona göre ya cevirici alcan bi tarafı cak bi tarafı kırmızı beyaz yada işte kensin kabloları kopararak lehim yapıcaksın. ama tabi sadece clean ton alabilirsin oda manyetiğin verdiği ses olur ne kadar tatmin eder bilemem

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet o kırmızı beyaz girişler var ama minicik :) cevirici nekdardır ve nereden temin edebilirm?

bunun gibi bişe aldım müzik setine bağladım ama cızırtıdan baska bise yok cızırtında gitarla alakası yok çnkü gitarı bağlamadnda aynı cızırtı var 8 tl ye sattı ibne elektrikci iade olmaz dior katil edicekler adamı :evil:

ben eski jakımdan uc koparmıştım. bide vcd playerlarla falan bi şekilde bi kablom vardı 2 ucu kırmızı-beyaz. bi taraftaki ucları koparım jack ucunu lehimledim

arkasını falan karıstırmayın o ne teferruattır oyle.Mutlaka mic. girişi vardır bende prosesoru oraya baglayarak kullanıyorum zaten oyledir.Lehim falan ne gerek var kasmaya.

müzik seti bu gitarın modelide cort x-6 mic girişi varmı bilmiyorum :roll:

ses açma kapama tuşu galibakocaman yuvarlak olan. Onun altında jack girişi gibi duran yer yada ortadaki yuvarlak tuşun altında 2 tane 3.5 mm kulaklık girişi gibi olanlardan biri olabilir.

Zaten üzerinde altında yanında mic yazar zor bişey değil biraz araştırsan bulursun.

jak girişi gibi duran yer phones girişi küçük girişler 2 tane yan yana ve üstlerinde main-mic-sub diye bişeyler yazıor ama kesinmi ona takınca calıscağı bi 8 tl daha girmesin...

Dostum gitar jakini minik kulaklik jakina cevirici al kendine. Senin muzik setinin jak girisleri ufak discman girisi gibi buradan gordugum kadariyla. Gitar jakinin muzik setine baglanacak tarafinda o ceviriciyi kullanarak kulaklik girisine gir. Kulaklik girisinden ses gelir. Sacma sapan bir clean ses alirsin sadece.

Burada da bir allahin kulu bu konuya deginmemis. Baglarsin baglamasina da, oyle rock falan nasil yapacaksin ben anlamadim. Sadece dandik bir clean ses gelir o kadar... Desen gitar prosesorum var onu baglatalim muzik setine kullan da, ben senin yerinde olsam 2. el bir amfi bakardim. 150 liraya micro cube bulursun mesela kendine..

clean ses geleceğini biliyorum ama malesef bütün parayı gitara harcayınca amfiye para kalmadı clean da olsa amfisiz halinden iyidir şu yukarda resmini koyduğum kabloyu bosunamı aldım arkdaslar o calısmıcakmı?

yok ben değindim o clean ses olayına =) nese ayrıca kulaklığa girerek nası ses alıyosunuz siz onu anlamadım ben. mikrofon girişide o kadar eski aletlerde pek olmuyo modeline göre baktım ama resimlerde yok. bizde 3 tane müzik seti var hic birinde yok mikrofon girişi. tabi istisnalar olabilir ama eski aletlerde olurmu sanmam. neyse dostum ya mikrofon girişinden yapıcaksın yada arkadaki girişlerden

benim avr amplifier'in kulaklik girisinden clean ses elde edilebiliyor :s

ya da ben tamamen bunadim :) belki de eq'nun mic girisine takiyorumdur hic hatirlamiyorum denemeye de usendim simdi

arka girişlerden bi halt olmaz kablo bozuktur diye deiştirdim (müzik seti yukarda diye daha uzununu aldım) 4 tl daha girdi hala ses yok! Bide dier arkdasların dediği mic girişini denicem oda olmadı o elektirikcinin azını kırıcam :x

Simdi merakimdan denedim tekrardan da mic'e gireceksin zaten oburu mantiken olacak gibi degildi de ne hikmetse aklimda oyle kalmisti.

Fena olmuyor hafif distorsiyonlu bi clean aliyorsun sesi acinca. Mic jak boyutu neyse gitar jakini o girise donusturen aparati temin et ve muzik setinden vcr/aux gibi bir kanal sec ve sesi al.

Elektrikciyi tırstırınca kabloyu deistirdi mic girişine ceviricili olandan aldım AUX a bastım ama hala ses yok sadece cızırtı nedir bu cenabetlik anlamdm gitti :x

mic'in ayri volum kontrol unitesi varsa oradan bak bir mic vol acik mi kapali mi diye. elindeki alet nedir ne degildir bilemedigim icin fotosuna bakarak anlayamiyorum . benim amfi de 300W ama ben amfinin degil eq'nun mic'ine giriyorum.

Geri