Meksika Telecaster ve Fender25R

Arkadaşlar Meksika Telecaster ve Fender25R amfi almayı düşünüyorum fakat amfi konusunda kararsız kaldım clean tonları tamam da drive tonlarında ulaşmak istediğim ses Grup84 gitarlarının o çığlık çığlığa tonları bunun için 25R ye yakın fiyatta tavsiye ediceğiniz bir ürün var mı ? Veya seçimim iyi mi ?

Ayrıca almak istediğim ton için telecaster ın meksika olması çok da dez avantaj olur mu high way tele mi meksika telecaster mı gitar konusunda da bu 2 si arasında gidip geliyorum

Şimdiden teşekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ara fender özellikle meksikalarda baya sıkıntı var istediğim rengi izmirde hiçbiryerde bulamıyorum çok da seçme şansım yok bi yerden isteticem gelen gitarı alıcam bu yüzden biraz çekiniyorum çok berbat çıkma şansı var sonuçta

Ayrıca izmirde fender bulabileceğim tavsiye edebileceğiniz bi yer varsa çok makbule geçer

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani sen de şansına geleni almışsın aynen benim de durum o istetirsem getirirler hemen de ne gelirse o olucak çok kötü çıkma riski var mı o neden le de kararsız kaldım

Frontman ı önerende var önermeyende ben derim ki biraz daha koy en azından 2. elde olsa lambalı bir amfi al.Daha canlı tonu daha sıcak tonu oalcaktır.Sıfır alayım diyorsan da Laney cub10 amfi başlangıcı(lambalı amfilere geçiş dönemin) için iyi bence

Şimdilik imkanım pek yok ilerde gitarı değiştirip 52 american tele alıcam amfiyi de birlikte hallederim şuan imkanım buna yetiyor

Hani 2. el düşünüyorsan da 400 e bulabilirsin lambalı...sonuç diye birisi var forumda lambalı epiphone satıyordu nasıl amfidir bilemiyorum ama fiyatı 400 civarıydı...neyse sana kolay gelsin :) dediğim gibi laney i de dene clean sesleri çok hoş ;)

bu forumda herkes virtüöz zaten adam daha yeni başlamış gitara 84 ün çığlık çığığa tonu diyor sen lambalı amfi diyorsun.. lambalı amfiyle vintage stratla odadan kaçıran gitaristte gördüm mexico fender ve stagg amfiyle ağlatan gitaristte... önce bi çalışın tuşenizi oturtun bişeler yapın sonra alın lambalı amfinizi custom gitarlarınızı yazık günah...

84 dediğin grubun bir kere tonunu tuşesini gösterecek doğru dürüst solosu yok şarkılarında... Hadi onu geçtim birbirimizi kandırmayalım 84 ya... Hani bakıyorum şimdi sevmesemde takip ederim her şeyi, 84 ün tonunuda gayet iyi biliyorum ama adamın bir şarkısından bir şarkısına tonu tutmuyorki :S Kemik bir tonu yok hangi şarkısının tonuymuş o çığlık çığlığa olan bari öyle soralım arkadaşa daha rahat yardımcı olunur..

Ben asla etik değerlerimizi,kültürümüzü,melodiilerimizi elimin tersiyle iten batı hastası biri değilimdir tam tersine kültürümüzü ve bu tarz gruplarıda sever desteklerim mesela dumanda çok severim en basitinden, 84 ünde güzel şarkıları var melodileri var arada 1-2 ama ton denince bence 84 ün kemik bir tonu yok. Yani o bakımdan yardımcı olamaz insanlar sana, hani piyasada dolaşan ve kulağın aşina olduğu tonlar vardır işte şunun tonu bunun tonu diye ama 84 denince benim aklımda ele gelir akla gelir bir ton gelmiyor.

Geri