Ilk grup konserim için ses sistemleri , monitörler hakkında

'Elektro Gitarlar' forumunda angelmad tarafından 9 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Öncelikle selamlar;
  Bir süredir çalıştığım arkadaşlar ile 21 mayısta bir lisede konser vericez , fakat aramızda ses sistemleri konusunda bilgili kişi olmadığı için yardımınıza ihtiyacımız var.
  Öncelikle monitör konusunu sorayım;
  Tabiki monitörümüz yok fakat arkadaşta philips marka eski bir ses sistemi varmış.Bu ses sisteminde 2 tane de uzunlığı 80 cm ,genişliği de 30 cm civarı olan kolon varmış.Artık kaç wattlık bilmiyorum ama ses gücü baya iyi.Acaba bunu monitör gibi kullanabilirmiyim ? Kullanabilirsem acaba mixere bağlama olayını söyliyebilirmisiniz ?

  Bateristime de kulaklık ayarlıyacaz.Bu da monitör tarzında bir işe yarasın istiyoruz fakat o kulaklık ta 60 lira civarı bir fiyata sahip philips bir monitör.

  Bu iki sorumda asıl istediğim kişinin kendi enstruman veya vokal sesini baskın olarak duyması.Bunu da nasıl ayarlıyacağımızı sormak istiyoruz.

  ________

  Diğer sorum ses sistemi hakkında;
  Şimdi öyle pek bütçemiz olmadığı için üye olduğum bir dernekten emaneten 1 mixer ve 2 kolon alıcaz.Bu 2 kolon bilinen konser kolonları yani yeterince güçlü.Acaba bass ve baterideki sesler için sap bass denilen kolonlar şartmıdır ? Yoksa bu 2 kolon bize yeterli olur mu ? Davula da mikrofon tesisatı kuracaz.
  Acaba mixer bu sesleri kaldırabilir mi ? Tabi mixerin kalitesini bilmeden kesin birşey söyliyemezsiniz ama yine de böyle bir risk var mı onu bilmek istiyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş