analog pedal çeşitleri

merhaba arkadaşlar analog setup olayını duydum ama pedallara bakınca pek çok şeyle karşılaştım bir sürü çeşit var ve ne işe yaradıklarını bilmiyorum acaba pedal çeşitlerini ve ne işe yaradıklarını anlatabilirmisiniz yabancı kaynaklardan buldum ama pek anlayamadım. bir de pedalları açıklarken ilgili bi müzik de örnek verirseniz daha iyi anlaşılır sanırım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çok işime yaradı teşekkür ederim :) ama prosesör lerle analog setup olayının farkı nedir prosesörler daha iyi gözüküyo ama fiyatı da iyi demek ki bi olumsuzluğa var analoga göre midir nedir? ayrıca pod x3 live nası bişeydir iyi midir?

umutdemirel demiş ki:
çok işime yaradı teşekkür ederim :) ama prosesör lerle analog setup olayının farkı nedir prosesörler daha iyi gözüküyo ama fiyatı da iyi demek ki bi olumsuzluğa var analoga göre midir nedir? ayrıca pod x3 live nası bişeydir iyi midir?

Processörler- işin içine elektronik işlem girdiğinde doğallık, gitarın karakteristik özelliklerini sıfıra indirmektedir.Tuşen,Tel hissiyatın bunlar bitiyor.Ancak pratiktir,hepsine ayrı ayrı para vermektense bir para verip bir çok özellikli bir şey alabilirsin,tek ayak dokunuşu ile bir çok özelliği aktif hale getirirsin.Düşük kalite bir gitarın var ise ondan yüksek kaliteli gitar sesi yapay olarak elde edebilirsin
processörler evde çok idealdir.eğlenmek için,fakat farklı ortamlarda her stüdyoda,mekanda ayrı ayrı ince ayar yapman gerekir.bu adamı çıldırtır

Analog pedallar-nispeten daha doğaldır.Gitarın özelliklerini önemli ölçüde azaltmaz..İnce Ayar daha az gerektirir.
2 den fazlası'nın pratikliği pek söylenemez. her pedala ayrı ayrı basman gerekebilir.bu da zaman kaybı olabilir.

umutdemirel demiş ki:
biraz baktım da pedallara mesela talk box denilen sey wah pedalının ağızla yapılanı gibi bisey onun dısında farkalrı var mı?

Bon Jovi riflerini sololarını düşün, It's my life, living on a prayer.Bunlar talk boxtır.
Metallica The house jack built solosu; talk box + wah ...

videolara bakıyorum da sanki bazıları arasında fark yokmus gibi geliyo kafam karıstı ama fazla kurcalamıyorum sanırım en iyisi deneyerek almak

Evet bencede kesinlikle bir dükkana girin ve deneyin. Ayrıca yardımcı olması açısından Elektro Gitar El Kitabı diye bir kitap var. 35TL civarı. Yazarı Alan Ratcliffe. Türkçe. Çok yararlı kitaptır. Ne nedir öğrenirsin. Bulabilirsen bir incele derim. Kaynak kitap olur senin için.

Kolay gelsin...

Geri