Evde amatör ses yalıtımı için öneriler lazım.

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda dthorn tarafından 16 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Ben evde yalıtımı bayağı araştırdım en ucuzu bile bayağı pahalı geldi :)

2. amatör ses yalıtımı denince benim aklıma işe yaramayan, duvarlara yumurta paketleri ya da duvarları yastıkla yumuşak şeylerle kapatmak gibi ses yalıtımı denemeleri geliyo nedense. benim araştırıp gördüğüm kadarıyla bu işin amatör bi yolu yok.
    oda içinde oda inşa etmek gerek. aksi halde duvarların, tavanın, zeminin yüzeylerini farklı malzemelerle kaplasanız dahi o malzemeler duvara temas ettiği sürece sesi iletmeye devam edecektir. yalıtım yapılcak odanın birebir aynısının boyut olarak daha küçüğünün orjinal ölçülerdeki odanın içinde havada yüzdüğünü hayal edin. işte böyle bi şey gerek. bi de bu odanın havalandırılması lazım tabi.

bakın bu video 70 dakika uzunluğunda ve 0 dan tek bir kişi olarak kendi 100% soundproof odasını inşa etmiş. ingilizcesi olaranlara büyük fayda sağlayacaktır.

Son düzenleme: 8 Nisan 2015
    Asr.Rh, programci_84, garett ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. kapsamlı bir ses yalıtımı değil de amfinin altına 2 kat halı serdim alt kata çok ses gitmesin diye ama işi garantiye almak için bir şeyler daha eklemek istiyorum, ne olabilir başka acaba bilgisi olan var mı? bir de kabin direk yerde olduğu için daha çok ses gider mi ufak bir yükselti koysam faydasını görür müyüm?

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  4. Ben kabini yatağın üstüne koyuyordum. Duvarla arasına da yastıkla battaniye sıkıştırıyordum. Yan tarafa gidenle alt kata giden sesi baya emiyordu.

5. Ah hocam. Ben de araştırırken konuyu baştan sona okudum. Sonucu merakla beklerken sonuç bu. Eski evimde 4cm lik akustik sünger alıp. Kapıdan çok ses çıktığı için kapıma yapıştırmıştım. ' haftada bir düşüyordu ağır olduğu için ama faydası oluyordu. Şimdi odamda belli kesimlere adepan ile yalıtım yapmayı planlıyorum du bakalım sonuç ne olacak :D

6. Gitaristler için taşyünü ile yapılan kabin yalıtım kutusu (isolation box) en başarılı, pratik ve ucuz çözüm.

7. Ses ve ısı yalıtımlı 3 boyutlu deri duvar panelleri üretimi yapıyoruz. Ürünlerimiz ilginizi çekerse www.capriola.com.tr websitemiz. websitemizde Referanslar bölümünden sanatçılardan stüdyosunu yaptığımız kişileri de görebilirsiniz.02322374129 iletişim numaramız

CAPRIOLA SİNEMA SALONU.jpg

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş