Gitarımı Boyamak İstiyorum Yardım :)

Merhaba Arkadaşlar Gitarım Siyah Renkte Bazı yerlerinde Boya Kalkmalarıda Var Çok Ufak Fakat Siyah Renk Hemen Hemen Herkezde Mevcut :) Şimdi Arkadaşlar Boyamak İçin Neler Yapmam Lazım Kusura bakmayın konu açılmış olabilir fakat bulamadım Youtubede Dolanıyordum benim gitarımın aynısını boyuyan bir arkadaş gördüm ve gördüğüm beyaz rengine hasta kaldım birde benim gitarda emg ler var siyah renkte beyazsın üstünde nasıl durur saf beyaz değil bende şekil yapmayı düşünüyorum tüm yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim video linki Kendi Gitarımın Fotolarınıda Atabilirim.

http://www.youtube.com/watch?v=_i9GeOa6hus

hocam gitara yazık etmek istemiyorsan ki tecrüben de yok sanırım, en güzeli sen bir luthiere götür o halletsin yazık günah, tabi fantazi aramıyorsan :)

EMG'ler siyah renkken gitar beyaza boyanırsa olmaz. Tonda bozulmalar olur, gitar akord tutmaz. Özellikle hardware'in renginin gitarın rengine uyması çok önemli, knobların rengi tutmazsa potanslarda hışırdamalar olur mesela.

sheliakonur takılmış biraz... Herneyse, gitarının boyasını bir güzel 80 lik zımparayla kaldır. Sonra 1000 lik 2000 lik ve 4000 lik zımparalarla yazdığım sırada yüzey dümdüz olana kadar zımparala. En son boyama işini ise git araba boyacısında yap, ver adam boyasın. Sen boyayamazsın gitarı hiç deneme... Çünkü acabalar ile değil tecrübe ister boyama işi. Çok samimi söylüyorum kapı pencere boyamaya benzemiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım Çok Teşekkür Ederim Düşünücem Verdiğim Linkteli Gitarda Manyetikleri felan siyah beyaza güzel durmuş o yüzden tam kararımı veriyim en iyisi ama kendim yapmama kararı aldım teşekkür ederim cevap veren herkeze arkadaşlar :)

smtzdmr demiş ki:
sheliakonur takılmış biraz... Herneyse, gitarının boyasını bir güzel 80 lik zımparayla kaldır. Sonra 1000 lik 2000 lik ve 4000 lik zımparalarla yazdığım sırada yüzey dümdüz olana kadar zımparala. En son boyama işini ise git araba boyacısında yap, ver adam boyasın. Sen boyayamazsın gitarı hiç deneme... Çünkü acabalar ile değil tecrübe ister boyama işi. Çok samimi söylüyorum kapı pencere boyamaya benzemiyor.

Bence 80 kumdan sonraki sıralama 100,180,400,600 en son 600 kum zımpara ile bitirdikten sonra astar sonra tekrar 600 veya 800 olur zımpara yap pürüz kalmayıncaya kadar, sonrası boya ve cila aşaması

Geri