Behringer Fcb1010 Midi Foot Controller

Yıldırım abi son kez söyle yapalım FCB yi resetle abi off ken 1 ve 6 tuşlarına basıp Power on yapıyorsun daha sonra 9 dan 0 kadar sayacak FCB bu işlemden sonra FCB de ki yaptıgın işlemleri teker teker bana yaz ben yaptıgın işlemleri bende yapacagım...

Koay gelsin..

Olabilirdi ama şu an ist. değilim bu hafta sonu Askere gidiyorum yani 21-22 Agustos gibi o yüzden inan Yıldırım hiç vaktim yok malum akraba ziyaretleri filan yapıyorum...

Kendine iyi bak...

Ben bu wah sorununu hallettim ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum.

Şimdi wah ekleyeceğim tona gelip 1nci expression pedala 43 ü (Wan On/Off) 0 - 127 değerleri ile tanımladım (0 kapatıyor, 127 açıyor). Zira sorunum wahın kapanmaması. Sonra aynı tonda olduğum halde 2nci expression pedala 4 ü (Wah) 0 - 127 değerleri ile tanımladım. Wah kullanacağım zaman 2 nolu expression pedalı kullanıyorum, çünkü kullanmaya başlayınca otomatik devreye giriyor, ama wahsiz bir tona geçeceğim zaman wah kapatılmazsa ton bozulduğundan (wahın tiz sesi) 1 nolu expression pedalla 0 kunumuna getirip (0 değerinin pedalın konumu yukarıdayken mi yoksa aşağıdayken mi olduğu girdiğiniz 0 değerinin hangi konumda olduğuna bağlı) kapatıyorum böylece artık ilk mesajımda bahsettiğim bozulma (wahın tiz sesi) kalmıyor. Şimdilik Vedat askerde olduğuna göre, bu yöntemin doğru olduğunu düşünüyorum :) Hoş amcalar neden Wahı açıp kapatmak için ayrı tanımlama değeri koysunlar diye düşünüyorum. Şimdi Vedat gelir okur, "abi zaten ben onu yapmadığına ihtimal vermemiştim" de diyebilir. :)

Neyse aslında POD ve FCB hiç de karmaşık aletler değil. korusu, dileyi vb. expression pedala tanımlayıp bir parçayı icra ederken ruh halinize göre parametresini değiştirmeniz mümkün.

Not: POD v2 ve FCB1010 için buradan Skatheist'e tekrar teşekkür etmek istiyorum. :)

Re: FCB1010 Midi Foot Controller

Ya arkadaşlar ben de bu aleti v-amp 2 ile kullanmaya çalışıyorum ama ExpA ve ExpB'yi kullanamıyorum.Onları aktif hale getirmem için ne yapmam lazım.bu başlığın tamamını okudum wah ve volume pedalıyla ilgili bilgiler verilmiş(ingilizce) ama anlamadım.Bu aleti kullanan ve/veya bilgisi olan arkadaşlar Türkçe ve anlaşılır bi biçimde anlatırlarsa minnettar olucam.Zira bi kaç gündür uğraşıyorum ama hala beceremedim.

Evet en sonunda bi' nebze olsun yol katettim.Önce resetledim sonra da kalibre ettim aleti.Bankları da programlayıp sorunsuzca kullanabiliyorum.AMA HALEN EXP. PEDALLARI KULLANAMIYORUUUMMMMMM :evil: :evil: :evil: Yahu allah rızası için ben nerde yanlış yapıyo olabilirim yaaa :cry:

bildiğim kadarıyla efectin parametresini atabilirsin bu exp pedala tabikide.mesela dediğin gibi gaini açmak için yada azaltmak için.benim pod xt live da da var bu efect tweak diye.kesin fcb dede vardır.aletin görevi bu zaten.

erd demiş ki:
Evet en sonunda bi' nebze olsun yol katettim.Önce resetledim sonra da kalibre ettim aleti.Bankları da programlayıp sorunsuzca kullanabiliyorum.AMA HALEN EXP. PEDALLARI KULLANAMIYORUUUMMMMMM :evil: :evil: :evil: Yahu allah rızası için ben nerde yanlış yapıyo olabilirim yaaa :cry:

down tuşuna 3 saniye basık tutuyosun sonra bir kere "up" tuşuna basıyosun. 3 tane ışık yanıyor 1 8 ve9
"8" e bas ışığı yanıp sönmeye başlar sonra "up" a basıp number a geliyosun oraya "27" (Vamp için wah numarası) value ilkini 0 ikincisini 127 aralıklarısın seçip "up" yapıp tekrar down tuşuna basılı tutarak menüden çıkıyosun

ayrıca number a

18 reverb
19 amp model
20 effect
13 tribble
14 middle
15 bass
7 volume

değerlerini girerek farklı görevler atayabilirsiniz.....

arkadaşlar fcb 1010 stopmbox gibi kullanılabiliyomu yani bir preset içindeki delay,reverb vb. parametreleri board üzerinden pedallar aracılığı ile değiştirebiliyormuyuz ?

kullanabilirsin...
yani mesela alt tarafa tonlarını kayderdersin üstü tarafada effectleri kaydedersin
o zamanda anında istediğin tona istediğin effecti verebilirsin

oooof ooof şundan bitane olsa elimin altında(ayağımın yada) vamp ımı satarmıydım ya cidden bu vamp lar kullanılmıyo fcb1010 olmadan reklam gibi oldu ama beni bıktırdı bu iş artık saygılar

sansasyon demiş ki:
erd demiş ki:

down tuşuna 3 saniye basık tutuyosun sonra bir kere "up" tuşuna basıyosun. 3 tane ışık yanıyor 1 8 ve9
"8" e bas ışığı yanıp sönmeye başlar sonra "up" a basıp number a geliyosun oraya "27" (Vamp için wah numarası) value ilkini 0 ikincisini 127 aralıklarısın seçip "up" yapıp tekrar down tuşuna basılı tutarak menüden çıkıyosun

ayrıca number a

18 reverb
19 amp model
20 effect
13 tribble
14 middle
15 bass
7 volume

değerlerini girerek farklı görevler atayabilirsiniz.....

Teşekkürler hocam sağolasın ama bunları 1000kere falan yaptım ama olmuo çalışmıyo exp pedallar.. alette de bi sorun yok...daha ayrıntı bilgi verebilirmisin rica etsem..mesela bunları yaparken VAMP2de yapmamız gereken bişeyler var mı

Geri