Yeni çıkan Fender'ler (RoadWorn - Usa Special - Highway1)

Merhaba arkadaşlar forumda, Roadworn - Usa Special gibi yeni çıkan Fenderler'in ağaç / elektrnik aksam yönlerinden incelemelerinin olmadığını farkettim. Bunlar hakkında bilgilendirmek adına, başlık açmak istedim. Bunların American Standard - Standard - American Deluxe gibi modeller arasında yerleri neresi?

Saygılar..

Road Worn zaten sanırım Meksika, USA Special yeni çıktı ve Highway1'dan bile düşük sanırım, veya onun yerine geçti. Highway1 bile o s aydığın modellerden daha aşağıda bu arada.

Usa Special, Highway1 ile usa standart arası bir gitar.Highway le standartın arasında ciddi bir fark olduğunu ve bu farkın bu gitarla kapatıldığı konusunda yazı okumuştum.Highway1 den düşük olması bence yanlış olur çünkü sadece manyetiklere bakacak olursak speciallar, texas special manyetiklerle geliyor.Sonradan taktırmaya kalksak pahalı bir modifikasyon.İki gitar arası fiyat farkıda usa speciali cazip kılıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
usa special strat ile usa standard strat ı deneme şansım oldu. kısa denememden sonraki basit bir karşılaştırma

special strat avantaj
----------------
bass ve tizler daha dengeli
yüksek overdrive tonlarda daha kontrollü
ton kontrolleri standard dan farklı ve daha kullanışlı
daha alternative / grunge 'a yatkın bir ton.

standard strat avantaj
-----------------
daha derin tonlar, daha uzun sustain
special da olmayan daha dolu bir clean.
daha blues'a yatkın bir ton

Benim bildiğim kadarıyla da highway1 ile standart arası bir gitar..
Bu arada hornet arkadaşımızın incelemesinde bass ve tizler daha dengeli demiş ancak tam anlayamadım bence standart ın tizleri çok daha dengeli yada dengeliden kasıt nedir?

O biraz şans işi.
Kimi basslı kimi tizli sesi sever.İyi gitar görecelidir bu yüzden(üst düzey gitarlar arasında)
Fakat standard strata manyetik takarak geleceğiniz seviyeye her special gelemez.
Her standard da bir RI strat kalitesinde tonlar veremez.
Deluxe demiyorum cünkü hardware ı üst kalite,ağac kalitesi hakkında bir fark yok.(özel seriler dışında)

Geri