Anime - Manga Konusma Alanı

shinemu demiş ki:
animelerin orjinallerini anlayabilmek için okuldaki japonca kulübüne yazılmsıtm ama saatleri uymadı gidemedim. sene basından beri giden arkadaslar bayaa ii durumdalar, kıskanıorm

Evet ne güzel bişi o Japonca grubları ya ben anca ceb sözlüğü aldım onla yetiniyorum ya bol bol izleyip oyunları oynarsan bi süre sonra kapıyosun Japoncayı :LOL:

hem ingilizce hem japonca kasıyosun allahım ne güzel ya Anime nin bir yararını daha bulduk :D

Bir zamanlar Brt'de Magic Knight (Rayearth) diye bir çizgi dizi vardı. İnternette bölümlerini bulabileceğim bi yer var mı? Hastasıydım ben :) bi de sailormoon vardı Türkiye'de cıkmayan bölümlerini önceden Polsat2 den izlerdim ne günlerdi be!!
Son zamanlarda en çok beğendiğim Ghost in the Shell oldu. Gerçekten aşmışlar bu Japonlar. Bunlara benzer başka anime/ manga tavsiye edebilir misiniz?

Urania demiş ki:
Bir zamanlar Brt'de Magic Knight (Rayearth) diye bir çizgi dizi vardı. İnternette bölümlerini bulabileceğim bi yer var mı? Hastasıydım ben :) bi de sailormoon vardı Türkiye'de cıkmayan bölümlerini önceden Polsat2 den izlerdim ne günlerdi be!!
Son zamanlarda en çok beğendiğim Ghost in the Shell oldu. Gerçekten aşmışlar bu Japonlar. Bunlara benzer başka anime/ manga tavsiye edebilir misiniz?

Magic Knight Rayearth der susarım benimde süper sevdiğim bir seridir 80 küsür bölüm 2 OAV dan oluşur BRT tam 2 kere yayınladı ben de hep izledim ya sende ankaradasın nasıl bulamıyosunuz :roll:

Benim grupta var (animeci grupta) Rm formatında daha bana vermediler ama bir ala çalacam :LOL: BRT yi alkışlıyorum zaten bir ara safi anime gösterirdi bizi ekrana çivilerdi Dedective Conan, You're Under Arrest (Favorimdir), Arele, Lady Oscar tadından yenmezdi zamanında ne oldu BRT mizeeeee :evil:

Ghost in The Shell için çok beyendiysen işte daha öncede yazdım 2 si innocence bence mükemmel hikaye kaldıgı yerden devam ediyor bu sefer kusanagi yok ortağı kahraman ya tadından yenmez ki bide Ghost in the Shell Stand Alone Complex Var 16 bölüm tv serisi bunu bende bulamadım ama bulursanız kaçırmayın Akira yı izle Akira süperdir tarz olarak aynı değil ama valla düşünüyorum ama Ghost in the Shell Tarzında tadında başka bir anime izlemedim ben :roll:

Ghost in the Shell 2 trailer için;
http://streamingmovies.ign.com/filmforce/article/533/533495/gits2_trlr_wm_500.wmv

japoncayı ooretenin de benim fizik hocam olması daha da sasırtıcı, kadın da animeye benziyor zaten kocaman siyah gozleri upuzun kahkulleri var :) pek de benzemiomus yaf... nese

ankarada japon kultur de animelerle ilgili kaynaklara ulasılabilineceini duymustum belki doğrudur.

Genjuro demiş ki:
Urania demiş ki:

Magic Knight Rayearth der susarım benimde süper sevdiğim bir seridir 80 küsür bölüm 2 OAV dan oluşur BRT tam 2 kere yayınladı ben de hep izledim ya sende ankaradasın nasıl bulamıyosunuz :roll:

Benim grupta var (animeci grupta) Rm formatında daha bana vermediler ama bir ala çalacam :LOL: BRT yi alkışlıyorum zaten bir ara safi anime gösterirdi bizi ekrana çivilerdi Dedective Conan, You're Under Arrest (Favorimdir), Arele, Lady Oscar tadından yenmezdi zamanında ne oldu BRT mizeeeee :evil:

Ghost in The Shell için çok beyendiysen işte daha öncede yazdım 2 si innocence bence mükemmel hikaye kaldıgı yerden devam ediyor bu sefer kusanagi yok ortağı kahraman ya tadından yenmez ki bide Ghost in the Shell Stand Alone Complex Var 16 bölüm tv serisi bunu bende bulamadım ama bulursanız kaçırmayın Akira yı izle Akira süperdir tarz olarak aynı değil ama valla düşünüyorum ama Ghost in the Shell Tarzında tadında başka bir anime izlemedim ben :roll:

Ghost in the Shell 2 trailer için;
http://streamingmovies.ign.com/filmforce/article/533/533495/gits2_trlr_wm_500.wmv

Ah ah ne günlerdi değil mi? Bir zamanlar bir Brt vardı !!! Neyse ya ben bu Magic Knight 'ın bir kaç bölümünü buldum emuleden ama ben hepsini istiyorum :seytan . bahsettiğin diğer çizgi dizileri de izlerdim . Ya şimdi noldu bu kanallara yok Dijimonmus yok Pokumun. Bizi düşünen yok mu? :(
Ankaradasın nasıl bulamıyorsun demişsin. Bilmiyorum ki nasıl bulayım bilen var mı?
Bu arada pazar günü izledim Ghost in the Shell - Innocence' ı. Harikaydı ama amcalar biraz fazla felsefe yapmışlar. Böyle ağır cümleler arka arkaya konmaz ki! Zeki olan var olmayan var :D

shinemu demiş ki:
japoncayı ooretenin de benim fizik hocam olması daha da sasırtıcı, kadın da animeye benziyor zaten kocaman siyah gozleri upuzun kahkulleri var :) pek de benzemiomus yaf... nese

ankarada japon kultur de animelerle ilgili kaynaklara ulasılabilineceini duymustum belki doğrudur.

Fizik öğretmeni ha süper bea benim hiç japonca öğretmenim olmadı bea :cry:

ya sonuçta anime arşivi yapmak zor ama Japon kültürde hiç değilse bu işle uğraşanlar tanışıp muhabbet etme imkanınız olur (Anime muhabbetleri hiç bitmez bu arada :mrgreen: )

Urania demiş ki:
Ah ah ne günlerdi değil mi? Bir zamanlar bir Brt vardı !!! Neyse ya ben bu Magic Knight 'ın bir kaç bölümünü buldum emuleden ama ben hepsini istiyorum . bahsettiğin diğer çizgi dizileri de izlerdim . Ya şimdi noldu bu kanallara yok Dijimonmus yok Pokumun. Bizi düşünen yok mu?
Ankaradasın nasıl bulamıyorsun demişsin. Bilmiyorum ki nasıl bulayım bilen var mı?
Bu arada pazar günü izledim Ghost in the Shell - Innocence' ı. Harikaydı ama amcalar biraz fazla felsefe yapmışlar. Böyle ağır cümleler arka arkaya konmaz ki! Zeki olan var olmayan var

valla BRT her zaman favoriydi ya aslında tüm kanallar anime yayınladı ama en çok brt vermişti ahh ahh...

yukarda yazdım ankarada çok anime ile ilgilenen var işte bunları bulup konuşmak senin elinde trade olayı çok ince bir iş gerekli bilgiyi gene AGT den edinebilirsin

Ghost in the Shell evet öle 1 de bu kadar yogunlaşmamışlardı konuya 2 de eksikler i kapatmak için baya kasmışlar gene şok edici sahneleri iyi kullanmış yönetmen zaten Mamoru Oshii onunda röportajını okuyun gerçekten çok karmaşık bir kişiliği var (yaw neler yazıyorum ben böle) tv serisini izlemek lazım evet lazım...

Al işte ankaralılar daha ne istiyonuz filmlere bak agızımın suyu aktı be sanşlısınız haaa

http://www.anime.gen.tr/bilkent/

İf (istanbul kısa film festivali) de ise Hayao Miyazaki (Princess Mononoke - Spirited Away)nin son film i Howl´s Moving Castle

ve Katsuhiro Otomo'nun (Akira - Stink Bomb) Steamboyadlı animeleri gösterilcekmiş tadından yenmez benim yerime de izleyin yaaaa :roll:

yaf herkes elinde bulunan anime serilerini yazsın baya ii olur bende hellsing gundam seed berserk samurai deeper kyo ninja scroll
tekken anime
shadow skill blue submarine
akira anime cowboy bebop movie
.heavy metal fakk2 movie
.animatrix noir
vampire blooodlust
princess mononoke mulan

Not, bende Magic Knight Rayearth'ün ik sezonu (Prenses Emeraude ve Zagatolu kısım) var. İkinci sezonu ise hiç sevmedim (hele hele Zagato'nun karizmatik kardeşi eşcinsel eğilimli çıkıp, üstelik de aslında birbirine aşık iki adam Hikaru'ya sulanınca.) ayrıca tüm o Nova muhabetti falan fazlaca abartıldı.

Elimde aynı zamanda, almak isteyene (alıp çekmek isteyene diyorum) Visions of Escaflowne var. Muhteşem, 26 bölümlük bir epik.

Kount demiş ki:
Not, bende Magic Knight Rayearth'ün ik sezonu (Prenses Emeraude ve Zagatolu kısım) var. İkinci sezonu ise hiç sevmedim (hele hele Zagato'nun karizmatik kardeşi eşcinsel eğilimli çıkıp, üstelik de aslında birbirine aşık iki adam Hikaru'ya sulanınca.) ayrıca tüm o Nova muhabetti falan fazlaca abartıldı.

Elimde aynı zamanda, almak isteyene (alıp çekmek isteyene diyorum) Visions of Escaflowne var. Muhteşem, 26 bölümlük bir epik.

ikinci sezon sevilmezmi ya F-tyo var orda nasıl bir mecha dır öle tapiyorum G-tyo da iyidi Sir Lantis - Hikaru aşkı pembe dizi gibi kaldı zaten Ben ne bilim ikisi çok yakışıyodu birbirine Nova muhabbeti derken hatırlayamadım

valla Escaflowe yüzsüzüm bu konuda direkt isterim :LOL: Ankarada çok yer varr Kount önceki mesajlarımı oku ayrıca geçmediyse Ottü anime günleri vardı ahh ahh... Hayao Miyazakinin son animasyonu gösterilcek "Howl's Flying Castle" benim yerimede izleyin...

İkinci sezon sevilmez tabe; bilhassa Hikaru'nun kalkıp da Prenses Emeraude'un yerine geçeceği zaten açık ve seçik olarak belli olduğu halde bilmemkaç bölüm uzatılması, ve kardeşimin deyimiyle "Manikür canavarı" okunumda olan Debonaire'in klasik kötü adam tipi, Ferio'nun artık korucu konumunda iyice uzaklaşması ve sırtına o aptal kıyafeti çekip "Pirensim hüleyn ben!" diye ortalarda gezinmesi... Herkesin Clef'e hasta olması, allahın belası Alcyone'un ısrarla ölü olan Zagato'ya duyduğu aşkı methetmesi, Nova isimli karakterin sürekli ordan burdan çıkıp aynı şeyleri söylemesi, Lantis'in aptallığı, Eager gibi muhteşem bir mecha'ya sahip bir insan evladının Lantis'e aşık olması, Ascott'un bir anda büyümüş olması ve Umi'nin hala pas vermemesi... Koskoca sezonda sevdiğim tek şey, Lantis'in perisi (neydi ya adı... Primera!) ile Mokona'nın biraraya geldiği anlar oldu ya!

Kount demiş ki:
İkinci sezon sevilmez tabe; bilhassa Hikaru'nun kalkıp da Prenses Emeraude'un yerine geçeceği zaten açık ve seçik olarak belli olduğu halde bilmemkaç bölüm uzatılması, ve kardeşimin deyimiyle "Manikür canavarı" okunumda olan Debonaire'in klasik kötü adam tipi, Ferio'nun artık korucu konumunda iyice uzaklaşması ve sırtına o aptal kıyafeti çekip "Pirensim hüleyn ben!" diye ortalarda gezinmesi... Herkesin Clef'e hasta olması, allahın belası Alcyone'un ısrarla ölü olan Zagato'ya duyduğu aşkı methetmesi, Nova isimli karakterin sürekli ordan burdan çıkıp aynı şeyleri söylemesi, Lantis'in aptallığı, Eager gibi muhteşem bir mecha'ya sahip bir insan evladının Lantis'e aşık olması, Ascott'un bir anda büyümüş olması ve Umi'nin hala pas vermemesi... Koskoca sezonda sevdiğim tek şey, Lantis'in perisi (neydi ya adı... Primera!) ile Mokona'nın biraraya geldiği anlar oldu ya!

:D baba ne yaptın sen ya valla helal olsun ben hayal meyal hatırlıyorum tekrar izlicem evet hikarunun emarudun yerine geçiceği belliydi ama hatırlarsaN hikaru emarudun ölümünden hep kendini sorumlu tuttu bide eagle ile lantis aşkı bence eagle lantis e sadece kendisini yendiği için hayranlık duyuyordu (ex Otozam f-tyo g-tyo denemeleri) bence öle yani. Eagle için Bisexuel diyebiliriz :oops: çünkü hikaru yada asılıyodu...

Nova ya deyincem Nova süper bir karekter zaten bir ara ulan bu kız ne bela bişimiş dedirtti bana Ben senin kalbinin kötü tarafıyım senin sevdiğin herkezden ben hefret ediyorum demesi falan yer edinmiştir bende mecha sıda aynı Rayearth gibi olduğundan ayrı bir severim hah işte mecha demişken birde bol bol Phoenix i görüyoduk zaten zırh ve silahları son level e geliyo çok iyidi ya :LOL:

manikür canavarı hangisi bu arada :p ben hatırlayamadım Ferio yu ayrı bi severdim garibandı iyi oldu pelerin falan yakıştı hani umi ile güzel çift oldular 2. sezonda sevdiğim bir şeyde Fuu ile o arap ikizlerin birbirleriyle sürekli dalga geçmesiydi (Cin olayı :p ) aklıma geldikce yazarım ya sen baya yazmışsın ama bu arada Spoiler olayını abartık MKR den soğucak millet

Git abi Mokona'nın karnı çizilse Hikaru kendini suçlayacak, öyle bir tip ama severiz kendini... :D

Manikür canavarı şu Lady Debonaire var ya hani Cephiro'nın karanlık yanını temsil eden yerde ikamet eden şu uzun tırnaklı, bonus benzeri bir başlık takan Marylin Manson tipli kadın.

Nova'yı ben de sevdim ama kalkıp da yirmi bölüm sadece o cümleyi sarfetmesi baydı beni.

Hoca ben uzun yıllar sabahları BRT'de izlediklerimi hatırlayarak yaşadım... Mesela şu gözlerini kapattıklarında onlara zarar veremeyen yaratıklarla karşılaştıkları sahne, Ferio ile karşılaştıkları sahne, Ascott, Mokona, Zagato... Ben bütün bunları ve aşırı durumlarda chibi formu aldıklarını hatırladım yıllarca, sonra da seriyi buldum ve bir kez baştan sona izledim. Sonunda dumur olmuştum tabii.

Off esas komedi, her bölümün başında (ulan 2. sezonda da) "Tokyo Tower'da karşılaşan üç kızımız..." şeklinde dinozorlardan almaları komediydi!

Ayrıca dipnot, Mokona ne kadar şirindir!!! Seri boyunca kardeşim ve ben "Yaa, BEN MOKONA İSTİYORUUUUUUUUUUUM" diye gezindik ortalarda! Niye yok Mokona!?

Geri